Планирал съм скоро едно пътуване, Варна - Стара Загора, обаче използвам безплатните варианти на навигация, и първо голям проблем, на повечето безплатни навигации, картите не са ъпдейтвани още от Тодор Живково време, а това че ауторутинга им е под всякаква критика, не искам да го споменавам даже..
Единствената безплатна алтернатива е, гугъл мапс картите се ъпдейтват на 30 дена краен срок, и ако не се ъпдейтне не можеш да ги ползваш..
Лошото е че трябва да свалиш Офф-лайн за региона за който желаеш, това става доста бавно, и се чака, картите (фрагментите от карти по точно) са големи 700 Мб за това по добре да се използва ВиФи за свалянето им...
Ауторутинга естествено е ужасен, искаше да ме прекара през някакви кози пътеки обаче има начин да се оправи..
Влизаш през браузъра във Гугъл Мапс естествено трябва да си логнат, от там по картата започваш да си правиш даденият маршрут, започваш от стартовата позиция и с десен бутон, добавяне на направление си избираш важни точки..
Трябва да се прегледа подробно картата и да се внимава за лошо построено маршрути, както този няма смисъл да се минава по този начин, лесно се оправя хващаш го с мишката, и го дърпаш където трябва ..
След като сме се уверили че всичко е наред, избираме изпращане до телефона, и картата се изпраща, после я отваряме (изпраща се като линк) и запазваме пак като линнк но този път на работният плот на устройството, можем маршрута пак да го прегледаме..
Така няма да има изненади, като кози пътеки, или пътища който са запланувани..
Единствената безплатна алтернатива е, гугъл мапс картите се ъпдейтват на 30 дена краен срок, и ако не се ъпдейтне не можеш да ги ползваш..
Лошото е че трябва да свалиш Офф-лайн за региона за който желаеш, това става доста бавно, и се чака, картите (фрагментите от карти по точно) са големи 700 Мб за това по добре да се използва ВиФи за свалянето им...
Ауторутинга естествено е ужасен, искаше да ме прекара през някакви кози пътеки обаче има начин да се оправи..
Влизаш през браузъра във Гугъл Мапс естествено трябва да си логнат, от там по картата започваш да си правиш даденият маршрут, започваш от стартовата позиция и с десен бутон, добавяне на направление си избираш важни точки..
Трябва да се прегледа подробно картата и да се внимава за лошо построено маршрути, както този няма смисъл да се минава по този начин, лесно се оправя хващаш го с мишката, и го дърпаш където трябва ..
След като сме се уверили че всичко е наред, избираме изпращане до телефона, и картата се изпраща, после я отваряме (изпраща се като линк) и запазваме пак като линнк но този път на работният плот на устройството, можем маршрута пак да го прегледаме..
Така няма да има изненади, като кози пътеки, или пътища който са запланувани..
Коментар