Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информационна карта задръствания София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Информационна карта задръствания София

    Попаднах на следната страничка http://www.sumc.bg/maps

    твърдят че е в реално време но дали е така незнам.
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

  • #2
    До: Информационна карта задръствания София

    Сега, в 10,18 часа информацията в картата е от 10,01 часа, тоест е полуреално време.
    ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
    LZ1YBB

    Коментар


    • #3
      До: Информационна карта задръствания София

      Най-накрая и в България! TMC...tmc...tmc...

      Коментар


      • #4
        До: Информационна карта задръствания София

        Сега е от 11:11 а по моя комп е 11:13. почти реално.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          До: Информационна карта задръствания София

          А някой може ли да обясни на какъв принцип работи ТМС-то. ?
          Това Traffic Alerts ли е? От къде взима информацията?

          Обновление е доста често. Следя го от 15 мин. и Черни Връх няколко пъти стана от зелено в оранжево.

          Коментар


          • #6
            До: Информационна карта задръствания София

            Информацията се набавя от GPS системата на автобусите от градския транспорт
            LZ1DWW

            Коментар


            • #7
              До: Информационна карта задръствания София

              А кога ще се въведе трафик информационната система с която някои Гарминчета са снабдени не зная?
              Там е истината...
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • #8
                До: Информационна карта задръствания София

                Митко (smile) мене ми казаха че се следи с камери. Може би има 2 схеми ?
                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                Коментар


                • #9
                  До: Информационна карта задръствания София

                  Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                  Митко (smile) мене ми казаха че се следи с камери. Може би има 2 схеми ?
                  Възможно е. Гледам че има вариант да се индикира проблем по подадена информация от потребител също
                  LZ1DWW

                  Коментар


                  • #10
                    До: Информационна карта задръствания София

                    Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                    Митко (smile) мене ми казаха че се следи с камери. Може би има 2 схеми ?
                    Незнам кой, на кого, какво е казал, ама според мен е по-добре да е с камери, че неведнъж ми се е случвало на таблото да пише, че автобус ХХ идва след 18 (или там някъде) минути, а след 2 минути съответния спиа, отваря врати, който успее да се качи успее и офейква, а погледнато от отсрещната страна на пътното платно останалите сигурно изглеждаме така (+/- още 15-20 * ... ), понеже гледаме към таблото. (често ми се случва на Плиска)
                    Имал съм и случай да погледна в интернет след колко време ми идва автобуса, пише да речем 5 мин, аз тичам до спирката (пред блока) за 2 мин и автобус няма поне 20, а съм на 2ра спирка няма къде да заседне тъпото животно.
                    Та с 2 думи молете се да е с камери

                    Коментар


                    • #11
                      До: Информационна карта задръствания София

                      Първоначално публикуван от Sim3 Преглед на мнение
                      А кога ще се въведе трафик информационната система с която някои Гарминчета са снабдени не зная?
                      Там е истината...
                      Не знам как е в другите европейски държави, но ми се струва че до това трябва само още една крачка! То иначе какъв е смисълът?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Информационна карта задръствания София

                        Че е по-добре с камери е ясно. Въпроса е как е направено тук

                        Иначе може да се направи с камери...има софтуери за анализ на трафика на база подадените данни, та дори и предсказва за задръствания и съответно за техния край. Хората на запад ги ползват тези неща...и ние може би ще ги ползваме след време.
                        Въпрос на желание и пари

                        П.П. а за автобусите, може и така да е, може и да има проблем с комуникацията на машинките по спирките с централата, но автобуса винаги се знае къде е и за колко време минава едно кръстовище. И като се вземе предвид, че има данни само за големите кръстовища, през които минават по десет автобуса за пет минути, задачата не е сложна
                        LZ1DWW

                        Коментар


                        • #13
                          До: Информационна карта задръствания София

                          Отговора на въпроса е единствено в използването на камери със съответни видеоконтролери които обработват и преброяват трафика. Тези данни се събират и анализират от специлен софтуер на сървър който представлява база от данни и тези данни вече се визуализират на картата както е показано тук на картата. Най важното в случая е как е реализирана цялата система и дали камерите броят правилно трафика тъй като там нещата са доста прецизни. Тази система в бъдеше може да се интегрира с TMC предаватели и така да се праща до съответните ГПС-си които могат да обработват тази информация. А за анализа в реално време с гъвкав контрол на трафика наистина има такива създадени системи но имайте предвид че те биха стрували милиони на данъкоплатеца. Но и ако го има поне само информативното осигуряване за натоварването на пътищата това е едно много добро начало. А един от може би най-точните методи за преброяване на колите е с помощта на индукционни рамки, но при тях има и доста недостатъци като например по-трудна реализация и др.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X