Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nRoute въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • nRoute въпрос

    Играх си с този nRoute обаче искам да го подкарам да работи и с OFRM картата 4.9 или по горна, обаче ми се задежда всичко без офроуд пътищата и вида на горите и прочие.Има ли някакав начин да го излъжа? Използвам GPSlim 236 за устройство през GPS Gate за позициониране!

  • #2
    До: nRoute въпрос

    Графиката в NRoute напомня на тази в MapSource 6.13.7. В по-новите версии на MapSource пътищата се изобразяват по друг начин (по-близко до хартиените пътни карти), имат възможност за показване на различни видове Land cover и изобщо графиката им е по-богата. Ако разработката на NRoute не беше преустановена преди повече от година двете програни щяха да се развиват успоредно и този проблем нямаше да го има. А явно развитието на NRoute е спряло на нивото на MapSource 6.13.7. Не съм сигурен 100%, но така мисля.
    Кажи нещо повече за този GPSlim и къде е тази GPS Gate. За пръв път чувам за тези неща, аз позиционирането го правя с GPSMap 60CS и USB кабел към лаптопа. Малко е тягостно на път, но става. Може твоят начин да е по-елегантен.
    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

    Коментар


    • #3
      До: nRoute въпрос

      GPS Gate се ползва за Nroute за да може да работи с негармински GPS - конвертира NMEA стандарта в гарминовски стандарт.

      Коментар


      • #4
        До: nRoute въпрос

        Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
        GPS Gate се ползва за Nroute за да може да работи с негармински GPS - конвертира NMEA стандарта в гарминовски стандарт.
        Да бе, все забравям, че GPS-a може и да не е GARMIN. Всъщност само знам, че има и други. Нито съм ги виждал, нито съм ги чувал. И едва ли съм изгубил много...
        Апропо, прощавайте за неграмотността, но какво е NMEA?
        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

        Коментар


        • #5
          До: nRoute въпрос

          http://www.tronico.fi/OH6NT/docs/NMEA0183.pdf

          Коментар


          • #6
            До: nRoute въпрос

            Благодаря ти, milstan. Бая сложничко, но в общи линии поне разбрах за какво става дума. Ще го изчета по-обстойно.
            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

            Коментар


            • #7
              До: nRoute въпрос

              Излъгах го !!!
              Версията ми беше явно доста стара : 2.61 и като сложих 2.76 и се показаха нещата !

              Коментар


              • #8
                До: nRoute въпрос

                Първоначално публикуван от getdown Преглед на мнение
                Излъгах го !!!
                Версията ми беше явно доста стара : 2.61 и като сложих 2.76 и се показаха нещата !
                Ако в 2.76 откриеш нещо, което не ти харесва, за съжаление нямаш опция. Тази версия е последната, след което умниците от GARMIN спряха разработката на този продукт.
                Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                Коментар


                • #9
                  До: nRoute въпрос

                  За жалост, да последната е, но за хубост всичко и е ок за момента!
                  То колко да искаш от програмата, аз си я ползвам за гората, че по-голям монитора на лаптопа !

                  Коментар


                  • #10
                    До: nRoute въпрос

                    Всички я ползваме заради по-големия монитор на лаптопа. Ама да ти кажа, че става и на път, дори в града. Преди 9 месеца прекосих Букурещ за 45 мин. и се движех не по-бавно от местните. На нито едно място не се зачудих накъде. Ленти, светофари, всичко. Само една подробност - трябва да имаш търпелив помощник на дясната седалка.
                    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X