Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем на IGo Primo със сателитите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем на IGo Primo със сателитите

    От 2008г ползвам навигатор Asus R600 с IGo 8 и скоро след това IGo Primo. До преди около година нямах никакви проблеми с намиране на сателити и позициониране. Сега започна да прави следното. Свързва се навигира ме и ако го изключа и включа отново след минута не намира повече от един два сателита. Когато го включа след 4-5 часа отново намира сателитите за секунди. Не помага ресет не помага по-малка SD карта с карта само на БГ , не помага и промяната в сис текста порт Auto.

  • #2
    Пробвай направо да смениш Primo то с друго копие изтеглено от другаде . Някой път това решава проблема . Порта не трябва да е на auto а на точния порт и скорост на гпс модула .

    Коментар


    • #3
      Благодаря ! Ще пробвам с някоя сборка от руските, или от мой стари. Мислех да му пусна една с Гармин, която не съм пускал от години и да видя как ще се държи с нея.Поне да имам яснота дали не е уреда за пенсиониране

      Коментар


      • #4
        А показва ли вярно час и дата? Да не се окаже че проблема е с фирмуера (gps week rollover bug).

        Коментар


        • #5
          Да, показва GPS време по Гринуич и регионалното +2ч. Пробвах сборката с Гармин - открива 5-6 сателита, но не се свързва. Пробвах Primo 9.6.2, (или IGo 9.6.2) -същата история.Фирмуера на R600 приключи много отдавна (уреда е на 11 години).

          Коментар


          • #6
            Реших проблема кардинално.Купих си видеорегистратор с GPS Андроид 4.4.2 с навигация IGo . Проблема е, че не мога да му сменя SKIN а. Иначе му смених "Най-новите карти" (от миналата година) Проблема е, че стария ми навигатор е на WIN CE 6 и с Андроид IGo не съм се занимавал. Та , ако може някай да помогне какъв е проблема със смяна на SKIN а.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X