Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да КИРИЛИЗИРАМ NUVI 660

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да КИРИЛИЗИРАМ NUVI 660

    Някой дали знае как да кирилизирам Nuvi 660? По-точно от къде бих могъл да си сваля кирилизиращ фирмуеър за този модел, който и да е коректен... Иска ми се да работи по подобие на 760... Не става дума за гласовата навигация, а да може да изобразява български букви и да се въвеждат адреси с българска азбука (на картите, които го позволяват разбира се...)
    Изтеглих някакъв русификатор, но не съм сигурен дали е точно това и дали няма да ме прецака нещо...
    Ако има някой,който да е прекарал коректно цялата процедура, МОЛЯ за ПОМОЩ!!!
    Става дума за Nuvi 660.


    Благодаря!!
    :-)
    Последно редактирано от kihi; 17-05-08, 18:49.
    Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

    Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

  • #2
    До: Как да КИРИЛИЗИРАМ NUVI 660

    Нямам представа. Иди обаче на www.auto.ru, там има раздел "Конференции". Много са, има и конференция гпс. Или Навигация може да беше. Там няма да те излъжат, и задачата е типова. Значи решена.

    Коментар


    • #3
      До: Как да КИРИЛИЗИРАМ NUVI 660

      Нуви 660 има много полезна функция (поне за мен) - син зъб (blue tooth) за връзка с Нокията или друга марка GSM, като едновременно с това предлага гласово управление на повикванията. Ако го кирилизираш, според мен трябва да забравиш за тази опция, за която си броил добри пари навремето...
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        До: Как да КИРИЛИЗИРАМ NUVI 660

        http://www.garmin.ru/support/
        Само в сервиз.
        Обаче пък тук дават някаква за 660:
        http://www.garmin.ru/support/get_update/

        Коментар


        • #5
          До: Как да КИРИЛИЗИРАМ NUVI 660

          Казаха ми от София, че са виждали Nuvi 350,660 на Български език меню продавали ги така в Техноплис и Техномаркет. Но не ми се вярва това ако беше така в сайта на Гармин щеше да го има като добавка в някой от ъпдейтите някой друг да го е виждал това?

          Коментар


          • #6
            До: Как да КИРИЛИЗИРАМ NUVI 660

            Първоначално публикуван от Garminn Преглед на мнение
            Казаха ми от София, че са виждали Nuvi 350,660 на Български език меню продавали ги така в Техноплис и Техномаркет. Но не ми се вярва това ако беше така в сайта на Гармин щеше да го има като добавка в някой от ъпдейтите някой друг да го е виждал това?
            Глупости, трябва да има папка "text" за да поддържат кирилизация,а те нямат такава.

            Коментар


            • #7
              До: Как да КИРИЛИЗИРАМ NUVI 660

              При нувитата от серия 3ХХ и 6ХХ езиковите менюта са забити вътре в самия ROM. Не са като при останалите серии в папка TEXT. Самия процес на ъпдейт на версията (независимо дали е онлайн или офлайн) представлява запис в уреда в папка "Garmin" на файл с име GUPDATE. При включване на нувито, той първо търси такъв файл , проверява дали в него има нова версия на ROM-a и го записва в ROM паметта си и по този начин си обновява версията. На снимката долу е отворен един такъв файл от руски ъпдейт за Nuvi660 с HexEditor и там се виждат руските надписи от менюто. Другата седмица ще взема един такъв уред и ще пробвам.
              Имам такъв файл (русифициран) и за Nuvi310 , но уреда не го разпознава. Все едно го няма в папка Garmin и нищо не се случва. А като сложа такъв файл от по-стара английска версия нувито веднага я зарежда. Явно прави проверка и по други параметри или ъпдейта не е за този модел.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: Как да КИРИЛИЗИРАМ NUVI 660

                Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                Другата седмица ще взема един такъв уред и ще пробвам.
                Имам такъв файл (русифициран) и за Nuvi310 , но уреда не го разпознава. Все едно го няма в папка Garmin и нищо не се случва. А като сложа такъв файл от по-стара английска версия нувито веднага я зарежда. Явно прави проверка и по други параметри или ъпдейта не е за този модел.
                Моля те, като направиш проверката да драснеш, за да знам дали, с какво и как!!!
                Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                Коментар


                • #9
                  До: Как да КИРИЛИЗИРАМ NUVI 660

                  При нувитата от серия 3ХХ и 6ХХ езиковите менюта са забити вътре в самия ROM. Не са като при останалите серии в папка TEXT. Самия процес на ъпдейт на версията (независимо дали е онлайн или офлайн) представлява запис в уреда в папка "Garmin" на файл с име GUPDATE. При включване на нувито, той първо търси такъв файл , проверява дали в него има нова версия на ROM-a и го записва в ROM паметта си и по този начин си обновява версията. На снимката долу е отворен един такъв файл от руски ъпдейт за Nuvi660 с HexEditor и там се виждат руските надписи от менюто. Другата седмица ще взема един такъв уред и ще пробвам.
                  Имам такъв файл (русифициран) и за Nuvi310 , но уреда не го разпознава. Все едно го няма в папка Garmin и нищо не се случва. А като сложа такъв файл от по-стара английска версия нувито веднага я зарежда. Явно прави проверка и по други параметри или ъпдейта не е за този модел.
                  готов съм да помогна с превода,ако някой ми обясни какво трябва да направя......за благото на народа....

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да КИРИЛИЗИРАМ NUVI 660

                    Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                    готов съм да помогна с превода,ако някой ми обясни какво трябва да направя......за благото на народа....
                    Ами ха дано!!!
                    Явно с Нуви 660 Гармин са решили да оставят "делото за спасяване на давещите се на самите давещи се"...
                    Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                    Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да КИРИЛИЗИРАМ NUVI 660

                      Nuvi660 вече е с руски интерфейс и разпознава и търси на кирилица в съответната версия на OFRM картата. Шрифта е малко странен и има едно малко неудобство: винаги първо излиза латинска клавиатура и не можах да направя кирилизираната клавиатура да е с приоритет. Изключвам CNEU2008 , но няма разлика. Ще пробвам и да я преименувам да не я вижда изобщо.
                      Теглите от тук версията за Nuvi 660 и вътре има подробно описание как се действа:
                      http://www.garmin.ru/support/get_update/
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да КИРИЛИЗИРАМ NUVI 660

                        Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                        Nuvi660 вече е с руски интерфейс и разпознава и търси на кирилица в съответната версия на OFRM картата. Шрифта е малко странен и има едно малко неудобство: винаги първо излиза латинска клавиатура и не можах да направя кирилизираната клавиатура да е с приоритет. Изключвам CNEU2008 , но няма разлика. Ще пробвам и да я преименувам да не я вижда изобщо.
                        Теглите от тук версията за Nuvi 660 и вътре има подробно описание как се действа:
                        http://www.garmin.ru/support/get_update/
                        Правя всичко описано стъпка по стъпка но нещо нестава ето въобще не ми дава да инстална софтуера.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да КИРИЛИЗИРАМ NUVI 660

                          Приборът е изключен. Натискаш ON/OFF и задържаш , появява се надписа PreBootLoader , без да пускаш бутона On/Off включваш USB kabela и стартираш UPDATER-a , продължаваш да натискаш бутона избираш USB връзка , продължаваш да натискаш бутона и чак когато се появи надписа LOADER отпускаш бутона ON/OFF.
                          Ако имаш файл GUPDATE.GCD го изтрий от уреда защото пречи (преди това си го копирай на компютъра за да се върнеш на английски , ако искаш).
                          Последно редактирано от milstan; 02-06-08, 21:17.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да КИРИЛИЗИРАМ NUVI 660

                            Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                            Приборът е изключен. Натискаш ON/OFF и задържаш , появява се надписа PreBootLoader , без да пускаш бутона On/Off включваш USB kabela и стартираш UPDATER-a , продължаваш да натискаш бутона избираш USB връзка , продължаваш да натискаш бутона и чак когато се появи надписа LOADER отпускаш бутона ON/OFF.
                            Ако имаш файл GUPDATE.GCD го изтрий от уреда защото пречи (преди това си го копирай на компютъра за да се върнеш на английски , ако искаш).
                            Благодаря!!!
                            Става, само където се омайва възможността за въвеждане на картата на Гърция например... Така, че за мен - възстанових английския вариант, а с кирилизацията - ако се наложи да маам по Русията!!!

                            Благодаря още един път!!!
                            Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                            Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как да КИРИЛИЗИРАМ NUVI 660

                              kihi, при мен с Гърция всичко е нормално. Какъв е проблема при теб?

                              П.П. При мен се получи нещо друго. При включена коя да е друга карта не виждам картата на Турция. Трябва да изключа всички карти и тогава мога да търся в турската карта. На русифициран Nuvi310 този проблем го няма. Картите съм ги събирал в пакет с gmaptool. Най-вероятно ще е някакъв бъг на русификацията.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от milstan; 03-06-08, 09:37.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X