Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андроид и Гармин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    И при мен не тръгва. Lenovo A1 1024x600 ICS 4.0.4 рутнат.
    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

    Коментар


    • #62
      От: Андроид и Гармин?

      Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
      Продължавам да получавам "StreetPilot is only available in PadFone mode", тоест софтуера се усеща, че работи на грешния телефон. Motorola Defy+, v4.0.4
      Това съобщение излиза, когато не са подменени правилно файловете и не са зададени съответните права. Става въпрос за:

      1. libgarminos.so - за съответната резолюция - трябва да отиде във /data/data/com.garmin.android.apps.gmobilext/lib/
      2. libgmxt.so - той се копира във /system/lib/, като първо въпросната папка трябва да се remount-не във r/w режим. След копирането задължително трябва да се зададат съответните права: "rw-r--r--" (chmod 644), иначе StreetPilot-а си ги подменя с неговите.

      И двата файла трябва да се копират на файловата система на устройството, а не на SD картата.

      Аз го инсталирах на Motorla Defy - MB525, като се наложи да downgrade-на от CyanogenMod 10 на CyanogenMod 9, точно заради 4.0.4. Почти няма проблеми - още не съм успял да го накарам да разпознава custom POI, както и камерите.
      Последно редактирано от prascho; 20-11-12, 23:04.
      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

      Коментар


      • #63
        От: Андроид и Гармин?

        Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
        1. libgarminos.so - за съответната резолюция - трябва да отиде във /data/data/com.garmin.android.apps.gmobilext/lib/
        2. libgmxt.so - той се копира във /system/lib/, като първо въпросната папка трябва да се remount-не във r/w режим. След копирането задължително трябва да се зададат съответните права: "rw-r--r--" (chmod 644), иначе StreetPilot-а си ги подменя с неговите.
        Колега прасчо, моля те да обясниш по-подробно как се изпълняват тези процедури.

        Коментар


        • #64
          От: Андроид и Гармин?

          Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
          Колега прасчо, моля те да обясниш по-подробно как се изпълняват тези процедури.
          Ще се опитам, но си трябват малко повече познания за Андроид като цяло

          Въпросните 2 файла трябва да се копират в самия телефон, като за целта е необходимо да има root достъп. Аз лично използвам един инструмент от Android SDK - ADB, чрез който може да се влезе във файловата система на телефона и да се правят съответните промени. За хора, които не са запознати с платформата мога да препоръчам някоя от следните програми:

          1. Droid Explorer
          2. Android Commander

          След като се инсталират необходимите USB дрйвери за връзка между телефона и компютъра трябва да се активира USB Debugging от настройките на телефона. След като се свърже телефона и се стартира някоя от програмите би трябвало да се покаже файловата система на телефона, ако разбира се е "руутнат". След това файловете се копират в съответните папки, както съм описал в предишния пост. Ако не ви разреши да копирате в /system/lib най-вероятно /system/ дялът е mount-нат само като read-only. Това се "лекува" с ADB - от Android SDK. Има описание на сайта какво точно се прави и как работи, но най-общо стартирате Command Promпt под Windows и отивате в директорията, където е инсталирано SDK-то или директно пишете в конзолата под Linux. Командата е adb remount - това remount-ва системните дялове като read/write, т.е. вече може да се пише вътре.

          След като е сигурно, че и двата файла са копирани на правилните места е необходимо да се променят привилегиите на libgmxt.so, така че само root потребителят да може да го променя. През горепосочените програми това става с дясно копче на мишката върху файла -> settings -> permissions (privileges) или нещо подобно. Целта е да се получи следната настройка:

          Owner Read Write -
          Group Read - -
          Everyone Read - -

          т.е. собственикът на файла (root) да може да чете и пише, а всички останали да могат само да го четат. Това се прави за да не може StreetPilot-а да си подмени файла при стартиране и да прецака нещата


          Ако се използва ADB през конзола командата е 'chmod 644 libgmxt.so', след като се "влезе" в устройството с adb shell и се стигне до съответната директория.

          Телефонът се рестартира и се проверява още веднъж дали и двата файла са си по местата и дали
          libgmxt.so е със съотвените права. След което може да се стартира StreetPilot. Ако резолюцията е някоя от поддържаните и версията на Android е 4.0.3 или 4.0.4 обикновено тръгва

          Съжалявам ако описанието е неясно, но наистина си трябва малко повече четене за това как функционира файловата система на Android, какво точно представлява root и т.н. В Android форума има раздел за начинаещи, където нещата са обяснени доста добре и си заслужава да се прочетат, ако имате такова устройство.
          "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

          Коментар


          • #65
            От: Андроид и Гармин?

            Може да се ползва и RootExplorer направо на телефона за копиране на файловете. Разбира се уредчето трябва да е рутнато.

            Коментар


            • #66
              От: Андроид и Гармин?

              Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
              И при мен не тръгва. Lenovo A1 1024x600 ICS 4.0.4 рутнат.
              Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
              Може да се ползва и RootExplorer направо на телефона за копиране на файловете. Разбира се уредчето трябва да е рутнато.
              Аз снощи здраво ровене му дръпнах и явно нещо съм объркал щото таблета след рестарт не тръгна и сега ще трябва да го инсталирам наново.
              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

              Коментар


              • #67
                От: Андроид и Гармин?

                Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                Аз снощи здраво ровене му дръпнах и явно нещо съм объркал щото таблета след рестарт не тръгна и сега ще трябва да го инсталирам наново.
                И аз така направих.. Нещо пермишъните обърках и в момента телефона ми е на ремонт.. Файла който трябва да е в паметта на телефона го настроих както трябва, но другия, който трябва да е в СД-картата го пообърках леко и до там..
                Май трябва да се направи една по-подробна и лесноразбираема инструкция за инсталацията на този гармин, че доста хора ще имат проблеми..

                Коментар


                • #68
                  Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                  И аз така направих.. Нещо пермишъните обърках и в момента телефона ми е на ремонт.. Файла който трябва да е в паметта на телефона го настроих както трябва, но другия, който трябва да е в СД-картата го пообърках леко и до там..
                  Май трябва да се направи една по-подробна и лесноразбираема инструкция за инсталацията на този гармин, че доста хора ще имат проблеми..
                  Вече преинсталиран. Опитите продължават.
                  Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                  Коментар


                  • #69
                    От: Андроид и Гармин?

                    Тук много се мълчи по темата, а в други форуми кипи усърден труд.
                    Vami , Pacifc и др. могат да споделят опита си и тук. Не вярвам да не бъдат поощрени.
                    По ми е странно , че във 4pda няма нищо по въпроса.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #70
                      Да, подозирам намеса...
                      LZ1AIV

                      Коментар


                      • #71
                        От: Андроид и Гармин?

                        Който трябва, работи.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Андроид и Гармин?

                          Е , той нета е необхватен и който търси намира. Намеса, к'ва намеса, нали не говорим за кракване на картата.
                          Геотрейд не са част от Форума, пък и не продават програмата на Гармин за Андроид.
                          Така че не подозирам намеса, а по-скоро , не съпричастност на колегите от ипмарт към нас.
                          Виждам Ясен се намеси, ако нещо е забранено - не съм го видял в правилата - напиши го тук.
                          Или ако те е срам - направо заключи тази тема.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #73
                            От: Андроид и Гармин?

                            Темата е за подкарване на гармински софтуер, а не за хакване на карта, все пак. Форумът никога не е съдействал за хакване на картата, и не виждам шанс това да се случи.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Андроид и Гармин?

                              След n броя инсталирания във всякакви варианти на файлове с прискърбие трябва да заявя че явно на моя таблет това нЯщо не ще да тръгне. Т.е. тръгва, иска да му пусна GPS-а и резултата във всички случаи е бял екран и нищо повече. Поради липса на друго устройство в момента експериментите спират.
                              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                              Коментар


                              • #75
                                От: Андроид и Гармин?

                                Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                                в момента експериментите спират.
                                Само да си взема телефона от ремонт(заради гармина) и експериментите продължават..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X