Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Европейска система за Глобално позициониране GALILEO

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Европейска система за Глобално позициониране GALILEO

    Днес сутринта от космодрума в Байконур беше изведен първия спътник (Giove A) който ще обслужва европейската система за глобално позициониране Galileo. Общия брой спътници ще бъде 30, от които 27 постоянно работещи и три резервни. Европейската система ще бъде съвместима с американската GPS. Спътниците на европейската система Galileo са много по-напред в технологично отношение от американските им аналози и се очаква да предоставят точност на порядък по-добра. За всички нас пък се очаква по всяко време в небето да има на разположение минимум 20+ сателита, от които нашия приемник да си избира само най-удобните и естествено това да доведе по перфектно приемане и невиждана до момента точност.
    VPetrov.photography

  • #2
    Супер!
    А дотогава, още 4 годинки ще си ползваме GPS и ушите ни ще плющат!!
    Ей това не харесвам на европейците "дайте сакън да изчакаме, да не би да загубим, да не рискуваме....."
    Затова винаги ще са префектните "втори".., а не се знае какво в момента готвят перфектните "първи"!!

    Коментар


    • #3
      Нищо. Все едно най-точните часовници са руско-европейски. Грешката е 5 секунди от Големия взрив до днес, примерно 14 милиарда години, и следващите подобрения са безсмислени от практическа гледна точка. Повече точност на гпсите може да се докара с повече математика, ама това пак са евро-руски номера.
      А иначе не вярвам много че ще тръгне до 2008 г. Който не е имал работа с изродите от Брюксел няма да ми повярва, който е имал сам знае. Тоя трябваше да излети преди март 2006 за да не изгубят лиценза за честотата, който са си дали сами. Е, излетя. Сега няма да се случи нищо до 8-ма година. Най вероятно. Тия хора са наистина невменяеми. Паси и Кунева са още начинаещи, колкото и налудничави да са брътвежите им. После - повече.

      Коментар


      • #4
        Аз пък знам за реална експлоатация през 2010, но няма да споря с теб защото тия хвърчащите джаджи са от твоя ресор!

        P.S. Ако се бях водил по акъла на тая джаджа, трябваше няколко пъти да пресека Цариградско по средата и да завия в пряка...
        Никога не сгъвай картите, а ги навивай за да нямат протрити ръбове и винаги да са до теб!

        Коментар


        • #5
          Re: Европейска система за Глобално позициониране GALILEO

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров
          Днес сутринта от космодрума в Байконур беше изведен първия спътник (Giove A) който ще обслужва европейската система за глобално позициониране Galileo. Общия брой спътници ще бъде 30, от които 27 постоянно работещи и три резервни. Европейската система ще бъде съвместима с американската GPS. Спътниците на европейската система Galileo са много по-напред в технологично отношение от американските им аналози и се очаква да предоставят точност на порядък по-добра. За всички нас пък се очаква по всяко време в небето да има на разположение минимум 20+ сателита, от които нашия приемник да си избира само най-удобните и естествено това да доведе по перфектно приемане и невиждана до момента точност.
          Като им гледам скороста на развитие си мисля че реалния пусков срок е около 2015...

          Коментар


          • #6
            Не забравяй, че Европа има много дълга история и не бърза заникъде, е верно че винаги са втори след ония дето нямат никаква история и все бързат... като че ли най-важно е да си първия...
            Я виж индийците, хапват си сушени червейчета и си лежат в тинята на Ганг и позиционирането им е нужно само като ходят по голяма нужда..

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X