Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Custom POI на Garmin GPS

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
    На снимката се вижда!
    В уреда в Garmin/POI
    P.P. С какъв уред си? Na Nuvi310 се виждат на главния екран > Travel Kit > Travel Guide
    Иначе на другите са в Extras (или нещо такова беше).
    Milstan, сори , ама нещо не става, сложих файла МПФул в папката Гармин/ПОИ на Нувито и един унл файл със същото име , в същата папка.Факт е, че после като заредя Нувито , този МП е неоткриваем, просто го няма, там си седят всички други пои точки , които съм сложил предварително, но МП-то го няма
    Имаш ли идея защо става така
    Благодаря

    Коментар


    • #92
      До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

      Сложи си ключа в тази програмка и виж дали ще ти покаже параметрите на травела:
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #93
        До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

        Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
        Сложи си ключа в тази програмка и виж дали ще ти покаже параметрите на травела:
        Сложих го и отговаря точно на това за което говорим
        Някаква мистерия, пробвах с различни имена, подобни имена, всякак го въртях, но в менюто екстри просто го няма.
        Прикачвам снимка на папката да видиш, че всичко е както на твоя скриншот.

        Ако има значение, апарата ми е Нуви 200, може пък от това да е
        ПОздрави и благодаря
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #94
          До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

          Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
          На снимката се вижда!
          В уреда в Garmin/POI
          P.P. С какъв уред си? Na Nuvi310 се виждат на главния екран > Travel Kit > Travel Guide
          Иначе на другите са в Extras (или нещо такова беше).
          Аз съм с Нуви 660..
          За сега нищо не се получава, но ще се поборя още малко де..
          Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

          Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

          Коментар


          • #95
            До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

            По някакво супер странно стечение на обстоятелствата, стана
            Смених кода в унл файла минимум 15 пъти и с последния генериран код, взе, че излезе в Нувито - като "Марко Поло Юръп"

            Поздрави

            Коментар


            • #96
              До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

              Трябва да се генерира задължително и горния код за GMXT , защото понякога JM не работи коректно без него.

              Коментар


              • #97
                До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                Поради неведоми пътища, след като правих едно и също три дни подред днес с единия от кодовете взе, че тръгна...
                Така и не разбрах защо преди не щеше, а сега си работи безпроблемно...
                Във всеки случай - не е от моя грешка, понеже не го правя за първи път процеса де...
                След което го сложих и на един Нуви 760 - пак безпроблемно...
                Без да съм сигурен, това което забелязах е, че тръгна с по-дълги номера (като брой цифри). С по-късите - не щеше... Но това не е сигурно...
                Може пък и кодгенератора да не се справя тук винаги от първи път.... Де да знам...
                Но факт е, че без да променям принципа на работа след н-ти брой опитвания стана....
                Благодаря на Милстан за търпението...!!!
                Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                Коментар


                • #98
                  До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                  И аз благодаря на Милстан, но като поразсъждавам върху проблема - всеки път се генерираха един и същ брой цифри в унл файла, това което ми направи впечатление, е че с програмката, която Милстан е предоставил няколко поста по-нагоре, всяка една поредица от цифри, която в последствие не тръгваше на Нувито , даваше една и съща, правилна информация за продукта

                  МИСТЕРИЯ

                  Коментар


                  • #99
                    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                    Едно доуточнение за 60цсх.Съвсем случайно установих,че в една Database от Custom pois не може да има повече от 50 точки.Не знам дали за другите уреди има такова ограничение.Така например, за да се качат 100-те обекта трябва да се разцепят на 2 части.ПОЙ ЛОУДЪР нищо не ти казва.Пише че всичко е ОК и после като погледнеш в уреда----> ИЗНЕНАДКА само 50
                    И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

                    Коментар


                    • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                      Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                      В общи линии , да! Можеш да записваш свои точки , да им задаваш картинки и имена , но ще ти излизат в "MyLocation" > "Favorites" разбъркано - или по-точно в зависимост от разтоянието да текущото ти положение. Първа ще е точката най-близо до местоположението ти. Не можах да открия начин да се подредят в категории.
                      Има начин, но вече не като Favorities. С MapSource сваляш твоите WayP на компютъра. Записваш ги да речем WP20082008 - т.е. всички любими точки, които си добавил към 20 август 2008. И правиш селекция - Оставяш само интересните туристически места. Записваш ги като turist.gpx . После отваряш отново WP20082008 и изтриваш примерно всички без бензиностанциите. Тези, които останат записваш като FUEL.gpx Повтаряш примерно процедурата с ресторантите - Krachmi.gpx и така нататък. След това ги слагаш всичките в една папка да речем POIzaKACHVANE. Стартираш POI LOADER и му указваш папката POIzaKACHVANE - аз лично избирам ръчен режим MANUAL , който позволява да избираш начина на предупреждение, по-скоро метода - дали да е свързан със скоростта ти или с разстоянието до точката. АЗ съм с нюви200 - когато вкарам картата в устройството ми излизат разпределени по папчици FUEL MANUAL KRACHMI и прочие. Самият аз съм лаик в тази материя, дано съм бил полезен с бабешките си обяснения и да не съм объркал някого - описвам само това, което работи при мене на нюви200.

                      Коментар


                      • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                        Два поста по-надолу от цитирания съм го обяснил същото:
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...1&postcount=11

                        Коментар


                        • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                          С Garmin Mobile XT съм,всички POI си работят добре,но проблема е че сигнала за предупреждение е много слаб и почти не се чува.Има ли начин да се усили по някакъв начин или ако може да се смени самия сигнал с друг? Примерно с глас да предупреждава (някоя фраза на мацката защото тя се чува добре).

                          Коментар


                          • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                            Има ли някои POI файл с най-готините ресторанти в София ?

                            Коментар


                            • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                              Първоначално публикуван от vernam Преглед на мнение
                              С Garmin Mobile XT съм,всички POI си работят добре,но проблема е че сигнала за предупреждение е много слаб и почти не се чува.Има ли начин да се усили по някакъв начин или ако може да се смени самия сигнал с друг? Примерно с глас да предупреждава (някоя фраза на мацката защото тя се чува добре).
                              Може да се сложи звуков файл ,както и икони погледни по-назад в темата !


                              Тук съм качил иконките от Mapsourse-а !

                              Коментар


                              • До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

                                Здравейте,
                                откъде по спешност мога да намеря следните точки за България, Турция и Гърция в GPI формат:
                                WiFi
                                Спийдкамери
                                Бензиностанции + газостанции
                                За БГ спийдкам имам файла, но останалите нещо ме затрудниха. Поиплаза нещо не работи, а само за там знам, че има качествена информация.
                                Благодаря предварително!

                                Ако темата не е за тук, моля модераторите да я преместят
                                Спортен магазин Sunny eXtreme - https://sunnyx3m.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X