Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спийд камери България

    Благодаря на chavdarlk за информацията!
    GARMIN nuvi 1490T
    OFRM Geotrade TOPO 4.90 Cyr
    ПЕЖО 307

    Коментар


    • До: Спийд камери България

      Първоначално публикуван от biser2 Преглед на мнение
      Здравейте колеги! Това което сте направили е страхотно. Ние всички трябва да сме ви много благодарни за стореното и положения от вас труд.
      Искам да попитам, дали не може да се намали разтоянието за предупреждение в метри за red камерите на около 100-150м тъй като в градовете колите се движат по бавно , време за реагиране има достатъчно.Разбира се това време все пак трябва да бъде съобразено с уреда защото при завой той предупреждаваше май на около 500 и на 200м ако не се лъжа.Ще ви дам пример.Бях на Московска до Света София, а Нувито ми пищеше,че има камера тази или на Раковска и Дондуков или тази на бул.Руски.И ако се застъпят няколко камери една след друга човк трудно разбира за коя става въпрос.
      Благодаря ви предварително
      За редлайт камерите аз си го правя на 200 м при 50 км/ч и мисля, че е добре. Много често дори не пищи, тъй катоскоростта е по-ниска.

      Коментар


      • До: Спийд камери България

        Според мене все още липсва 1 камера в Монтана, но нямаме потвърдени данни за нея.

        Кажете за коя камера става въпрос. Мога да проверя.

        Коментар


        • До: Спийд камери България

          Първоначално публикуван от voldy Преглед на мнение
          Според мене все още липсва 1 камера в Монтана, но нямаме потвърдени данни за нея.

          Кажете за коя камера става въпрос. Мога да проверя.
          "... на път I-81, гр.Монтана, срещу СБА; 60км/ч в посока изход ..."

          това е официалната специфилация на КАТ. Всички други камери си съответстват, така че може да се предположи, че и тази е там.
          Последно редактирано от vtolev; 13-10-09, 19:41.
          Garmin nuvi 765

          Коментар


          • До: Спийд камери България

            Нещата с редлайт камерите са доста шантави.

            1. Има кръстовища с по няколко камери на бая разстояние една от друга, пример: Сточна гара в София, които са бозначени като една в центъра.
            2. Предупреждението изскача всеки път когато спираш/тръгваш, т.е. когато си в здръстване може да го видиш 10-15 пъти. В същото време ако минаваш нормално и излиза на 100м, ще го видиш, когато вече си в кръстовището, т.е. късно.

            Най добре би било да се настройват индивидуално според стила на каране.

            Аз не се интересувам от тях, защото може да пострадаш само при очевидни нарушения: минаване на червено, неразрешен завой, завой от неправилна лента, каране в насрещното и други подобни.
            Garmin nuvi 765

            Коментар


            • До: Спийд камери България

              Прилагам файлове GPX и KMZ за 53_1/police_40 с променени имена и проверени (доколкото мога) точки. Форматът е както на спийд камерите (виж #1291).
              Прикачени файлове
              Garmin nuvi 765

              Коментар


              • До: Спийд камери България

                Изтеглих си камери в .gpi формат. Копирах ги в папка POI na Garmin. В управление дани-ползвани обекти ми ги показва. Но като влезна в Къде- Екстри- ползвани обекти ми изписва : не загружены дополнителные даные. За информацией обращайтес на www. garmin.com/extras. Гармин ми е на руски. Камерите който съм изтеглил са на кирилица. Картата ми е на кирилица. В настройки-точки сближения всичко е активирано. Не мога да разбера къде е проблема.

                Коментар


                • До: Спийд камери България

                  Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
                  За редлайт камерите аз си го правя на 200 м при 50 км/ч и мисля, че е добре. Много често дори не пищи, тъй катоскоростта е по-ниска.
                  Благодаря за съвета.Оправих се с Poi Лоадера.Даже си направих няколко варианта за да пробвам кое разтояние е най удачно.
                  Благодаря отново.Страхотни сте.

                  Коментар


                  • До: Спийд камери България

                    Първоначално публикуван от etgecata Преглед на мнение
                    Изтеглих си камери в .gpi формат. Копирах ги в папка POI na Garmin. В управление дани-ползвани обекти ми ги показва. Но като влезна в Къде- Екстри- ползвани обекти ми изписва : не загружены дополнителные даные. За информацией обращайтес на www. garmin.com/extras. Гармин ми е на руски. Камерите който съм изтеглил са на кирилица. Картата ми е на кирилица. В настройки-точки сближения всичко е активирано. Не мога да разбера къде е проблема.
                    И аз имам същият проблем при някои от версиите. Опитай с предходната. На въпроса ми gadev отговори (виж малко по-нагоре), че понякога POI loader-а прави проблеми, и ми предложи да си генерирам аз файла (с изходните данни), но засега не ми е останало време да се занимавам.

                    Коментар


                    • До: Спийд камери България

                      Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
                      "... на път I-81, гр.Монтана, срещу СБА; 60км/ч в посока изход ..."

                      това е официалната специфилация на КАТ. Всички други камери си съответстват, така че може да се предположи, че и тази е там.


                      Да, информацията е точна. На посоченото място има камера и ограничението е същото.

                      Коментар


                      • До: Спийд камери България

                        Първоначално публикуван от voldy Преглед на мнение
                        Да, информацията е точна. На посоченото място има камера и ограничението е същото.
                        Ще бъде супер ако дадеш точните координати.
                        Garmin nuvi 765

                        Коментар


                        • До: Спийд камери България

                          Ето и файловете за 53_1/police_70 и police_130.
                          Прикачени файлове
                          Garmin nuvi 765

                          Коментар


                          • До: Спийд камери България

                            Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
                            Ще бъде супер ако дадеш точните координати.
                            не знам защо, но камерата я има - т.399 , само че като засада. явно не сме се разбрали с колегата, който я е пуснал. коригирам я като спийд камера.
                            промених на redlight тунела в Люлин

                            нова версия 53_2 на кирилица. чакам отзиви
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от gadev; 15-10-09, 01:04.
                            последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                            Коментар


                            • До: Спийд камери България

                              Новата версия на латиница ще е има ли?
                              ПОВЕЧЕ ОРЪЖИЕ, ПО-МАЛКО ПРЕСТЪПНОСТ !

                              ( John R. Lott, Jr.)

                              Коментар


                              • До: Спийд камери България

                                181-E772, засада Търговище-Омуртаг е маркирана с ограничение 50км/ч, и в двете посоки знаците са с ограничение 60км/ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X