Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Packard Bell Compasseo 480 (WinCe 5.0) Въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Packard Bell Compasseo 480 (WinCe 5.0) Въпрос

    Здравейте.


    Имам Packard Bell Compasseo 480 сложих му Garmin отключих всичко както трябва и като влезна през експлорера на навигацията и като пусна програмата тръгва без проблем но не намира ГПС сигнал. Искам така да го направя че като се натисне бутона за навигацията без да се влиза в експлорер да тръгва. Влезнах в schema промених пътя не тръгна, промених всички възможни пътища в други файлове и пак не тръгна

  • #2
    От: Packard Bell Compasseo 480 (WinCe 5.0) Въпрос

    Навигацията е подобна на тази вижте видеото. Как мога да направя така като на видеото като се пъхне картата да тръгне автоматично външното меню ?

    Коментар


    • #3
      От: Packard Bell Compasseo 480 (WinCe 5.0) Въпрос

      Първоначално публикуван от coffeee Преглед на мнение
      Имам Packard Bell Compasseo 480 сложих му Garmin отключих всичко както трябва и като влезна през експлорера на навигацията и като пусна програмата тръгва без проблем но не намира ГПС сигнал...
      Отиди в настройките и му задай да работи с вградения GPS. В моента сигурно е настроен за външен.

      Първоначално публикуван от coffeee Преглед на мнение
      Искам така да го направя че като се натисне бутона за навигацията без да се влиза в експлорер да тръгва. Влезнах в schema промених пътя не тръгна, промених всички възможни пътища в други файлове и пак не тръгна
      Трябва да проемниш папката и името на Que.exe на тези, които отговарят на стартиращите такива за твоята навигация. Обикновено са папка Navigator и файл Navigator.exe, може и други да са. Това schema какво е?
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Packard Bell Compasseo 480 (WinCe 5.0) Въпрос

        Това е schema:
        http://forum.pocketbulgaria.com/view...p?f=26&t=23048

        Коментар


        • #5
          От: Packard Bell Compasseo 480 (WinCe 5.0) Въпрос

          Правилно е подходил. Така е най-лесно.
          @coffeee - Напиши реда Action=... как задаваш пътя нататък.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Packard Bell Compasseo 480 (WinCe 5.0) Въпрос

            Изтеглих си от pocketbulgaria програмата гармин със всичко нужно разархивирах я в Storage Card като я пусна директно от скрипта тръгва без проблем и от Que.exe пак си тръгва без проблем. Отключих самата програма за да не ми изписва постоянно че не е платена при всяко пускане. Като излезна някаде навънка търси сигнал но неможе да намери незнам на кой порт е GPS'a, доколкото разбрах от ровичкане из нета разбрах че е на COM7 пробвах така но пак не стана. Това е единия проблем а другия проблем е пиша в schema следния ред : Action=\Storage Card\Garmin\Apps\WM\Que.exe и като рестартирам за да пусна от менюто на навигацията Garmin натискам бутона и не реагира нищо пробвах и така : Action=\Storage Card\Garmin\RunGMXT\Garmin.mscr . Дано да съм успял да го обесня като хората

            Коментар


            • #7
              От: Packard Bell Compasseo 480 (WinCe 5.0) Въпрос

              Garmin не само, че казва, че не е платена при всяко пускане, ами и не работи с никакъв друг GPS, освен с външен на Garmin. При "регистрирането" на програмата обикновено остава настроена за външен GPS. Отиваш в настройките и избираш вътрешния (Tools/Settings/System по спомен). Другия вариант е да не е регистрирана правилно. Тогава индикатора за количеството видими спътници горе вляво ще е със забранителен знак.
              Колкото до файла schema.ini единствения възможен проблем, който аз виждам, е да бъркаш името на Storage Card. Предполагам си го погледнал в explorer-a, но все пак да кажа, че може и да не е Storage Card, а SDCard например и във файла трябва да бъде изписано така както се вижда в explorer-a.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: Packard Bell Compasseo 480 (WinCe 5.0) Въпрос

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:storagecard.JPG
Прегледи:1
Размер:10.2 КБ
ID:5265348Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 002.jpg
Прегледи:1
Размер:21.5 КБ
ID:5265350Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 003.jpg
Прегледи:1
Размер:21.0 КБ
ID:5265349Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 004.jpg
Прегледи:1
Размер:27.4 КБ
ID:5265351Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 005.jpg
Прегледи:1
Размер:30.3 КБ
ID:5265352 пробвах COM2 и COM7 не става. Като пусна оригиналната програма без да влизам в експлорер там си намира сигнал без проблем но като влезна в експлорер и тя не намира сигнал също така и гармина не намира ... Дали има някакво значение от къде се пуска ? Дали оригиналната навигация не стартирва някакъв друг процес? Като влезна в процеси има GPSMC.exe или аз не правя нещо правилно или незнам

                Коментар


                • #9
                  От: Packard Bell Compasseo 480 (WinCe 5.0) Въпрос

                  На последната снимка избираш за INPUT: GPS COM7 , а за изход COM 0.
                  На предпоследната снимка в гармина избираш COM0:COM0 : PortSplitter.

                  PortSplitera трябва да работи заедно с гармина , не трябва да се затваря!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Packard Bell Compasseo 480 (WinCe 5.0) Въпрос

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 006.jpg
Прегледи:1
Размер:17.4 КБ
ID:5265397 Не ми дава да избера Output

                    Коментар


                    • #11
                      От: Packard Bell Compasseo 480 (WinCe 5.0) Въпрос

                      Ако му дадеш СТАРТ и в гармина избереш "COM0:COM0 : PortSpliter" не го ли намира GPS-a ? Или "старта" не е активен?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Packard Bell Compasseo 480 (WinCe 5.0) Въпрос

                        Пробвай с този сплитер:
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          От: Packard Bell Compasseo 480 (WinCe 5.0) Въпрос

                          Master COM7 port check: Ok!
                          Virtual COM port list:
                          - COM9: Ok!

                          направих си с Com9 защото с com0 не искаше пробвах с всичките COM Baud при всяко сменяне на COM Baud давах дисконект и после пак конект. Програмата я пуснах от Garmin\Apps\WM\Que.exe и пак никакъв резултат... Пробвах отново без да влизам в експлорер пуснах оригиналната програма до 30 секунди намери 1 спътник а на тоз гармин през експлорера не иска да намира нищо и оригиналната програма също Дали има някакво значение от експлорер или без експлорер ?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Packard Bell Compasseo 480 (WinCe 5.0) Въпрос

                            Не би трябвало да има значение. И в гармина виждаш ли виртуален порт 9 ?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Packard Bell Compasseo 480 (WinCe 5.0) Въпрос

                              Виждам го .. избирам го чакам да намери сигнал и .... нищо Пробвам друг Baud и... така изреждам всичките... няма ефект

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X