Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андроид и Гармин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Андроид и Гармин?

    Да, обобщя прочетеното.
    За не руутнат Андроид 4.1.0 и 4.1.2 нещата не стоят хич добре. Изисква се нова версия на Стрийт пайлъта, в която нашите приятели от Гармин са ограничили доста от възможностите за къстъмизация и на всичкото отгоре си остава все така бъгъва. Например по-ниските резолюции изобщо не могат да го подкарат и бутоните не могат да се разместват.
    Доста недалновидно и дразнещо поведение от Гармин.
    Ползвам Гармин от времената, когато никой не беше и помислял за каквато и да била карта на България.
    След това ОФРМ остана според мен единствената причина хората да продължат да си купуват гармин устройства.
    Оставам с 60csx-а и ОФРМ, но някак си ме обзема огорчение и силно раздразнение че никой от гармин не е помислил сериозно за андроидите.
    Последно редактирано от VECTOR; 19-06-13, 08:08.
    Георги Тонев

    Коментар


    • От: Андроид и Гармин?

      Аз все пак докарах нещата до работещ СтрийтПайлът, но не съм доволен.

      При зуум на картата, при рутиране, картата престава да се движи, и скоро излизам от екрана, гласовото навигиране остава, но визуалното....

      Папката .System категорично отказа да се вижда по какъвто и да е начин, на няколко компютъра с различни ОС,и единствено с някакъв файлов мениджър от гугъл маркета успявам да я видя и отворя.

      За сега се отказвам от ползването на Гармин на телефона ми - S3 9600 без руут 4.1.2.

      Навигона си работи отлично, Сиджик си работи отлично, за Гармина си имам нуви..

      Коментар


      • От: Андроид и Гармин?

        На Sony XPERIA T с версията за нерутнати устройства работи. Понякога забива ако много го цъкам из менютата но не винаги и рядко. Тестван да навигира на 40 километра и всичко беше нормално. На дълъг маршрут засега не съм го тествал. Нямам проблем с папките и видимостта им.
        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

        Коментар


        • От: Андроид и Гармин?

          При мен криво-ляво работи, ама май наистина не си струва, харчи се батерията като за световно, пък отгоре и се загрява.

          Коментар


          • От: Андроид и Гармин?

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            харчи се батерията ... и се загрява
            За съжаление тези две неща винаги вървят заедно. Гармин имат сериозен проблем с ефективността на кода си и харчат процесорни ресурси, все едно са безплатни. Това на всички платформи, на които съм проверявал - Windows XP, Symbian, Android и iOS.

            А задачата която решават, не е реално толкова сложна.

            Коментар


            • От: Андроид и Гармин?

              Здравейте, имам нужда от малко помощ, ще съм много благодарен ако някои може да удари едно рамо.
              Идеята ми е следната-имам Sony Ericsson Xperia X10i и искам да и инсталирам гармин(прочетох темата, както и други форуми, че даже и на братята руснаци), но не ми стана ясно дали на андроид 2.3 някои е подкарвал Garmin StreetPilot и ако да коя версия точно.Имали някъде обяснено стъпка по стъпка как става инсталацията(намирам една тема в андроид форума, но ако има нещо допълнително ще в +).
              Днес ходих до един сервиз за телефони и ги питах, първо искаха да ми инсталират друга навигационна система, но аз с другите нямам проблем и съм си инсталирал Sygic.Въпроса е че на мен ми трябва за извън пътя, а там ofrm картите са си класи над другите.След малко убеждаване човека ми каза, че за 30лв. щял да отнесе телефона на свой колега, който да ми сложи гармин, та щом има светлина в тунела мисля че мога да мина и без да давам тия пари, защото специално за въпросите с техниката се инатя като магаре на мост и искам сам да се оправям с каквото мога.

              Благодаря предварително
              Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
              Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

              Коментар


              • От: Андроид и Гармин?

                Само на тези версии на Андроид върви - 4.03, 4.04, 4.11, 4.12, като изключим и че на някои процесори като тегра също не тръгва....

                Коментар


                • От: Андроид и Гармин?

                  Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
                  Здравейте, имам нужда от малко помощ, ще съм много благодарен ако някои може да удари едно рамо.
                  Идеята ми е следната-имам Sony Ericsson Xperia X10i и искам да и инсталирам гармин(прочетох темата, както и други форуми, че даже и на братята руснаци), но не ми стана ясно дали на андроид 2.3 някои е подкарвал Garmin StreetPilot и ако да коя версия точно.Имали някъде обяснено стъпка по стъпка как става инсталацията(намирам една тема в андроид форума, но ако има нещо допълнително ще в +).
                  Днес ходих до един сервиз за телефони и ги питах, първо искаха да ми инсталират друга навигационна система, но аз с другите нямам проблем и съм си инсталирал Sygic.Въпроса е че на мен ми трябва за извън пътя, а там ofrm картите са си класи над другите.След малко убеждаване човека ми каза, че за 30лв. щял да отнесе телефона на свой колега, който да ми сложи гармин, та щом има светлина в тунела мисля че мога да мина и без да давам тия пари, защото специално за въпросите с техниката се инатя като магаре на мост и искам сам да се оправям с каквото мога.

                  Благодаря предварително
                  И срещу 50 лв. няма да успее, освен ако няма излязъл ъпдейт на андроид за твоя телефон, но това можеш да провериш и сам на официалната страница на Сони.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • От: Андроид и Гармин?

                    Първоначално публикуван от edobg Преглед на мнение
                    Само на тези версии на Андроид върви - 4.03, 4.04, 4.11, 4.12, като изключим и че на някои процесори като тегра също не тръгва....
                    Ако под 4.12 имаш предвид 4.1.2, то виж това
                    Процесора не е Тегра

                    За мен лично Гармин и Андроид са две различни неща!

                    Коментар


                    • От: Андроид и Гармин?

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      За мен лично Гармин и Андроид са две различни неща!
                      По принцип и аз съм на същото мнение, но проблема е че ми натресоха един tomtom и си седи в кутията(ползвал съм го 2 пъти работи добре, но за планински пътеки не е и чувал) и сега някак не върви да хвърлям пари за навигация при положение, че tomtom-a е труден за продаване(не знам кой би си купил такъв в България), а имам и телефон на който има имам навигация.Ясно е че една навигация на Garmin ще е в пъти по добре, но.....
                      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                      Коментар


                      • От: Андроид и Гармин?

                        Говорете си вие , пишете, на мен пък си ми работи Гармина на Андроида с карта на Събина.
                        Най-новата ! Дето го нямало учатъка на Хемуса от 2 километра и половина.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • От: Андроид и Гармин?

                          С какъв телефон и какъв Андроид си?
                          Аз си свалих от другия форум версията за нерутнати телефони, но сваления файл е някакъв .bin файл и не знам какво да го правя... Да не говорим, че и без това сигурно няма да стане, защото Андроида ми е по - нова версия - 4.2 или нещо такова..
                          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                          Gabriel Garcia Mаrquez

                          Коментар


                          • От: Андроид и Гармин?

                            На 4.2.2 определено не тръгва! Аз го инсталирах на 4.1.2. и работеше прилично (като се изключи бъга с усилването) Обаче дойде ъпдейт на 4.2.2 и чао гармин... Пробвах какво ли не ...тцъ!

                            Коментар


                            • От: Андроид и Гармин?

                              За 4.2.2 някакво решение има ли вече?
                              Biagini Passo Powered By VW Syncro

                              Коментар


                              • От: Андроид и Гармин?

                                Към днешна дата - не.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X