Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Навигация за камион

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Навигация за камион

    Здравейте,
    Искам да подаря навигация на баща си за камион, но не съм запознат много много с навигациите. Кои марки и модели стават за камион? Всъщност доколкото ги разгледах, харесах едни АСУС 300, но в настройките никъде не е отбелязано, че става за камион. Има ли значение каква е навигацията, марката и моделът?

  • #2
    До: Навигация за камион

    Аз имам 2 китайски чисто нови.Работят с Иго8.Може да си я настроиш за пешеходец,кола,такси ,камион и ти прави съответния маршрут.
    от Пловдив съм
    Петко 0888 704906

    Коментар


    • #3
      До: Навигация за камион

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%EC%E8%EE%ED

      За сега само TomTom са пуснали версия на софтуера + съответната карта за използване в камион, но в България не знам от къде може да се купи.

      Коментар


      • #4
        До: Навигация за камион

        Първоначално публикуван от batpepi Преглед на мнение
        Аз имам 2 китайски чисто нови.Работят с Иго8.Може да си я настроиш за пешеходец,кола,такси ,камион и ти прави съответния маршрут.
        от Пловдив съм
        Петко 0888 704906
        Това, че в менюто има възможности да избираш между кола, камион и др. не значи, че в действителност има разлика в генерирания маршрут! Това са си малко търговски трикове и нямат нищо общо с истината! Реалната навигация за камион си струва пари и не е нормално да се мисли, че за без пари ще се купи нещо, което върши работа! Доста хора се подлъгват по това, "че имали функция камион" Познавам двама такива...Единия финишира в едно междублоково пространство в Испания и после не знам колко дена го вадили, защото всеки се чудел как изобщо е могъл да се навре там...А другия замалко да си отнесе покрива на някакъв мост, но добре, че се усетил навреме, въпреки че GPS-a упорито му казвал да върви по този път...

        milstan е прав - софтуер + съответната карта...Всичко друго е шантава работа...

        Коментар


        • #5
          До: Навигация за камион

          Може и да сте прави,не съм го пробвал да видя как ще се държи.Утре ще пусна едната на градско и ще я настроя .

          Коментар


          • #6
            До: Навигация за камион

            Първоначално публикуван от Kudjo77 Преглед на мнение
            Здравейте,
            Искам да подаря навигация на баща си за камион, но не съм запознат много много с навигациите. Кои марки и модели стават за камион? Всъщност доколкото ги разгледах, харесах едни АСУС 300, но в настройките никъде не е отбелязано, че става за камион. Има ли значение каква е навигацията, марката и моделът?
            Здрасти, колега!

            Доколкото знам единствената читава навигация за камион е Map&Guide Truck Navigator, използват я във Willi Betz. При нея има височини на мостове, забранени за камиони улици и т.н. Маршрута се изчислява на базата на всички тези данни. Покритието е предимно за Западна Европа.

            Коментар


            • #7
              До: Навигация за камион

              Не исках да отварям нова тема, затова поствам тук:



              Това ново nuvi ще има много функции, специфични за товарно автомобилния превоз, включително ограниченията по пътищата като част от маршрута въз основа на въведените спецификации.

              Превод от http://www.gpspassion.com/forumsen/t...OPIC_ID=124118

              Коментар


              • #8
                До: Навигация за камион

                MapFactor 8 truck - има възможност за създаване на профил за товарен камион. Картата на България е много бедна, но за Европа дават, че прави добра навигация.

                Коментар


                • #9
                  До: Навигация за камион

                  ТомТом с софтуер и карта за камион: за източна Европа няма, само за централна и западна Европа( от Унгария нататък)

                  Коментар


                  • #10
                    До: Навигация за камион

                    България е включена и в картите Западна и Централна Европа 8.25 1,95 ГБ и то доста подробно..... Камионджийската не съм я пробвал, но предполагам, че също е добра.
                    П.П. От Нувитата нямам много добри впечатления, но пък и не съм се интересувал особено от тях, та може в по-новите версии да има напредък....
                    Последно редактирано от kuzdov; 12-05-09, 21:28.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      До: Навигация за камион

                      ТомТом абсолютно никаква карта ли няма за Б-я.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Навигация за камион

                        До сега беше с 54% покритие на България. Сега излезе последната версия 830 на картите и картата е допълнена (по визуална преценка) , но не знам до колко процента.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Навигация за камион

                          За големите населени места в България, в които съм пробвал, покритието е отлично и във версиите 8.25. За по-малките има главните улици и някоя и друга второстепенни.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            Навигации за камион

                            Има много софтуер за навигация но определено не всеки върши работа за навигиране с камион.Едни от най-добрите са версиите на MAP&GUIDE GmbH.Тук сам качил 3 архива с видео файлове относно инсталацията и някои важни основни настройки на програмата:Map&Guide Professional v2008 същите важат и за Map&Guide Professional v2009,като първата подържа няколко езика(немски,английски,френски...) за СЪЖАЛЕНИЕ обаче няма нито български нито руски.Много може да се пише за тези програми и ако някои има интерес по тях може да ме потърси на скайпа ми:djonsan2
                            Обарнете внимание архивите са 3 разли4ни надявам се знаете как да ги разерхивирате.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              До: Навигация за камион

                              Наистина много добра навигация е Map&Guide Truck Navigator. Хора които я ползват из Европа казват, че е доста подробна.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X