Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GARMIN DRIVE 50LM непрекъснато рестартира след ъпдейт на офроуд картата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • GARMIN DRIVE 50LM непрекъснато рестартира след ъпдейт на офроуд картата

    Здравейте.

    Имам проблем с Garmin Drive 50LM купен преди близо три години от Геотрейд с доживотен ъпдейт на Офроуд картата.
    В петък реших да се подготвя за дълъг път и с Гармин Експрес инаталирах ъпдейта на карта Q2.
    Настроих маршрута (не помня преди или след ъпдейта) и изключих устройството.
    В събота се качвам на автомобила и... започна непрекъснато да рестартира.
    Зарежда донякъде и влиза в цикъл на непрекъснат рестарт.
    Помислих, че може да е от батерията - забравих го на кабела на компа - да не се е разредила докрай през нощта,
    беше едва позаредила и поначало много малко държеше.
    Отворих го след ден, като извадя куплунга на батерията, показва на цял екран символ на батерия в режим на зарядка - търси я.
    Като я включа - пак започва цикъла на непрекъснат рестарт.
    Имате ли идея какво може да се направи, досега не съм имал никакви проблеми с този GPS?
    Има ли лек за това устройство и къде да го пратя за ремонт?


  • #2
    Проблемът не е във вас, особено, ако картата е качена автоматично, а не "на ръка". Най-вероятно при тегленето на някой от файловете на картата интернета е "мигнал" и нещо не се е записало както трябва.
    За това и уредът ви се рестартира.
    Устройството е поправимо, въпросът към вас е: да ви давам тук инструкции как да го оправите сам или да ми го пратите да ви го оправя безплатно?
    Питам ви, защото не знам доколко познавате тези уреди, програмите за тях, структурата на файлвовете и имате ли време да четете (има за четене), а аз нямам много време да пиша детайлно.
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • #3
      Не съм толкова в час, макар и да ми е интересно, дали бих могъл да се справя.
      Време за четене се намира, но знам, че с електрониката това, което изглежда като работа за пет минути,
      обикновено отнема три дни.
      Затова предпочитам да я дам на човек който знае какво прави, дори срещу заплащане,
      но да не откривам тепърва топлата вода и парното, да не забатача нещата повече.
      Още повече, че ми е нужна машинката и май е последния модел, който върши работа в спецификата на задълженията ми.
      Благодаря за офертата, ако искате пратете ми адрес, може и на лични, още утре ще я изпратя.

      Все пак, за благото на всички, може би ще е добре да пратите и линкове към решаването на такъв проблем,
      за да може и други да се възползват от информацията. )))

      Коментар


      • #4
        Справих се.

        Открих клипче в тубата, където е указано как да се влезе в тайното меню за изтриване на всички потребителски данни.

        Ето го:

        След като ги изтрих, устройството стартира нормално, всички POI си стоят, адресният указател си е пълен,
        картата е наред, откри спътници бързо... с две думи всичко е ток и жица.

        Благодаря за помощта.
        Думите, че всичко е станало в процес на ъпдейт ме окуражиха,
        че може да има надежда и се поразмислих...
        Някога, някъде май имаше указание, че трябва да се чисти регистъра на пътуванията
        преди качване на новата карта, може и затова да е станал проблема.

        Коментар


        • ISG
          ISG коментира
          Редактиране на коментар
          Поздравления за инициативата и смелостта! Не всичко е толкова страшно, колкото изглежда

      • #5
        Благодаря. ))

        Ето линк насочващ какви проблеми може да възникнат и по каква причина:
        https://www.youtube.com/watch?v=ET2MxGayakI

        Казват, че всичко е поправимо. Жалко, че е реклама, но хората явно печелят от това.

        Май оправих и стария Нуви, проблемът беше сходен.
        Открих няколко gpx файла в папка GPX. Оставих само единия от тях, останалите преместих в архив.
        След тази операция Нувито стартира нормално, зареди картата, но изрева за батерия
        и не можах да го върна във фабричните настройки.
        Сега се зарежда, чакам... ))

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X