Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спид камери

    Първоначално публикуван от musketeer Преглед на мнение
    ама нали затова сложих кавичките на вълни - не за да заприлича на жълт вестник...
    идеята е, че там се ПРОСТО снима (приеми снимане с видеокамера или фотоапарат за пример) - и после (т.е. едновременно с това) засичането на скоростта се смята чрез това заснемане - няма излъчени НИКАКВИ вълни - а само приети такива (отразена светлина)

    надявам се да съм бил ясен и полезен


    поздрави
    Можеш ли да обясниш по-подробно този принцип на засичане? Как точно определя скоростта? На мен не ми стана много ясно.

    Коментар


    • До: Спид камери

      сметката се извършва от компютър - време между две контролни точки, има и други алгоритми, но този е основния
      колкото до спусъка - тя си записва винаги, само отцепва, каквото е необходимо (превишена скорост) и си го складира
      възможно е да има и модули за различни други неща - напр. катастрофа, изоставени багажи (неподвижни обекти), нападение, грабеж и още...
      всичко това не изисква човешка и конкретно за нашия случай радарна намеса
      затова и т.нар. радар-детектор не би ти бил полезен по никакъв начин в нашия случай - дори и да е не от 200, а от 3000 лв.

      поздрави!

      Коментар


      • До: Спид камери

        Радвайте се, че няма кой да "обработва" всички събрани данни ... засега!

        Коментар


        • До: Спид камери

          здравейте имам NIVI 200 може ли да му сложа нещо да ми показва камерите и радарите и как

          Коментар


          • До: Спид камери

            Първоначално публикуван от perfektm Преглед на мнение
            здравейте имам NIVI 200 може ли да му сложа нещо да ми показва камерите и радарите и как
            направи си труда да потърсиш с бутона "търси" за да уважиш труда на хората, които са изписали всичко и подробно за тази тема, която те интересува!
            Кара: Santa Fe DM, 2.2CRDI AT, 197HP, 436 Nm

            Коментар


            • До: Спид камери

              Първоначално публикуван от perfektm Преглед на мнение
              здравейте имам NIVI 200 може ли да му сложа нещо да ми показва камерите и радарите и как
              виж тук. файла се copy/paste в директория garmin/ POI. ако нямаш такава-създаваш я. в архива търсиш файла с разширение gpi. и наистина прочети малко
              последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

              Коментар


              • До: Спид камери

                Първоначално публикуван от musketeer Преглед на мнение
                сметката се извършва от компютър - време между две контролни точки, има и други алгоритми, но този е основния
                колкото до спусъка - тя си записва винаги, само отцепва, каквото е необходимо (превишена скорост) и си го складира
                възможно е да има и модули за различни други неща - напр. катастрофа, изоставени багажи (неподвижни обекти), нападение, грабеж и още...
                всичко това не изисква човешка и конкретно за нашия случай радарна намеса
                затова и т.нар. радар-детектор не би ти бил полезен по никакъв начин в нашия случай - дори и да е не от 200, а от 3000 лв.

                поздрави!
                Това с двете контролни точки-незнам дали въобще го правят!Снимането се извършва след,като радара те е засякъл,че си с превишена скорост и тогава той задейства снимачката(това е когато те стрелят отпред).А когато те снимат отзад-радара стреля един път,веднага след това стреля втори път,след което се изчислява скороста,с която се движиш(като се има предвид разстоянието,което си изминал през това време) и тогава,ако скороста ти е по-висока от зададената-радара задейства снимачката.Естествено това става за секунда. Но и в двата случая се използва радар-съответно радар-детекторите го засичат!

                Коментар


                • До: Спид камери

                  Прочетох както ме посаветвахте и какво направих : изтеглих тези два файла после закачих нивито към компютара влезнах в Гармин и там създадох нова папка с име POI и вътре копирах тези фаилове като преди това ги разархивирах и нищо не се промени четох че трябва да променя отметка в менюто на навигацията но не намирам каде . каде ми е грешката Благодаря

                  Коментар


                  • До: Спид камери

                    perfektm влез в http://www.poiplaza.com там ще намериш всичко което ти е нужно аз си свалих от там камерите за БГ и работят без проблем .А това е програмата с която да си качваш POI на твоя GPS http://www8.garmin.com/software/POIL...indows_253.exe ! Надявам се да съм помогнал с нещо.

                    Коментар


                    • До: Спид камери

                      Първоначално публикуван от perfektm Преглед на мнение
                      Прочетох както ме посаветвахте и какво направих : изтеглих тези два файла после закачих нивито към компютара влезнах в Гармин и там създадох нова папка с име POI и вътре копирах тези фаилове като преди това ги разархивирах и нищо не се промени четох че трябва да променя отметка в менюто на навигацията но не намирам каде . каде ми е грешката Благодаря
                      Необходим ти е само .gpi файла на кирилица, латинския не го слагай.
                      Камерите се виждат само при силно приближение (мащаб 80 метра и по-малко).
                      Ще ги намериш в "Накъде?" -> "Екстри" -> "Потребителски точки POI:"
                      Отметката в "Настройки" -> "Точки на близост" -> Предупреждения "Смени..." не скрива точките, а само изключва предупрежденията.
                      Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                      GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                      Коментар


                      • До: Спид камери

                        ... Също така, прочети тази тема /21страници/ и всичко ще ти се изясни ... ако ли не - пак питай.

                        Коментар


                        • До: Спид камери

                          колко точки трябва да имам проверих имам няаде около 20

                          Коментар


                          • До: Спид камери

                            Първоначално публикуван от perfektm Преглед на мнение
                            колко точки трябва да имам проверих имам няаде около 20
                            Това зависи от това какво си свалил ... в твоя случай си свалил file с 20 точки при мен са около ако не се лъжа 300 или 400.

                            Коментар


                            • До: Спид камери

                              Това е последното от "poiplaza" което намерих ... добавил съм картинка и звук
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • До: Спид камери

                                интересното е от къде poiplaza взема тези точки. според мен от тук
                                последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X