Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спийд камери България (в разработка)

    Колеги някой знае ли дали има монтирана камера на магистралата Карнобат-Бургас.Снощи малко се унесох със скороста и нещо ми се стори такова /камера / на единия надлез до самата мантинела горе посока Бургас.Но не съм сигурен някой ако минава от там да се позагледа.
    Последно редактирано от dino81; 21-07-11, 18:54.
    Mitsubishi Outlander

    Коментар


    • От: Спийд камери България (в разработка)

      Здравейте колеги, скоро си купих Garmin nuvi 1310 с карта. Актуализирах я с най новата версия.
      Интересува ме дали трябва да актуализирам информацията за POI точките и как да го направя.
      Сега има инсталиран bg speedcams v.059.gpi.

      Коментар


      • От: Спийд камери България (в разработка)

        Ще дам данни за полицейски засади в град Пазарджик които не са отбелязани в последния файл.Минавам сравнително често от там.Местата в момента не са много активни поради намаления персонал на КАТ.
        1. N42,10.956' E024,18.611' това е при влизане в Пазарджик от посока с.Звъничево ограничение 40 км.ч
        2. N42,11.244' Е024,19.011' това е при захождане по пътя за новия мост над Марица "Атлантик" ограничение 50 км.ч.
        3. N42,11.336' E024,19.182' това е до моста на канала на бул.Христо Ботев след светофара ограничение 50 км.ч

        Няма и отбелязани камерите които са отбелязани в http://antiradar.braindumpz.com/ .Но за тия камери не съм чул някой да е изгорял от приятели или познати.Възможно е и да не са активни или да не са на КАТ.

        Коментар


        • От: Спийд камери България (в разработка)

          т.293 (края на магистрала Хемус посока София) в момента е зададено 80 км/ч , има сложен знак за 60 км/ч и днес имаше патрулка с радар там.
          LZ1IHM

          Коментар


          • От: Спийд камери България (в разработка)

            pepopepo Потвърждавам за тези места, че когато полицията е в пълния си състав много често има патрули там. Също така, всички места обозначени на сайта, който си дал са вярни. Често стоят полицаи там. Да ти кажа и аз незнам дали работят камерите в Пазарджик, но за всеки случай, аз съм си ги добавил и ме предупреждава като минавам от там. Най-вече се съобразявам с камерата на кръстовището на старата автогара, защото е насочена към пътя. Незнам дали се използва, но ... да съм спокоен минавам бавно от там и пускам пешеходците

            Коментар


            • От: Спийд камери България (в разработка)
              Здравейте колеги, скоро си купих Garmin nuvi 1310 с карта. Актуализирах я с най новата версия.
              Интересува ме дали трябва да актуализирам информацията за POI точките и как да го направя.
              Сега има инсталиран bg speedcams v.059.gpi.

              Коментар


              • От: Спийд камери България (в разработка)

                Сваляш от тук новата версия
                http://paralax.org/garmin/

                След това триеш старата в GPS-а и копираш новата в същата папка.
                LZ1IHM

                Коментар


                • Благодаря за инфото, но не се ли използва някаква програма за инсталиране и каква е разликата между bg speedcams v.065 CYR -- ednokratno.gpi и
                  bg speedcams v.065(1) CYR- mnogokratno.gpi

                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 31-07-11, 16:10.

                  Коментар


                  • От: Спийд камери България (в разработка)

                    Никаква програма не се използва, само копираш в папката новата версия.
                    Еднократно - за точките за засадите ще предупреждава звуково само веднъж. (Зададено е предупреждение по разстояние, а не по скорост). Сп.камерите ще предупреждава многократно ако скоростта ви е по-голяма от ограничението.
                    Многократно - компилирано по нормалния до сега начин (по скорост) - предупреждава многократно при засади и сп.камери.
                    LZ1IHM

                    Коментар


                    • От: Спийд камери България (в разработка)

                      Благодаря за помощта.

                      Коментар


                      • От: Спийд камери България (в разработка)

                        Най-вероятно мобилна камера:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC0104.JPG
Прегледи:1
Размер:151.1 КБ
ID:5294189

                        На снимката не съм аз

                        N42 13.856 E23 05.003

                        Това е някъде след Дупница. Като гледам колко засади има отбелязани в района, сигурно си имат една патрулка, която вършее нагоре-надолу.

                        Коментар


                        • От: Спийд камери България (в разработка)

                          КАТ снима без да спира по пътя към морето

                          Коментар


                          • От: Спийд камери България (в разработка)

                            Колеги, имам 1 въпрос.
                            Монтираните камери в кутиите до колкото знам вече е забранено да снимат колата отпред (срещу предното стъкло) , мисля че са го въвели като закон да не може да се снима лицето на шофиора..
                            Някой да има представа дали е така ?
                            И ако не колко време и трябва на камерата да презареди за друга снимка ?

                            Коментар


                            • От: Спийд камери България (в разработка)

                              Човърка ме един въпрос който ако прецените че е спам моля да изтриете поста.
                              Защо по дяволите във всички форуми се разработват списъци на камери, засади и ала-бала подобни.
                              Не е ли по-просто да се вземе информация от КАТ за организацията на движението по всички пътища, съответно положението на знаците за ограничаване на скоростта, положението на опасните и с повишена концентрация на произшествия участъци и всичко това да се направи като файл за различните програми за навигация. При това може периодично да се актуализира с информация от КАТ. При това безплатно от КАТ понеже става въпрос за безопасността на движението, което е задължение на КАТ. Ами те камерите и скенерите са поставени точно на местата където има ограничение на скоростта и има причина за ограничението на скоростта. Законът си изисква да спазваш ограничението на скоростта там където има знак а не където има камера.

                              Коментар


                              • От: Спийд камери България (в разработка)

                                Много хубава идея!
                                Обаче, ако искаш ти да се занимаеш преборш кат за информация за камери и участъци
                                освен това, ако 'случайно' тази информация не е "класифицирана"
                                има една тарифа номер 4, според която всяка информация от КАТ струва по 50 лв. Т.е. - информация за местоположението на камерите - 50 лв
                                Информация за знаците с ограничения - 50 лв.
                                Информация за места с концентрация на ПТП - 50 лв.
                                А според тълкуванията на КАТ...
                                За информация за местоположението на всяка камера - по 50лв на всеки ред от листа. (т.е. по 50 лв за всяка камера)
                                За информация за места с концентрация на ПТП - по 50 лв. на всеки ред от листа.

                                Ако решиш да създадеш фонд (фондация, банкова сметка или каквото там) за плащане на такава информация от КАТ - аз съм с теб,
                                ако ли не - мисля темата "Информация от КАТ" за изчерпана!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X