Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спид камери

    Първоначално публикуван от bebcho Преглед на мнение
    Според мен най-удачно би било предупрежденията да са:
    1)Внимание полиция
    2)Внимание камера
    3)Внимание полицейска засада
    колеги, иска ми се да отделим новите камери, които засичат скорост от всички останали камери. търсим 2 думи за камера, а не 2 думи за полиция/засада
    последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

    Коментар


    • До: Спид камери

      1. камера
      2. спийд камера
      3. полиция
      - Това е достатъчно, като към полиция ще влязат всички караулки, засади и пр. Другото е камера да си остане с една дума - пък то щом я има, независимо за скорост ли е или на светофар - правилата трябва да се спазват. Те и без това трабва да се спазват. Мисълта ми е че, когато е на извънградски път камерата е ясно, че е за скорост, а когато е на светофар е за червено и пр., така че може да не се делят. Може да се помисли и за диференциране на ограниченията на скоростта по звук - примерно или глас да изговаря колко е - или пищенето да е различно при 40, 50, 60 и т.н. ограничения.
      Последно редактирано от lapostolov68; 08-08-09, 04:55.

      Коментар


      • До: Спид камери

        Да разчитам ли на помощ за изчистване на повторенията в градовете,
        които не са София? За София оправих повторенията без две, за които
        ще напиша допълнително.
        Ако няма да чистим повторенията сигурно няма и значение, дали
        ще се показва M или F, също така няма да има и значение
        дали ще говори "засада" или "хранилка"....

        Ако ще е по-удобно въпросните повторения мога да ги разделя по градове...

        Коментар


        • До: Спид камери

          Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
          За тези, за които съм сигурен - пиша:
          23.32878, 42.70474, "F-50, BG-Sofija@50"
          23.32930, 42.69520, "F-50, BG-Sofia@50"
          23.33446, 42.69329, "F-50, BG-Sofia@50"
          23.37888, 42.65877, "M-50, BG-Sofia@50"
          Това са реалните.
          За последното "М" не съм 100% сигурен, ако някой минава оттам -
          нека сподели. Иначе ще трябва да ходя специално...
          За тези:
          23.33075, 42.69468, "F-50, BG-Sofia@50"
          23.33075, 42.69468, "M-50, BG-Sofia@50"
          Не съм сигурен, защото там е италианското посолство, т.е. има си
          камери така или иначе, но ще го проверя и ще пиша...
          **********
          Това са повторенията за София
          Споделете за останалите градове....
          Ще бъде от полза!
          от кой файл са тези повторения? прилагам версия 052 ж xls формат, за по-лесна проверка. тук няма повторения. кой файл използваш? коя версия?
          Прикачени файлове
          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

          Коментар


          • До: Спид камери

            Имах предвид:

            1. Стационарна камера без радар (red light camera) - "камера"
            2. Стационарна камера с радар (fixed camera) - "радар"
            3. Полицейска засада с радар/камера (mobile) - "засада"
            [B]Videos of [U]Vidin[/U], the [U]Vidin-Calafat bridge[/U] and the [U]region[/U] - here: [URL]http://www.youtube.com/user/gusterbo[/URL][/B]

            Коментар


            • До: Спид камери

              Идеята е много добра за звуково предупреждение вместо писукане .
              Аз съм с нюви 255w, но след като свалих файла *.wav нещо не зная къде и как да го сложа (инсталирам).
              С пой лоудъра не става, с копиране в папката с *.gpi пак не става.
              Пробвах с пуснат симулатор но глас няма .
              Та молбата ми е да разясните как точно става "активирането" на гласовото предупреждаване.
              Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

              Коментар


              • До: Спид камери

                Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
                chavdarlk
                беше пуснал "SpeedCamBG v052 CYR.rar"
                заедно с файловете заготовки (благодарности за което).
                След това следейки темата допълних новите места.
                Днес реших да се заиграя малко и открих някои повтарящи се
                координати (106) броя.
                Жалко, че не мога да му пусна ЛС, но го моля
                ако има желание да ми се обади по някакъв начин (ЛС например), за да сверим
                данните...
                От този файл са повторенията.
                chavdarlk изглежда не гледа форума понастоящем, щото никакво отношение не е вземал...
                Екселският файл, който си приложил не мога да го отворя, тъй като нямам офис пакет. Както се вижда и от предния (по-предния) постинг -
                повторенията са главно в частта с ограничение 50 км/ч.
                Ако метнеш твоя .xls в чист текстов формат ще ми бъде от по-голяма полза...

                Коментар


                • До: Спид камери

                  Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                  колега, не виждам смисъл от последната категория. в крайна сметка тук гоним файл с предупреждения за засади и камери, всичко останало не трябва да е тук, според мен. нека опростим максимално нещата.
                  Колега gadev, ама много си прав. Тази последната, която съотвества на "Traffic_control" е най-добре да я няма. Аз я ползвам в момента само за тези, за които не е потвърдено какво са.
                  Много си мислих как ще е най-добре. Обикновено в началото човек се хвърля на много детайли и нещата стават тромави и неудобни. Чудя се кому трябват RedLight камерите. Те ще стават все повече и повече. Както казва един приятел, София ще стане една голяма камера. Още повече, те снимат видими нарушения. Дали не е добре да разделим нещата на "стационарен контрол" (камери, радари, КПП и други такива) и "подвижен контрол" (засади с камери, радари и т.н.). В момента даже не можеш да знаеш с какво ти правят засадата.
                  При това положение ми идва на ум да обособим две категории: "пост" (F) и "засада" (М). Обикновените камери (RL) да ги отделим като информация, а не предупреждение, в друга POI база.
                  И аз се съгласявам с гласовото предупреждение.
                  Радвам се, че се оформи дискусия. Най-важното е да се прецизира базата.
                  Garmin nuvi 765

                  Коментар


                  • До: Спид камери

                    ето ги разбити по буквички...
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от darkstar_; 08-08-09, 14:41.

                    Коментар


                    • До: Спид камери

                      Здравейте,
                      След изписаното до тук сякаш и аз съм склонен да се съглася с предложението за гласова сигнализация от рода на кратки думички като "камера", "засада", "радар" и др. Ще е добре наистина, ако тези думи се направят професионално и с подобен глас на дикторката, която указва посоките.
                      Откакто се разгоря дискусията си представям една ситуация, която все не мога да симулирам, макар и теоретично да е възможна. Представете си камерите са направени с гласова сигнализация и наближавате кръстовище, на което има камера (каквато и да е) и се налага да завиете например на ляво. Кой текст ще бъде с по-висок приоритет, този за посоката или този за камерата?
                      [FONT=Comic Sans MS]Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something. :)[/FONT]

                      Коментар


                      • До: Спид камери

                        Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
                        От този файл са повторенията.
                        chavdarlk изглежда не гледа форума понастоящем, щото никакво отношение не е вземал...
                        Екселският файл, който си приложил не мога да го отворя, тъй като нямам офис пакет. Както се вижда и от предния (по-предния) постинг -
                        повторенията са главно в частта с ограничение 50 км/ч.
                        Ако метнеш твоя .xls в чист текстов формат ще ми бъде от по-голяма полза...
                        ето ти ги в notepad. предполагам chavdarlk е объркал нещо при компилирането на файла, за да се получат повторенията. ползвай моята компилация - ще я намериш по-горе във форума. мисля, че тя е по-изчистена от грешки.
                        Прикачени файлове
                        последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                        Коментар


                        • До: Спид камери

                          Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
                          Колега gadev, ама много си прав. Тази последната, която съотвества на "Traffic_control" е най-добре да я няма. Аз я ползвам в момента само за тези, за които не е потвърдено какво са.
                          Много си мислих как ще е най-добре. Обикновено в началото човек се хвърля на много детайли и нещата стават тромави и неудобни. Чудя се кому трябват RedLight камерите. Те ще стават все повече и повече. Както казва един приятел, София ще стане една голяма камера. Още повече, те снимат видими нарушения. Дали не е добре да разделим нещата на "стационарен контрол" (камери, радари, КПП и други такива) и "подвижен контрол" (засади с камери, радари и т.н.). В момента даже не можеш да знаеш с какво ти правят засадата.
                          При това положение ми идва на ум да обособим две категории: "пост" (F) и "засада" (М). Обикновените камери (RL) да ги отделим като информация, а не предупреждение, в друга POI база.
                          И аз се съгласявам с гласовото предупреждение.
                          Радвам се, че се оформи дискусия. Най-важното е да се прецизира базата.
                          съгласен съм, че red light камерите са досада за големите градове, но този проект е за хора , които пътуват. ако си от Бургас и отидеш в София не е лошо да имаш една пищялка, която да ти напомня , че големият брат гледа. предлагам само red light камерите да отделим в друг gpi файл, който може и да не се копира в уреда, за тези, които не искат това предупреждение. може и да не се слага допълнителен звуков файл към тях и така ще остане традиционното писукане на гармин.
                          за останалите категории - мен лично ме интересува това пред мен засада ли е или спийд камера. спийд камери има на практика и в градовете, като София,Варна,Бургас,Н.Загора.... заработят ли тези нещица нама да има прошка при тях - те не се пазарят и не вземат 10лв за почерпка.
                          моля колегите, които пътуват и ползват последната версия на файла да споделят верни ли са координатите на тези спийд камери, които вече са вкарани.
                          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                          Коментар


                          • До: Спид камери

                            Първоначално публикуван от Goshob Преглед на мнение
                            Здравейте,
                            Кой текст ще бъде с по-висок приоритет, този за посоката или този за камерата?
                            За това не се трвожи особено. Указанията за движение са на определено разстояние от завоя. Мисля, че ще можем да се впишем. Все пак ще пробвам какво става в такава ситуация.
                            Garmin nuvi 765

                            Коментар


                            • До: Спид камери

                              Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                              ... прилагам версия 052 в .xls формат...
                              На редове 413-424 има някаква маймуница, която предполагам ще излезе и на екрана на GPS-а. Извинявам се предварително ако "повредата е в моя телевизор".

                              Коментар


                              • До: Спид камери

                                В моите файлове няма нито едно повторение .
                                Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                                GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X