Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спийд камери България (в разработка)

    SpeedCams 130727


    промени:
    f 1022 благодарение на niki_vd_86


    http://speedcams.biz.ht
    SpeedCams за iGo, Garmin, sources: http://speedcams.biz.ht

    Коментар


    • От: Спийд камери България (в разработка)

      SpeedCams 130728


      промени:
      +1045 благодарение на 4i4oBo
      +1046 благодарение на JovaniJo
      +1047 благодарение на BatAndro
      f 421 благодарение на франтишек и niki_vd_86
      f 68,445,463,820,851,944 благодарение на niki_vd_86


      http://speedcams.biz.ht
      SpeedCams за iGo, Garmin, sources: http://speedcams.biz.ht

      Коментар


      • От: Спийд камери България (в разработка)

        Искам да попитам ползва ли някой базата на hvdragon освен самия той и niki_vd_86 и дали може да се разчита, че е достоверна? Или пък използвате базата на колегата gadev? Въпроса ми е за да знам дали да се занимавам да конвертирам базата за iGO и Primo.

        п.с. milstan, знаеш, че уважавам твоето мнение и чакам отговор. Може и на лична. На бързо прегледах района в който живея и забелязах три засади, на които не съм виждал полицейска кола от години, а минавам от там всекидневно, а същевременно няма отбелязани други, особено около няколко важни пешеходни пътеки, на които почти всеки ден има патрулка.
        Последно редактирано от Vami; 28-07-13, 15:02.

        Коментар


        • От: Спийд камери България (в разработка)

          Колега провери си сам направи сравнение между 2 те бази и google maps и разбери сам може да видиш координатите на последните поправки от мен на този сайт http://www.garminclub.bg/community/i...topic=2688.255
          Страница 18
          Отговор #265 -: В 12 часа на 18 Юли 13 »
          Страница 19
          « Отговор #272 -: В 18 часа на 27 Юли 13 »

          Коментар


          • От: Спийд камери България (в разработка)

            За сравнение си имам разработен софтуер, който използва картите на google maps, но по това не може да се разбере кое е актуално и кое не. Оставам с впечатлението (Отговор #272), че само местите камерите от една категория в друга и след това ги връщате обратно... Същото е и с координатите... Минаваш виждаш, че има изместване на някоя точка от базата на gadev (виждам, че първоизточника е неговата база), маркираш, но не вземаш под внимание точноста на GPS приемника ти. Понякога се случва при не добро разположение на сателитите точността да е от порядъка на 50-100 метра. И веднага следва корекция на базата с грешните координати и пост който се оплюва базата на колегата, като неточна...
            п.с. Бих искал някой друг да сподели мнение...
            Първоначално публикуван от niki_vd_86 Преглед на мнение
            Така, че някои видял в датата файл с камери за скорост и решил да види какво е, не трябва да си толкова горд с този бройки. Броя изтеглени файлове може да си ги запазиш за себе си .
            Профила ми в data.bg е скрит и на камерите не може да попадне човек без да има линк от някъде другаде, т.е. някой форум с мой пост. Ето в този пост съм конвертирал вашата база за iGO и Primo - http://forum.pocketbulgaria.com/view...t=1995#p332881 Качил съм файловете в data.bg, сам може да проверяваш статистиката... За сега никой не е изтеглил нищо.
            Последно редактирано от Vami; 28-07-13, 17:26.

            Коментар


            • От: Спийд камери България (в разработка)

              Колега координатите са сравнени с навигацията и google maps и на място проверени. Ако за теб 1500 метра е малка не точност то за мен не е така , че проверети си вашите бази или пътувайте по-често и сравнявайте точки.Разликата между навигацията и google maps е най-много 10 метра , а координатите , които използваме ххх.ххх са още по-точни. Трафик камерите от последният ми пост са върнати, защото не са радарни ,а са със нощно виждане , което доста прилича на радар.

              Коментар


              • От: Спийд камери България (в разработка)

                Това, че вие сте ги помислили за радарни, не ви оправдава и по този начин да подвеждате и другите. Аз моя база нямам, като основа използвам базата на gadev, като добавям нови точки и променям такива, които са неточни, изпратени от други потребители. Също така освен точноста ви, която е 5 цифри след запетаята, при Primo са 7, но освен това добавям и посока в която действа камерата. Точноста на Google maps, Navteq, TomTom и ОФРМ не е 10 метра, а на места е доста по-голяма. В руските форуми бяха дали скрийншот от порядъка на 250 метра неточност между Google и Navteq. Което не е изключено на места и в България.

                Коментар


                • От: Спийд камери България (в разработка)

                  Колега не знам с какво съм те ядосал, но не си прав както вече казах проверени са лично и сравнени с google maps и навигацията също така твоите грешки са много повече ако си мислиш ,че някои който шофира ще спре и ще ти засече камерата или засадата до тях се лъжеш жестоко всичко като координати е взето по време на движение или са се отбили 10 20 метра по нагоре и са ги засекли ако невярваш задай следния въпрос колко от вас спряха на точното място за да вземете координатите.

                  Коментар


                  • От: Спийд камери България (в разработка)

                    Забравих, че вие ползвате друг софтуер и това е невъзможно. При мен става просто с едно натискане по екрана в момента в който минавам покрай камерата. Бях спрял да влизам в тази тема, и да чета писанията ви, но... Написал съм, че не търся мнението на вас двамата, а на други утвърдени участници от форума.

                    Коментар


                    • От: Спийд камери България (в разработка)

                      hvdragon само за 3 седмици елиминира около 20 точки които не съществуват или са грешни от твоята база добавени бяха около 56 точки . Ето ти една твоя точка 42.16061 23.88754 която е в гората сигурно полицията е била на лов и е си минал от там с едно докосване на екрана си ги хванал как ловят глигани.

                      Коментар


                      • От: Спийд камери България (в разработка)

                        Първоначално публикуван от niki_vd_86 Преглед на мнение
                        Ето ти една твоя точка 42.16061 23.88754 която е в гората сигурно полицията е била на лов и е си минал от там с едно докосване на екрана си ги хванал как ловят глигани.
                        Не пиши измислици, защото такава точка няма в последната база. Току що проверих.
                        Първоначално публикуван от niki_vd_86
                        Колега как разбра че пък живея на село живея в 2 града Видин и Благоевград минавам често до София има роднини по Пловдив, Плевен и Шумен за последните 6 месеца съм минал около 10000 километра като изключим пътуването преди седмица до морето.
                        Точно Видин имах в предвид. Единия колега който пътува на върта по 100 000 км на година. Не знам защо си мислиш, че 20 000 на година е нещо... Аз приключих.
                        Последно редактирано от Vami; 28-07-13, 19:03.

                        Коментар


                        • От: Спийд камери България (в разработка)

                          Първоначално публикуван от Vami Преглед на мнение
                          Не пиши измислици, защото такава точка няма в последната база. Току що проверих.

                          Точно Видин имах в предвид. Единия колега който пътува на върта по 100 000 км на година. Не знам защо си мислиш, че 20 000 на година е нещо...
                          Сигурно защото hvdragon я е премахнала и за това си я махнал и ти, но я имаше провери на страница 154 – 3066 добавена точка 936 .Няма за какво да лъжа, но ще направя и проверка на новата база
                          Последно редактирано от niki_vd_86; 28-07-13, 19:09.

                          Коментар


                          • От: Спийд камери България (в разработка)

                            Първоначално публикуван от ISG
                            Колеги,

                            В края на краищата мисля, че всеки си има глава на раменете и може да си прецени, чия база му върши работа, като съответно я изпробва в неговия район на пътуване.

                            И в края на краищата не забравяйте, че всеки, който е обобщил такава информация /gadev, Vami, hvdragon/ и я споделя с другите участници тук, го прави съвсем доброволно, без да получава нищо насреща, а това е все по-рядко срещано в милата ни Родина!
                            niki_vd_86 и hvdragon да си правят тяхна тема и да си ги качват там.
                            За да могат хората следящи темата на Гадев да продължат да си я следят а не всеки ден да четят излишни версии и накрая да изпуснат версията на Гадев.




                            Първоначално публикуван от niki_vd_86
                            Картите в навигациите и google maps са създадени по един и същи начин с малки отклонения.Няма разлика между скъпи и евтини навигации , защото картите , които предлагат са едни и същи за всички и голяма част от картите са дублирани от google. И не само ние ползваме базата , а и много други хора са доволни.Всеки сам за себе си преценява каква база да използва.

                            Това с картите си нещо в грешка. И колегата ти е писал за създаване на трак с навигация. Но явно си нямаш на престава за какво ти говорят.
                            Последно редактирано от Наско; 28-07-13, 20:02.

                            Коментар


                            • От: Спийд камери България (в разработка)

                              Хахахах. Много спорите, колеги. Файда от спорове няма. Няма голямо значение как се правят картите. Информацията може да се вземе от много и разнообразни източници, а в нашата родина често се случва при различни източници една и съща информация да е с различно съдържание и вярност. Въпросът е по какъв начин производителя ще успее да елиминира грешките и да прецизира данните.

                              По темата и аз да кажа, че всеки има право да пуска бази с камери и всеки има право да си ползва която база иска. Щом колегата е решил всеки ден да обновява базата си нека го прави. Това си е негов избор. Но наистина трябва да се отделят в отделна тема. Просто да има някакво разграничаване на различните бази и всеки да си влиза в съответната тема и да си чете мнения за базата. Така ще може всеки да прецени коя да ползва и няма да има объркване на мнения и бази. Та и моята препоръка е, че който желае нека да си публикува бази и всеки да избира коя база да ползва. Просто наистина да се отделят в отделна тема.

                              Коментар


                              • От: Спийд камери България (в разработка)

                                Първоначално публикуван от niki_vd_86
                                Ти па кога се роди гении и врачка, че да казваш от какво имам представа.
                                Първо искам да ти кажа, че тонът и отношението ти са неприемливи и не ти правят чест!

                                Преди известно време участвах в спор относно точността на координатите, които давате, и за пореден път се уверявам, че нещо не е наред при теб/вас. Имам предвид следното:
                                hvdragon само за 3 седмици елиминира около 20 точки които не съществуват или са грешни от твоята база добавени бяха около 56 точки . Ето ти една твоя точка 42.16061 23.88754 която е в гората сигурно полицията е била на лов и е си минал от там с едно докосване на екрана си ги хванал как ловят глигани.
                                До колкото виждам, тази точка се намира точно върху път 842.

                                Лично аз не бих ползвал базата на hvdragon и niki_vd_86, защото ми се струва много ненадеждна, особено след всички тези спорове за точност на координатите. Да не говорим за ежедневните обновявания.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X