Обява

Свий
Няма добавени обяви.

каква програма за растерни карти използвате?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • каква програма за растерни карти използвате?

    Към момента разбирам, че най-разпространените програми за използване на растерни карти са:

    1. OziExplorer
    2. Fugawi

    Сърфирайки из подобни форуми не видях да се ползват масово други програми, но това не означава, че не съществуват.
    В последните им версии те дори се опитват да четат и файлове на GARMIN.

    Моля, ако има други подобни програми с добра функционалност и "достъпност" да се обадите. Има тясно специализирани с повишена сложност програми, които не са реално употребявани от нормални потребители, а от тесни специалисти - не става дума за тях.

  • #2
    До: каква програма за растерни карти използвате?

    Я, пак аз!
    Според мен, единствените други програми, които си струват, и имат вариант за нормално РС, работещо с GPS са следните:

    CompeGPS. Tя едновременно работи и с векторни и растерни. Преди година беше леко бъгава, но в общи линии става. Инсересното е, че отдавна има възможност за едновременна работа с два GPS-а, и трансфер на положението с друго устройство - и едновременното му изобразяване.
    Има също като Ози-то версия-Майка за PC, която служи за редакция на картите. Има спец. версия за самолети.
    http://forum.ppcwarez.org/viewtopic.php?f=38&t=32396


    Другата добра програма е Pathaway, която има версия-майка от Touratech.
    http://forum.ppcwarez.org/viewtopic.php?f=267&t=14555


    Иначе е пълно с дребни програмки, които движат растерни картинки.
    даже аз мога да направя такава (това без майтап).

    И по-добре питай също във форума на pocketbulgaria за такива програмки.
    Долу ти закам двете джобни версии работещи.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от ynopum; 13-06-08, 17:55.

    Коментар


    • #3
      До: каква програма за растерни карти използвате?

      Явно не се ползват много растерните карти в практиката, или няма други по-добри.
      Разгледах десетки подобни програми както и показаните от "упорит", но за сега не видях по-функционални от oziExplorer & Fugawi.

      Коментар


      • #4
        До: каква програма за растерни карти използвате?

        Аз от години използвам ОЗИ и съм изключително доволен !
        Особено с генщбовските карти !

        Коментар


        • #5
          До: каква програма за растерни карти използвате?

          Първоначално публикуван от infomar Преглед на мнение
          Явно не се ползват много растерните карти в практиката, или няма други по-добри.
          Зависи коя практика.
          - За прокарване на маршрути и навигация по улици, шосета и магистрали - няма как да се ползват, освен ако не си нацъкаш сам маршрута.
          - За търсене на адреси, ресторанти и театри - също. Не че не може, но вече картите богати на тези данни са векторни, а и самият тип на данните няма нищо общо с растерната карта - трябва да са в отделен файл.
          - На специализирани машинки (примерно Garmin, Magellan и други устройства само с GPS), поради нарочни или апаратни ограничения, или не може да се ползват, или удобството е нулево, до отрицателно.

          Първоначално публикуван от infomar Преглед на мнение
          Разгледах десетки подобни програми както и показаните от "упорит", но за сега не видях по-функционални от oziExplorer & Fugawi.
          CompeGPS e по-функционална, пробвал съм я, но е по-тромава (работи малко по-бавно с картите).

          В момента новото Ozi предлага неограничени възможности за натройка на интерфейса - грубо казано - все едно си правиш собствена GPS-програма.

          И като общо заключение: макар че растерните формати за повечето програми за различни, те могат да се конвертират на нормален компютър без никакъв проблем и загуба. Така че, ако човек има картите - винаги може да смени програмата.

          Най-важното: На джобен компютър можеш да имаш ЕДНОВРЕМЕННО РАБОТЕЩИ различни програми, с различни карти, и само да превключваш между тях, за да виждаш ту едната, ту другата карта.
          Единствената задача остава да се намерят хубави карти, да се свалят и калибрират спътникови снимки и т.н. И да се подкрепят хората, които правят картите!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X