Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спийд камери България (в разработка)

    На слънчев бряг на 50 метра преди OMV като идваш от Варна има камера, която я няма в базата.

    Коментар


    • От: Спийд камери България (в разработка)

      Камерите в покрай Слънчев бряг са две плюс още едва на Обзор. И трите ги няма. С последната версия съм от Vami

      Коментар


      • От: Спийд камери България (в разработка)

        Първоначално публикуван от sunny88 Преглед на мнение
        За магистралите може и да става, но на вътрешната мрежа не виждам как. Когато е голямо разстоянието между камерите, примерно 20-25км., има поне няколко ограничения 50 или 60 както и разрешената 90 км.ч. И каква трябва да е средната средната скорост?
        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        Точно за честитки ще бъде.Така варианта за корупция с КАт е 0,ще се контролират и джигитите.За 100км пробег може да останеш без книжка,реално!
        Напълно подкрепям тази инициатива.
        Ако твърдението в първия цитиран пост е вярно, то контрола над джигитите е имагинерен - карай с 120 на ограничение 50/60, 5 мин почивка за зареждани или друго, и си най-примерния шофЕр на балканите Ефектът ще е 0 нула...

        Коментар


        • От: Спийд камери България (в разработка)

          Ами няма да е 0.Защото,за да бързаш или ти трябва по-скоростно придвижване(щото си мърда,или си закъснял за някъде което не изключва предното),или защото си олигофрен,и ти трябва да летиш.За тия вторите нищо не ги лови,освен по-дебелите дървета на пътя.
          Със сигурност ще има превантивни мерки.Сложиха знаци когато се води видеонаблюдение на пътя,и колко народ го снимат на месечна база?Можеш да погледнеш справките на КАТ.Доста са.

          Коментар


          • От: Спийд камери България (в разработка)

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
            ... В Англия до колкото съм запознат магистралите са с такива камери за средна скорост.Тук ако може и 4-то класната мрежа да обхванат съм ок.
            Как точно си го представяш това със смятане на средната скорост извън магистралите?!?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Спийд камери България (в разработка)

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Как точно си го представяш това със смятане на средната скорост извън магистралите?!?
              Нищо сложно,
              просто ще лови само драстичните нарушители(превишения над 25км/ч.), което е напълно достатъчно за превенция.
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • От: Спийд камери България (в разработка)

                Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                И с какво ел.м. профил на моята ОФА е по-различен от профила на твоята?
                Ако някой иска да събира тази информация, къде къде по-елементарно е да го прави с камери...
                С какво куршумът, изстрелян от един макаров е по-различен от куршума, изстрелян от друг макаров. Не е въпрос а отговор.
                Не съм казал, че не се прави и с камери. Напротив, без камери няма да стане. Някой трябва да запише (заснеме) и номера на автомобила със съответното електромагнитно излъчване (характеристиката му). Тъй, че ще има (и има) комбинирани пунктове. Оглеждайте се за едни дву-три метрови кръгчета от ивица нов асфалт. Освен това тази характеристика е динамична, днес сменяш бубина на запалването и става друга. Трябва да се регистрира изменението към номера на колата. Веднъж обединени в базата данни снимка с номер, номер, ел.м. характеристика в общ запис дават възможност да се следи колата само по новопостъпили данни от "бубините"
                Камерите са по-скъпи, виждат се отдалеч, поддръжката им е по-скъпа и все по-често са обект на вандализъм. В англия имат игра - Убий Гатсо (това са техните статични камери за скорост).
                А една "бубина", имплантирана в асфалта и предаваща в реално време информация за преминаващи обекти (със съответния ел.м. профил) е всъщност много по-ефективна. Много по-евтина е, не се забелязва и по-трудно се унищожава. Бубините накрая ще ги има на всяко кръстовище а камерите ще са по-нарядко.
                Определянето на средната скорост няма да може да се използва за писане на актове и не е такава идеята. Не виждам как ще се издаде сертификат за годността от съответните лицензиращи органи, а без такъв в съда ...... . Представяте ли си - института по метрология (или не знам кой е сега упълномощения орган) да сертифицира цялата система със всички нейни разнообразни функции за "годна да определя скоростта на превозните средства.
                Идеята (официалната) е тотално следене (и оптимизиране) на трафика, а неофициалната е - тотално следене и на "трафикантите".
                И това се прави от доста време. Просто в момента мрежата се погъстява.
                Последно редактирано от bogilloff; 28-09-15, 13:23.
                ОФБ ДБ X22SE
                Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                Коментар


                • От: Спийд камери България (в разработка)

                  Първоначално публикуван от Краси Грудев Преглед на мнение
                  Камерите в покрай Слънчев бряг са две плюс още едва на Обзор. И трите ги няма. С последната версия съм от Vami
                  По принцип са качени в сайта преди повече от месец и за iGO и Primo могат да се свалят като нови (предпоследния бутон горе в дясно и тикче не нови). Ще гледам в най-скоро време да ги обработя и за другите навигационни програми.

                  Последно редактирано от Vami; 28-09-15, 12:35.

                  Коментар


                  • От: Спийд камери България (в разработка)

                    Колега Vami ако не те затруднява намали дистанцията поне на 100 метра за пешеходни пътеки и неравности на пътя.
                    Че вика много рано и мълчи когато трябва. Това е за гармин.

                    Коментар


                    • От: Спийд камери България (в разработка)

                      Aко държaвaтa беше държaвa и имaше държaвност,нямaше дa гaдaеме кaто врaчки тия кaмери зa кaкво сa,a щяхме дa сме информирaни от рaно,мa нaли може дa е по тотaлитaрно му,не че ми пукa от кaмери .
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Спийд камери България (в разработка)

                        Това с електромагнитния профил ми се вижда малко като теория на конспирацията. Подобни изрязани асфалти има в чужбина и мерят колко коли са минали. Ползват се и за бариери за да не издава билет ако няма кола пред бариерата.

                        Коментар


                        • От: Спийд камери България (в разработка)

                          То като цяло е теория на конспирацията ,ма нали пари требе да се събират,то всичко друго по пътищата ни е 6 .Не е за подценяване и фактора "грешка" в "неманипулируемите" софтуери.Те от българска "отговорна" банка могат да ти избацат заем без да си подписвал нищо/от опит преди месец/,та некви данни от камера,дали всичко ще е етично чисто.....съмнявам се!Не че ме бърка ,щото си карам по правилата,но чета напред колегата ,че му светнала камерата със светкавицата с 50-60 при скорост 90....,а сега де!Та не конспирация а не знам кво,то съвременните технологии на държавно ниво са за съвременни общества ,нашата държавност не е от съвременно точно работещите ,примери колкото щеш,няма нужда от изброяване!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Спийд камери България (в разработка)

                            В крайна сметка,тези камери засичат ли скорост,и свързани ли са към КАТ?
                            Yamaha Yz450F
                            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                            Всичко с ''рошави''гуми!

                            Коментар


                            • От: Спийд камери България (в разработка)

                              тъкмо в момента монтират камера за скорост на Цариградско шосе срещо The Mall.
                              имайте го в предвид

                              Коментар


                              • От: Спийд камери България (в разработка)

                                И даже преди малко ме блицна - мигна в червено... Дано е в тестови режим - все още няма знак за камера!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X