Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Офроуд навигация за мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Офроуд навигация за мотор

    Здравейте,
    Мой познат, чужденец, си взе "матор" ​​​​​​2022 SCRAMBLER 1200 в Петък, и сега се чуди какво да го прави
    Искал да го кара по черни пътища и разни "офроуд места", ама му трябвала навигация.
    Предложете някакви навигационни устройства и карти за тях, които да са подоходящи за случая.
    Предполагам Garmin ще са с най-широка гама.
    За бюджет - не мога да кажа, ама чиляка има пари, щом и каската ще си сменя, за да отивала на мотора. Преди имаше бякакво BMW 850cc, ама то по-шосейно.
    Както и да е. От комбинацията - карта и устройство, се изисква да има малки черни пътища и да са що-годе актуални.

    Някой може ли да даде идея този Триумф какво животно се води. Adventure или нещо добно?

  • #2
    Очевидния вариант е катрта но ОФРМ, не съм проверявам скоро но едно време си беше диста адекватна.

    Коментар


    • #3
      Скрамблера е нейкид байк с адвенчър гени.
      Garmin има няколко сериии moto off-road gps, лесно ще се намерят в нета . Гармин Монтана е много готин има и офроуд и прави маршрути по туристи роудс

      Коментар


      • #4
        И гармин, да!
        С телефон не става.

        А и този скрамблер няма ли си вградена навигация?
        Като му гледам визията едва ли ще има нужда от чак толкова офроуд карта.
        Сега ако е въпрос задължително да са похарчат едни пари пак гармин е добро решение.
        Обаче ако не и машината има градена моето мнение е, че не му трябва допълнителна.
        Враг усраине

        Коментар


        • large
          large коментира
          Редактиране на коментар
          Видях го сутринта, ама като не съм чаак толкова фен на моторите, не мога да преценя.
          Забелязах, че инструментариума е на LCD, но не питах дали има вградена навигация, Ще гледам в гугъл.

          Относно харченето на пари - той е от хората, които си ценаят времето, особено ако трябва да го прекара в разучаване на нещо, вместо да премине на деловата част.

      • #5
        Всеки малко по-здрав и водоустойчив GPS.
        Гледайки моторя, даже най-обикновената пътна карта на България е способна да го вкара в море от приключения
        Бих "препоръчал" (в ред на нарастващ адреналин) следните "пътища":
        - Вакарел-Ихтиман
        - Етрополе-Златица
        - Байлово-Каменица-Поибрене
        - Побит Камък-Вакарел
        - Правешка лъкавица-Калугерово-Роман
        - Годеч-Губеш-Комщица
        - Дъбово-Кръстец
        - Зорница-Младежко-Приморско
        - Градец-Томпсън
        - Крушовица-Габра
        - Осиковица-Лъга
        - Мъглижки проход
        - Брусен-Полатен
        - Врачеш-Бухово
        - Елешница-Златарица-Медени поляни

        Ако не му стигнат - да пита вече за OFRM

        Коментар


        • ezhko
          ezhko коментира
          Редактиране на коментар
          Не - тези са просто гадно асфалтиран офроуд, близо до Варна...
          Но другите са си красота.
          Последно редактирано от ezhko; 28-03-22, 17:29.

        • Ivan_J
          Ivan_J коментира
          Редактиране на коментар
          Кое им е близкото до Варна
          Иначе класацията ми за най-зле асфалтов път води пътят Трояново-Русокастро. Хем го минавах с мотора, а той не се оплаква(и аз де) от пътища и безпътица.

        • ezhko
          ezhko коментира
          Редактиране на коментар
          A за Поляна-Александрово какво ще кажеш?

      • #6
        Аз ползвам телефон с 2 Апа в него работи си,знае и кривите пьтечки тук,там не знам
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • large
          large коментира
          Редактиране на коментар
          И аз за телефон си помислих, щото като слезеш го прибираш, но дали щяло да се вижда на слънце, детайли със зареждането...
          Той Айофнджия, ама.. ще видим.
          Скоро свалих една програма за Андроид, щото имам един топуз без сим карта, ама не съм се заглеждал в детайлите на картата.
          https://osmand.net/

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          С Айфон съм и аз, вижда се на слънце,но трябва стойка която да позволява да се монтира и вертикално телефона,че при пороен дъжд ако го държиш включен почва сам да набира
          телефонни номера,така изкара акьла на балдъзата и късно го видях,в маската ми имаше малко вълнички и не ми беше до навигация за 2 часа

          Зареждането е просто - двойно USB с волтметър,но е добре да е под ъгъл и то,че кофти се чисти от тинята.Имам и едно като калъф,уж да си пазиш телефона ма в пустинята прегрява и го карам гол

      • #7
        Не зная дали ще свърши работа за мотор, но в планината ползвам www.kade.si на телефон. Мисля че показва доста точно, до степен да съм на разклонение на пътеката, няма маркировка, не зная на къде да хвана, отварям телефона и ме показва на това разклонение (както и коя пътека с каква маркировка е, т.е. къде ще те изведе). Досега не съм попадал на пешеходен маршрут, който да не е в приложението.

        Коментар


        • Ivan_J
          Ivan_J коментира
          Редактиране на коментар
          И аз това ползвам, много е ценно с различните карти, но не е навигация - някои хора искат и в карането да ги водят за ръчичка
          Отделно, че като няма обхват става кофти.

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Е то като няма обхват и не работи за чий ти е,то тогава най-интересното

        • Ivan_J
          Ivan_J коментира
          Редактиране на коментар
          Тука не е пустинята или Хималаите, обхват има почти навсякъде. Особено за скрамблер

      • #8
        Благодаря за съветите.

        За сега ще препоръчам следния комплект:
        zūmo XT + OFRM TOPO Lifetime
        Ще видим какво ще стане.
        Ако Да, ще има снимки на инсталацията или поне готовия продукт.

        Коментар


        • #9
          Да не пускам нова тема, може ли да ми кажете най адекватния ГПС с горски пътища за изцяло ендуро мотор.

          Коментар


          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            Телефон + Oruxmaps

            Oruxmaps-а ме е прекарвал веднъж в Сакар на място, където имаше пътека с 5 отклонения и ме водеше до метър отклонение, а ... без да цитирам продукта... ме забичи на браздата между Гърция и Турция и 3 км карах между вишките.
            Последно редактирано от p-pleven; 06-04-22, 13:01.

          • mirodo
            mirodo коментира
            Редактиране на коментар
            Garmin 62, 64s, 66s. 64 като цена/качество е най добре.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X