Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Визуализация на диаграми от GPX

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Визуализация на диаграми от GPX

    Здравейте, днес намерих готов, безплатен уеб базиран софтуер, който преди това мислех сам да пиша, и останах много приятно изненадан от това колко детайлни са безплатните отчети за пътуванията. Генерират се, като изображения, отделно има и обобщаващи средни/екстремни стойности, а цялото нещо може да се превърне и в PDF.

    От този адрес:

    http://utrack.crempa.net/

    се качва gpx файл и се събмитва.

    Появяват се диаграми:

    време/скорост
    дистанция/скорост
    време/дистанция

    надморска височина/време
    надморска височина/дистанция

    Така излиза, че с един гармин+този сайт всеки може да има личен тахограф.

    Дано да е полезен и на други хора.

  • #2
    До: Визуализация на диаграми от GPX

    Eто също една много добра програмка със същите възможности
    http://mytourbook.sourceforge.net/mytourbook/

    Коментар


    • #3
      До: Визуализация на диаграми от GPX

      Супер, ще я тествам.

      Коментар


      • #4
        До: Визуализация на диаграми от GPX

        По-добра е от сайта, има някаква карта, която не е от гугъл мапс, подробна е също.

        Коментар


        • #5
          До: Визуализация на диаграми от GPX

          Картата която ползва за основа за изчертаване на маршрутите върху нея е Openstreetmap.
          www.openstreetmap.org

          Коментар


          • #6
            До: Визуализация на диаграми от GPX

            Тъй като нещо ми се е прецакала джавата и не мога да ползвам програмата mytourbook пробвах сайта от първия пост но имам проблем с визуализацията на трака върху картата т.е. тя не се вижда изобщо. Някой да има подобен проблем да случайно? Иначе браузера ми е Firefox.

            Коментар


            • #7
              До: Визуализация на диаграми от GPX

              При мен няма проблем - работи и програмата MyTourBook и сайтът http://utrack.crempa.net/
              Като сайтът си показва трака с различна цветова наситеност според надморската височина. Избрал му Mab base: Google maps.
              Браузърът ми е Firefox 3.6.3, на Vista 64.

              Коментар


              • #8
                До: Визуализация на диаграми от GPX

                Проблема с mytourbook го оправих. Оказа че е трябвало да изтегля инсталационната версия на програмата, преди това бях изтеглил само архивираната такава като zip с екзето вътре. Но визуализацията на трака върху Googlemaps в http://utrack.crempa.net/ така и не стана с Firefox, която е същата версия като на Упорит. Пробвах и с Интернет Експлорер и там няма проблеми с визуализацията. Странно защо се е получило така при мен.

                Коментар


                • #9
                  До: Визуализация на диаграми от GPX

                  Ако преди ти е работила на Мозилата - пробвай да изчистиш кукитата.
                  Ако не е работила въобще на Мозилата - нещо не си й пуснал или инсталирал. Може пък да си го спрял. То стана толкова сложен този интернет-браузинг вече, че нямам думи от плъгини, стандарти и т.н.

                  Иначе MyTourBook е пректрасно направена програма - просто ми пълни очите. Така трябва да се правят програми

                  Коментар


                  • #10
                    До: Визуализация на диаграми от GPX

                    Упорит пробвах и да изтрия бисквитките и пак същата работа, явно нещо се е по прецакало с моя комп. Пък и стана сигурно от година не съм го преинсталирал което за мен е личен рекорд Явно нещо някъде има омазано по регистрите. Най-вероятно ще реша проблема с добавянето на плъгина Ietab, че го мразя Интернет Експлорера.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X