Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андроид и Гармин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Андроид и Гармин?

    Hypothetical:
    Android ICS 4.0.3 or 4.0.4
    Device with minimum 1280x768 screen resolution
    Някой ако го пробва на нещо по-малко, да сподели. Моето е само 800x480.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: Андроид и Гармин?

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Някой ако го пробва на нещо по-малко, да сподели. Моето е само 800x480.
      требе да стане. Изчоплено е от Асус Падфон2.

      Коментар


      • #48
        От: Андроид и Гармин?

        Във въпросния андроид форум твърдят, че са го подкарали и на самсунг галакси С2 който е с 800х480
        Но за съжаление иска руут на телефона. Все пак дочакахме.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #49
          От: Андроид и Гармин?

          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
          Във въпросния андроид форум твърдят, че са го подкарали и на самсунг галакси С2 който е с 800х480
          Но за съжаление иска руут на телефона. Все пак дочакахме.
          Аз руут имам, ама понеже не съм телефонен специалист и всичко различно от windows ми е тъмна индия, ще опитам да го инсталирам едва когато има данни че ще тръгне. Иначе няма да знам аз ли съм омазал нещо или по принцип не върви на дърт андроид + Galaxy Ace 2.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            Аз го сложих снощи на Lenovo A1 ма на първо четене не тръгна. Ще го мъча тия дни пак че снощи нямаше време. Резолюцията ли не хареса или друго ама все казваше че иска да работи на PadPhone.

            Edit: Леновото е с ICS 4.0.4
            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

            Коментар


            • #51
              От: Андроид и Гармин?

              Ще се опитам довечера да го подкарам просто за спорта. Това го има от 4 дена в китайския форум и на още места, но понеже за мен телефона не може да замени навигацията, особено на дълъг път, за това не съм се и пробвал. Още повече, че като видях "къщичките" и съвсем ми мина "мерака".
              Като го подкарам ще постна инфо как става. Пък дано някой да ме изпревари .
              Nothing comes from nothing...

              Коментар


              • #52
                От: Андроид и Гармин?

                Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                ...но понеже за мен телефона не може да замени навигацията, особено на дълъг път, за това не съм се и пробвал...
                А според мен точно за автомобилна навигация няма проблем да се замени.
                От над година в колата ползвам StreetPilot на ябълката и ми е екстра. Вади визията и възможностите на най-скъпите нувита.
                Иначе за гората/колелото и т.н. съм си с Дакотата и там две мнения за заменимост няма.
                Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                Seat Leon 2007 1.9 TDI

                Коментар


                • #53
                  От: Андроид и Гармин?

                  Tествах го на няколко устройства - ето обобщените резултати:

                  - Тръгва само на системи с Android 4.03 и 4.04, т.е. на 4.1.1 и 4.1.2 не върви със сигурност, както и не предишни версии.
                  - Споменатите разолюции са препоръчителни, т.е. тръгва и на 800х480, но интерфейсът е "отрязан". На по-високи от 1280x768 също не е проблем, просто екранът не се изпълва на 100%.
                  - На някои устройства - например Galaxy S2 не си помни настройките, това може би ще успеем да го измислим следващите няколко дни
                  - Разпознава без проблеми и новите и старите варианти на Garmin-ски img файлове.
                  - Засега не успяхме да го свържем към MapSource

                  Очаква се в най-скоро време да да го излекуват от "родилните мъки" и да се намери в доста по-читав вариант.
                  "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                  Коментар


                  • #54
                    От: Андроид и Гармин?

                    Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                    Tествах го на няколко устройства - ето обобщените резултати:

                    - Тръгва само на системи с Android 4.03 и 4.04, т.е. на 4.1.1 и 4.1.2 не върви със сигурност, както и не предишни версии.
                    - Споменатите разолюции са препоръчителни, т.е. тръгва и на 800х480, но интерфейсът е "отрязан". На по-високи от 1280x768 също не е проблем, просто екранът не се изпълва на 100%.
                    - На някои устройства - например Galaxy S2 не си помни настройките, това може би ще успеем да го измислим следващите няколко дни
                    - Разпознава без проблеми и новите и старите варианти на Garmin-ски img файлове.
                    - Засега не успяхме да го свържем към MapSource

                    Очаква се в най-скоро време да да го излекуват от "родилните мъки" и да се намери в доста по-читав вариант.
                    Интересно. Онзи ден видях този Стрийпилот из разни други форуми. Жалко че от скоро се върнах пак на GB ром на моето Galaxy S иначе щях да го тествам да го видя за какво става дума. Случайно да попитам дали някъде се чува евентуално ако се модне по-нататък дали ще тръгне на Андроид 2.3.6. Забелязах че например за тоя Падфон 2 това приложение директно се инсталира на самия телефон с инсталатор от Гармин без разни други шмекерии. Значи какво излиза ако Гармин решат могат пре спокойно да пуснат напълно работеща версия за Андроид а не да е обвързан техния софтуер само с едно устройство като цяло.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Андроид и Гармин?

                      Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                      Интересно. Онзи ден видях този Стрийпилот из разни други форуми. Жалко че от скоро се върнах пак на GB ром на моето Galaxy S иначе щях да го тествам да го видя за какво става дума. Случайно да попитам дали някъде се чува евентуално ако се модне по-нататък дали ще тръгне на Андроид 2.3.6. Забелязах че например за тоя Падфон 2 това приложение директно се инсталира на самия телефон с инсталатор от Гармин без разни други шмекерии. Значи какво излиза ако Гармин решат могат пре спокойно да пуснат напълно работеща версия за Андроид а не да е обвързан техния софтуер само с едно устройство като цяло.
                      PadFone 2 фабрично си е с Андроид 4.0 - ICS, т.е. мисля, че трудно ще се преработи за съвместимост с 2.3.6, най-вече поради факта, че Garmin очевидно имат някакъв мотив да се дърпат от Android пазара. Иначе портването към Андроид от каквато и да е платформа е сравнително тривиална задача, т.е. ако Garmin решат тяхната навигация може да се появи в Google Play почти веднага съвместима с повечето съвременни Андроид устройства.

                      Другото, което ми стана интересно е, че PadFone-ът официално е обявен като "Upgradable to Android 4.1 - Jelly Bean", т.е. би трябвало и StreetPilot да тръгне, но засега не успяхме да го подкараме.
                      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                      Коментар


                      • #56
                        От: Андроид и Гармин?

                        Излязоха и настройки за други резолюции:

                        1280x800: https://rapidshare.com/#!download|2p5|3 … |18240|0|0

                        1280x720: https://rapidshare.com/#!download|2p1|3 … |18240|0|0
                        800x480: https://rapidshare.com/#!download|2p6|5 … |18240|0|0
                        "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                        Коментар


                        • #57
                          От: Андроид и Гармин?

                          А каква е паролата за тези файлове? Архивите са заключени..

                          Коментар


                          • #58
                            От: Андроид и Гармин?

                            Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                            А каква е паролата за тези файлове? Архивите са заключени..
                            Мда, забравих, съжалявам

                            парола: mobilism.org
                            "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                            Коментар


                            • #59
                              От: Андроид и Гармин?

                              Продължавам да получавам "StreetPilot is only available in PadFone mode", тоест софтуера се усеща, че работи на грешния телефон. Motorola Defy+, v4.0.4

                              Коментар


                              • #60
                                От: Андроид и Гармин?

                                Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                                Продължавам да получавам "StreetPilot is only available in PadFone mode", тоест софтуера се усеща, че работи на грешния телефон. Motorola Defy+, v4.0.4
                                HTC Sensation Xl - Абсолютно същото съобщение..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X