Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си кача Custom POIs

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си кача Custom POIs

    Здравейте,
    точно почвам да копам по темата .. но се сблъсках с нещо което не ми е ясно ... значи в друга тема прочетох, че като си запиша някакви локации от garmina, после може да ги екстракна с MapSource като gpx или csv файл, след което да използвам PoiLoader за да ги кача обратно като Custom Pois ... като след качването им ще се появят като poi.gpi в папката Garmin/Poi и т.н. Обаче файлчетата които предлагате вие са във формат gdb... и като го запиша този файл в Garmin/Poi не ми го разпознава .. какво изпускам
    Мерси предварително

  • #2
    До: Как да си кача Custom POIs

    Първоначално публикуван от ltomovski Преглед на мнение
    Здравейте,
    точно почвам да копам по темата .. но се сблъсках с нещо което не ми е ясно ... значи в друга тема прочетох, че като си запиша някакви локации от garmina, после може да ги екстракна с MapSource като gpx или csv файл, след което да използвам PoiLoader за да ги кача обратно като Custom Pois ... като след качването им ще се появят като poi.gpi в папката Garmin/Poi и т.н. Обаче файлчетата които предлагате вие са във формат gdb... и като го запиша този файл в Garmin/Poi не ми го разпознава .. какво изпускам
    Мерси предварително

    Погледни тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=18897 .
    Мисля, че ще помогне.
    Успех!

    Коментар


    • #3
      До: Как да си кача Custom POIs

      мда .. аз тази тема имах предвид че съм я чел, но в нея не се говори за набор от точки записани във файл с разширение gdb.
      Проблема идва от това, че ако съм разбрал правилно Custom POIs се качват чрез програмата POI Loader а тя работи само с файлове с разширение csv или gpx...
      Но както и да е. Успях да се оправя като за целта отворих gdb файл с MapSource, след което експортнах waypoints във формат gpx .. след което чрез POILoader ги качих на Гармина ..
      А дали това е нормалния начин ???
      Мерси за помоща

      Коментар


      • #4
        До: Как да си кача Custom POIs

        Първоначално публикуван от ltomovski Преглед на мнение
        мда .. аз тази тема имах предвид че съм я чел, но в нея не се говори за набор от точки записани във файл с разширение gdb.
        Проблема идва от това, че ако съм разбрал правилно Custom POIs се качват чрез програмата POI Loader а тя работи само с файлове с разширение csv или gpx...
        Но както и да е. Успях да се оправя като за целта отворих gdb файл с MapSource, след което експортнах waypoints във формат gpx .. след което чрез POILoader ги качих на Гармина ..
        А дали това е нормалния начин ???
        Мерси за помоща
        Ами общо взето това е начинът, когато се използва МапСоурс. Другият вариант е да се прави необходимия за POI Loader-а файл "на ръка" с някой текстови редактор или друга програма.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X