Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спид камери

    Днес пътувах от София за Бургас и забелязах на 3 места от новите стационарни камери с радар на бензиностанциите на Шел до Пловдив от двете страни, на село Подслон м/у Стара и Нова Загора от двете страни и след Нова Загора на село Съдиево до бензиностанциите от двете страни. Бях с радар детектор и на трите места нищо не засече, което ме води до мисълта че още не са активни, но може би скоро ще бъдат активирани, така че е добре при следващия ъпдейт да се отбележат.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • До: Спид камери

      Колеги, и мойте пет стотинки към Вашият труд. От Царево съм и маршрута до Бургас го знам наизуст. Места, които не са маркирани във вариант 050 са:
      Стационарни НОВИ камери:
      От Бургас, посока Созопол, поделение АТИЯ – ограничение 60км/ч
      N 42˚26.621’
      EO 27˚35.178’

      От Бургас, посока Созопол, Спирка Моряк – ограничение 80км/ч
      N 42˚15.723’
      EO 27˚44.567’

      Поста на КАТ , Моста на р. Караагач-тези дни ще бъде монтирана камерата.
      Ограничение 60 км/ч в посока от Царево към Бургас и ограничение 40 км/ч в посокаот Бургас към Царево
      N 42˚13.406’
      EO 27˚46.689’

      Любими места на подвижната камера, монтирана в Опел Астра, бяла, без полицейски знаци.

      От Бургас, посока Созопол, където поставят мантинелата, след завоя, малко преди краят на мантинелата: ограничение 80км/ч
      N 42˚26.648’
      EO 27˚34.201’

      Вход на Бургас от Созопол, след поста на КАТ ограничение 60км/ч
      N 42˚28.324’
      EO 27˚26.175’

      Любими места на полицейска кола с радар.

      От Бургас, посока Созопол, след бензиностанция ЛУКОЙЛ ограничение 80км/ч
      N 42˚26.001’
      EO 27˚33.471’

      На околовръстното, Меден Рудник посока Бургас, пред магазин ХОНДА ограничение 60км/ч
      N 42˚29.468’
      EO 27˚26.878’

      Дано да съм Ви полезен. Още повече, че и идва летният сезон.
      Камерите са монтирани преди няколко дни и всички минават като самолети покрай тях. Много изгорели ще има!.
      На този, който е започнал тази работа, благодаря!

      Коментар


      • До: Спид камери

        Първоначално публикуван от kirilmanika Преглед на мнение
        Файловете от сайта на рено работят ли и на garmin mobile XT (symbian). Ако да как мога да настоя приложението, че да ме предупреждава за наличието на камери и също така изписва ли колко е ограничението на дадена отсечка, където има камера.

        Благодаря предварително
        Файловете от сайта на Рено не се препоръчват за GARMIN все още, заради някои проблеми.
        Използвайте последните версии от тази тема.
        Във файловете от тази тема има вградени знаците показващи ограничението на отсечките с камери.
        Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
        GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

        Коментар


        • До: Спид камери

          може ли да публикуваш "суровия материал", т.е. заготовката
          на файла?

          Коментар


          • До: Спид камери

            Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
            Файловете от сайта на Рено не се препоръчват за GARMIN все още, заради някои проблеми.
            Използвайте последните версии от тази тема.
            Във файловете от тази тема има вградени знаците показващи ограничението на отсечките с камери.
            А всъщност има ли икона за самите камери? Защото когато кача от сайта на рено и се вижда една камерка на някои кръстовища. В първия пост на тази тема за гармин има само 1 файл. В него ли са всички тези картинки и всякаква друга информация, която трябва. И как може да се настрои да ме предупреждава за наличиието на такава гласово или с някакъв сигнал?

            Коментар


            • До: Спид камери

              Първоначално публикуван от kirilmanika Преглед на мнение
              А всъщност има ли икона за самите камери? Защото когато кача от сайта на рено и се вижда една камерка на някои кръстовища. В първия пост на тази тема за гармин има само 1 файл. В него ли са всички тези картинки и всякаква друга информация, която трябва. И как може да се настрои да ме предупреждава за наличиието на такава гласово или с някакъв сигнал?
              всичко е в poi файла. просто го копираи в garmin/poi
              последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

              Коментар


              • До: Спид камери

                А гласово предупреждение или някаква друга звукова сигнализация за garmin (symbian)

                Коментар


                • До: Спид камери

                  Виж на 43 страница. А най - добре цялото ръководство. Ще намериш отговори на много въпроси.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • До: Спид камери

                    Колеги ,само на мен ли ми дава някакви странни ограничения във Варна
                    (90 км/ч 86 км/ч) около катедралата? Там би трябвало да е 50 км/ч.

                    Коментар


                    • До: Спид камери

                      Още една нова, ама съвсем нова камера,(от вчера или днес) от същият тип като на Атия и спирка Моряк.

                      От Бургас, посока Сл.Бряг, – няма ограничение на скороста, поне аз не видях.
                      N 42˚37.975’
                      EO 27˚38.129’

                      Коментар


                      • До: Спид камери

                        На бул. Никола Вапцаров , срещу бензиностанция Еко сложиха 4 камери с радари , по посока ТВ кулата.
                        Там ограничението е 50км/ч .

                        Коментар


                        • До: Спид камери

                          Първоначално публикуван от kirilmanika Преглед на мнение
                          А гласово предупреждение или някаква друга звукова сигнализация за garmin (symbian)
                          колега, или прави това което ти се препоръчва(бъди доверчив) , или чети внимателно форума. няма смисъл да се обяснява едно и също на всеки
                          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                          Коментар


                          • До: Спид камери

                            Първоначално публикуван от houser Преглед на мнение
                            На бул. Никола Вапцаров , срещу бензиностанция Еко сложиха 4 камери с радари , по посока ТВ кулата.
                            Там ограничението е 50км/ч .
                            вече има такава точка (#19)
                            последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                            Коментар


                            • До: Спид камери

                              пак да попитам, може ли да публикувате .csv файла на последната версия, че инак мноого трудно ще бъде да събера информацията от версия 034 (която беше с публикуваните "заготовки") до версия 0.51

                              Коментар


                              • До: Спид камери

                                В архива има и една проста програмка с която се конвертира оригиналната база за ИГО (файла трябва да се запомни в UTF-8 ) до *gpx. После с PoiEdit ги обръщаш до *csv. В архива са и заготовките в *gpx формат. Оригинала се взима от тук:
                                http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?t=20939

                                А с този конвертор файла *gpi може да го обърнеш до *csv , но целия в един файл:
                                http://garmin.gps-data-team.com/poi_manager.php
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X