Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой реално знае ли какво правят с...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой реално знае ли какво правят с...

    Някой реално знае ли какво правят с маршрута ми опциите truck,bus,emergency,taxi,car/motorcycle,pedestrian когато си ги нагласи от настройките на моят nuvi 350 ?Изобщо каква е разликата м/у тях...

  • #2
    До: Някой реално знае ли какво правят с...

    Във всички програми за навигация изборът на тип превозно средство ограничава или позволява участието (или предпочитанието) на определени типове улици пред други при прокарване на маршрута.

    Примерно: пътищата, проходими с мотоциклет са много повече, сравнено с тези на камион. Или пък ако дадеш, че си пешеходец - не се съобразява със забраните за насрещно движение, завои и т.н.

    Правилното използване на тези опции зависи в много голяма степен от това с какви параметри са дефинирани улиците на избраната карта. В повечето случаи се тестват при опция "автомобил", така че с другите може да получиш странни резултати.

    Коментар


    • #3
      До: Някой реално знае ли какво правят с...

      Във всички програми за навигация изборът на тип превозно средство ограничава или позволява участието (или предпочитанието) на определени типове улици пред други при прокарване на маршрута.

      Примерно: пътищата, проходими с мотоциклет са много повече, сравнено с тези на камион. Или пък ако дадеш, че си пешеходец - не се съобразява със забраните за насрещно движение, завои и т.н.

      Правилното използване на тези опции зависи в много голяма степен от това с какви параметри са дефинирани улиците на избраната карта. В повечето случаи се тестват при опция "автомобил", така че с другите може да получиш странни резултати.
      ...така си мислех и аз...но от чисто любопитство искам да знам конкретно,с конкретен пример...Примерно каква е разликата в маршрута при нагласяване на лека кола и такси?Ами между bus и truck?Ами м/у emergency и bus? Извини ме,но отговорът ти не задоволява моето любопитство...Писах на Garmin...но още чакам отговор?Някой друг да има пове4е информация...

      Коментар


      • #4
        До: Някой реално знае ли какво правят с...

        аз го разбирам така:
        всичко зависи от картата и колко е коректна към ограниченията в конкретната пътна мрежа;
        в Рим има отделни ленти и дори улици за таксита и автобуси, с друга лека кола са забранени; без да излизаш от София, можеш да видиш, че има забрани за навлизане в определени улици с камиони или автобуси;
        Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

        Коментар


        • #5
          До: Някой реално знае ли какво правят с...

          Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
          ...така си мислех и аз...но от чисто любопитство искам да знам конкретно,с конкретен пример...Примерно каква е разликата в маршрута при нагласяване на лека кола и такси?Ами между bus и truck?Ами м/у emergency и bus? Извини ме,но отговорът ти не задоволява моето любопитство...Писах на Garmin...но още чакам отговор?Някой друг да има пове4е информация...
          В много градове избън България в идеалния център могат да се движат само таксита. Автобусите имат право да ползват бусленти. Камиони нямат право да вървят по централните булеварди без разрешение. Линейките и пожарните имат право да не се съобразяват със затворени улици и т.н. Не мога да разбера какво не ясно има? Естествено всичко зависи и от това какво е заложено в картата, както и от правилника за движение на конкретната страна.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #6
            До: Някой реално знае ли какво правят с...

            В много градове избън България в идеалния център могат да се движат само таксита. Автобусите имат право да ползват бусленти. Камиони нямат право да вървят по централните булеварди без разрешение. Линейките и пожарните имат право да не се съобразяват със затворени улици и т.н. Не мога да разбера какво не ясно има? Естествено всичко зависи и от това какво е заложено в картата, както и от правилника за движение на конкретната страна.
            Това исках да прочета,науча!!!

            Коментар


            • #7
              До: Някой реално знае ли какво правят с...

              Да ти призная, не мисля че научи много - това си го знаеш от дете.
              Номера е това да е направено в картата, чак тогава програмата да се ще се съобразява за това.

              Пробвай с някоя карта да направиш дав маршрута - ще ми е интересно какво реално отражение има върху конкретна карта - примерно за избягване на центъра, за качване по магистрали, "магарешки пътеки" и т.н.

              При редактиране на всяка улица/път, промерно в GРSМарЕdit-а има един панел при свойствата на пътя, който се казва Routing. В него можеш да задаваш:
              - Максимална скорост (от това зависи много, особено ако зададеш да ти прави маршрута не по най-краткия път, а по най-бързия).
              - Клас на пътя (4 класа - от квартална уличка до магистрала)
              - Дали е еднопосочен
              - Дали е платен (т.е. със такса за преминаване)
              - за кои типове превозни средства е забранен!

              В това се крие твоят въпрос: пътят може да се забрани за вяско едно (и комбинация от тях) превозно стредство: линейка, снабдяване на магазини, кола/мотоциклет, автобуси, такси, пешеходци, велосипеди, камиони.

              По този начин, ако един път е забранен за всички, освен за пешеходци, то той няма да се използва при правенето на маршрут, ако си задал в навигационната програма, че си автомобил.
              Как ще се отрази това на маршрута зависи вече как е направена картата - т.е. на кои улици какво е забранено.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X