Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Спид камери

    Последна база радари за BG , конвертирани от темата за IGO в съседния форум:
    http://rapidshare.com/files/12928870...armin.rar.html
    В архива има пет файла. Копират се в уреда в директория Garmin/POI. Радарите предупреждават само ако карате с над допустимата скорост.

    Коментар


    • #77
      До: Спид камери

      Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
      Последна база радари за BG , конвертирани от темата за IGO в съседния форум:
      http://rapidshare.com/files/12928870...armin.rar.html
      В архива има пет файла. Копират се в уреда в директория Garmin/POI. Радарите предупреждават само ако карате с над допустимата скорост.


      Милстан , имаше един файл на Panderson http://forum.offroad-bulgaria.com/at...3&d=1215254100
      Това , което сега даваш припокрива ли се с негофия файл или са нови данни?
      Ако се повтарят данните в единия и другия файл уреда ще работи ли? Няма ли да се обърква?
      Всъщност въпроса ми е дали ако кача твойте данни трябва да изтрия неговите?

      Коментар


      • #78
        До: Спид камери

        Данните са от същия източник , но са по-нови (допълнени). Ще се препокриват със старите и в менюто ще се виждат и двете бази (ще се повтарят). Според мен е по-добре да изтриеш стария файл (запази си го на PC , ако нещо не ти хареса). Аз съм разделил радарите по групи в зависимост от ограничението на скоростта (50 , 60 , 80 , 90 , 130 км/ч) и за всяка група съм присъединил рзлична иконка със съответната скорост.

        Коментар


        • #79
          До: Спид камери

          Може ли да не правим 100 различни бази? Не държа само аз да опреснявам но много моля да използваме само един източник на камери и да създадем единен changelog така можем всички да опресняваме без объркване!

          Предлагам от сега на татък да ми пращате на този адрес новите камери / грешки: panderson1975@gmail.com със тема Спид камери във този формат (този на iGO):

          Координати, скорост и коментар
          13.6017800,45.9150400,50,бла-бла

          Аз ще опреснявам камерите и ще има единна база

          Мерси!

          Коментар


          • #80
            До: Спид камери

            Това което съм направил е от същият източник като твоя , но обновен вчера на poketbulgaria. Щом като държиш да ги правиш ти , нямам нищо против , но ги разделяй по категории за да може да им се зададат параметри. Не мога да си редактирам предния пост с линка и да го изтрия.
            Последно редактирано от milstan; 13-07-08, 15:12.

            Коментар


            • #81
              До: Спид камери

              Как разделени? Ако погледнеш по точно аз също съм ги разделил на километри

              Коментар


              • #82
                До: Спид камери

                Качих файловете на Гармин 60CSx и работи наистина добре.

                Въпросът ми е обаче доколко са реални данните. Огледах внимателно районите, в които трябва да има камери но такива не се виждат (например на Цариградско шосе, на Алея Яворов и т.н.)
                Има ли някой идея за това?

                Коментар


                • #83
                  До: Спид камери

                  Първоначално публикуван от panderson Преглед на мнение
                  Може ли да не правим 100 различни бази? Не държа само аз да опреснявам но много моля да използваме само един източник на камери и да създадем единен changelog така можем всички да опресняваме без объркване!

                  Предлагам от сега на татък да ми пращате на този адрес новите камери / грешки: panderson1975@gmail.com със тема Спид камери във този формат (този на iGO):

                  Координати, скорост и коментар
                  13.6017800,45.9150400,50,бла-бла

                  Аз ще опреснявам камерите и ще има единна база

                  Мерси!
                  panderson, до колкото разбирам, твоят файл е във txt формат. в този форум повечето участници ползват гармин. milstan просто конвертира базата до гармински формат, че не всички имат време и нерви да се занимават - за което му благодаря. ти наемаш ли се да публикуваш базата в гармински формат на този или съседни форуми? занимава ли ти се с коверсия на всеки ъпдейт?
                  последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                  Коментар


                  • #84
                    До: Спид камери

                    Първоначално публикуван от Sased Преглед на мнение
                    Качих файловете на Гармин 60CSx и работи наистина добре.

                    Въпросът ми е обаче доколко са реални данните. Огледах внимателно районите, в които трябва да има камери но такива не се виждат (например на Цариградско шосе, на Алея Яворов и т.н.)
                    Има ли някой идея за това?
                    Много от "точките с камери" (нека ги наречем така) са места, на които е голяма вероятността да има такива (не знам дали сте забелязали напоследък се появяват по пътищата на страната знаци на Osram с надпис "RADAR") - някои от тези POI са точно такива места (обикновено на места след такива знаци е голяма вероятността да има патрулка, засичаща скоростта. На всеки е ясно, че тя не стои там вечно).

                    Коментар


                    • #85
                      До: Спид камери

                      Първоначално публикуван от gr_kanev Преглед на мнение
                      Много от "точките с камери" (нека ги наречем така) са места, на които е голяма вероятността да има такива (не знам дали сте забелязали напоследък се появяват по пътищата на страната знаци на Osram с надпис "RADAR") - някои от тези POI са точно такива места (обикновено на места след такива знаци е голяма вероятността да има патрулка, засичаща скоростта. На всеки е ясно, че тя не стои там вечно).
                      само да вметна, че в Област Русе (само за там имам информация) табелките на OSRAM са подвеждащи - никакви радари няма около тях (също и около пластмасовите "патрулки" до билбордовете извън града).
                      П.С. инфото е от преди седмица (потвърдено е от КАТ ), но е съвсем неофициално разбира се

                      Коментар


                      • #86
                        До: Спид камери

                        Базата два пъти се обнови до "016" и садържа вече 94 точки. Чакаме файла за Garmin.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Спид камери

                          Мисля че е време колегата milstan да си поеме инициативата и да пусне обновения файл. Явно е че само с приказки не става, а той със сигурност е доказал полезността си тук

                          Коментар


                          • #88
                            До: Спид камери

                            Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                            Базата два пъти се обнови до "016" и садържа вече 94 точки. Чакаме файла за Garmin.
                            Милстан,
                            ако го имаш готов за Гармин защо не го пуснеш във форума?
                            Няма смисъл от изчакване

                            Коментар


                            • #89
                              До: Спид камери

                              Първоначално публикуван от gkostadinov Преглед на мнение
                              ...Файловете с разширение .gpx стават .gpi след като са качени на нувито...
                              А има ли конвертор от гпи към гпх? Ако някой го има този файл в гпх формат, ще съм му благодарен ако ми го прати на jmm@mail.bg Аз съм с Магелан и неговият софтуер признава само гпх разширенията от тези които сте предложили.
                              Спортен магазин Sunny eXtreme - https://sunnyx3m.com

                              Коментар


                              • #90
                                До: Спид камери

                                Онлайн конвертор , проверено много пъти и работи:
                                http://garmin.gps-data-team.com/poi_manager.php

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X