Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Софтуер за лаптоп?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Софтуер за лаптоп?

    Здравейте приятели,

    извинете ме, ако съм сгрешил форума
    Имам едно питане за вас, хората, които сте наистина наясно с темата за gps, карти и софтуер...
    С 2 думи въпросът ми е, има ли някакъв софтуер, който да се ползва под windows и може без връзка с каквито и да е джаджи или пък връзка с интернет, да показва по-"точен" адрес и евентуално маршрут
    За съжаление нито bgmaps, нито maps.google могат да открият голяма част от улиците в Софето
    Моля ви, не ме съветвайте за gps устроиства и др. Трябва ми софт, който да работи и оффлайн

    Предварително благодаря и се извинявам, ако питането ми ви се сторило глупаво.

  • #2
    От: Софтуер за лаптоп?

    Ако правилно съм схванал въпросът, твоят софтуер е която и да е от версиите за "писи" на фирмните правещи навигационни уреди и системи, например Garmin mobile PC, IGO PC, Destinator, мисля че имаше такава версия и на Route 66. Вероятно пропускам някои имена. Общо взето, това, какво ще избереш, се свежда основно до наличието на подробни карти за държавите които те интересуват. С останалото се свиква...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #3
      От: Софтуер за лаптоп?

      Много благодаря за отговора
      Апропо, интересуват ме само градовете на България и то основните. Да знаете кои карти са най-"подробни"?

      Коментар


      • #4
        От: Софтуер за лаптоп?

        Мисля, че каквото и да сложиш от гореизброените без връзка със сателити ще може да ти показва картата и да избираш начална и крайна точка за маршрут. Е няма да навигира, ама май ти това искаш. Има нови версии на карти за Garmin и IGo (мой съвет 8.3).
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          От: Софтуер за лаптоп?

          съживявам темата и задавам въпрос
          може ли някоя от горе изброените програми да работи без GPS устройство. Идеята е да ползвам 3G модем за връзка с интернет и през нета да ме позиционира( А-GPS).
          така стават ли нещата или аз бъркам
          -------Honda CR-V 128к.с.--------
          "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

          Коментар


          • #6
            От: Софтуер за лаптоп?

            Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
            съживявам темата и задавам въпрос
            може ли някоя от горе изброените програми да работи без GPS устройство. Идеята е да ползвам 3G модем за връзка с интернет и през нета да ме позиционира( А-GPS).
            така стават ли нещата или аз бъркам
            Преди време бях попадал на разни програми дето могат да ти емулират работата на GPS но гореизброените програми си търсят така или иначе външен такъв. Така че даже да ползаш 3Г модем няма да те огрее още повече че уинодоуса няма как да разбере и да получи информацията за различните GSM клетки коя къде се намира. По принцип гугъл мапса има подобна функция например за Андроид ама не съм я виждал да работи за Уиндоус например. Или другия вариант слагаш Android x86 на лаптопа или каквото там имаш и си играеш и тестваш дали ще стане номера. По принцип точността на такова засичане може да варира доста от десетки метри до няколко стотин метра. Например само по GSM клетките понякога Гугъл Мапса ме е позиционирал доста точно, но ако очакваш и навигиране просто забрави без наличието на GPS устройство.

            Коментар


            • #7
              От: Софтуер за лаптоп?

              Не всички GSM клетки подават информация за GPS позицията си. Клетката може да те засече на малко разстояние, примерно 10 км извънградско. Представяш ли си да те засекат 3 клетки извън града - малко вероятно е. А ти трябват поне 3 клетки за да се определи позицията ти. Ако имаш начупен релеф (планински например) вероятно ще имаш достъп до само една или до никоя клетка. Може и да има клетка в обсега обаче да е на друг оператор. Може да получаваш отразен или пречупен сигнал което променя точността на засичането. Пробвал съм на телефона да изключа GPS приемника - ниска точност, губи сигнал, закъснява с позиционирането. Това междуградско около 200 км. Ами ... просто не става. За в София може и да върши работа, не съм опитвал.

              Коментар


              • #8
                От: Софтуер за лаптоп?

                Вариант би бил и външен GPS към лаптопа с BT връзка. В момента цените им на старо са се свлекли страшно много и при пазарлък можеш да се сдобиеш с такъв за 30-40 лв на Холукс (+5лв за блутут приставка ако лаптопа няма вграден). По този начин можеш да си ползваш лаптопа като нормална навигация и няма да влизаш във филма "Ама от къде се взе тази сметка за телефон"
                42

                Коментар


                • #9
                  От: Софтуер за лаптоп?

                  много благодаря, явно не става както го мислех
                  -------Honda CR-V 128к.с.--------
                  "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Софтуер за лаптоп?

                    Е с нищо нещо не става, то е ясно. Ако ще се теглят и карти(google maps) през това 3G, сметката която ще платиш, ще се равнява на GPS.
                    По горе са споменали за външен GPS пеирмник... Аз ползвам - Holux GPSlim 240, Bluetooth GPS Adapter, Ултра-компактен
                    Ползвам го на телефон, които няма вграден GPS, става и за компютър. Връзката е чрез блутут. Става дори да си го сложиш в джоба и тои да те навигира чрез телефона...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Софтуер за лаптоп?

                      Съгласен съм с по-горните мнения на колегите че GSM ориентирането е приложимо само в градски условия и там точноста може да е много добра в някои случаи до десетки метри се постига без проблеми. Тествал съм го тук във Варна и на места става номера, на други не. Извън града е почти безмислено да се ползва. И да блутут GPS е добър избор още повече че може да се ползва и с други устройства като телефон, смартфон и т.н. Другия варинат с кабел е т.нар. GPS Mouse т.е. това си е GPS с кабел който се връзва към лаптопа през USB-то. По принцип не знам дали тук се продават подобни, но като цяло са рядко срещани да се продават въобще.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Софтуер за лаптоп?

                        Има 3Г модули за вграждане в нотбуци. Някои имат и ГПС. Спарки скоро се бори с подобно адаптерче. Аз ползвам отдавна. Работи. Проверява се съвместимостта на компа и се купува подходяща катра. Цените са до 150 лв.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #13
                          От: Софтуер за лаптоп?

                          Мерси за мненията. И аз се загледах за 3G модулите за вграждане, но ще видим. Идеята беше да се ползва 3G модула на мобилния оператор. Като цяло GPS не ми трябва койзнае колко засега. Просто бях чувал за а-GPS и реших да попитам знаещите
                          -------Honda CR-V 128к.с.--------
                          "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Софтуер за лаптоп?

                            A-GPS няма нищо общо с позициониране през клетката на GSM оператора. Това му викат LBS.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Софтуер за лаптоп?

                              Аааааааааааа това е ново за мен, мерси много, никога не е късно да научи нещо човек
                              -------Honda CR-V 128к.с.--------
                              "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X