Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin ForeTrex 101 - ама това истински GPS ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin ForeTrex 101 - ама това истински GPS ли е?

    Кратко описание на ForeTrex 101, може да е интересно за някой как се използва хартиена карта с GPS.

    https://htftp.offroad-bulgaria.com/t...reTrex_101.htm
    "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
    http://ftp.domainbg.com/tuono

  • #2
    Няма по-добра карта от хартиената
    Винаги съм смятал че простите неща работят по-добре и този тест мисля, че също го потвърждава.
    2010 CRF 250 R

    Коментар


    • #3
      евала на Туоно
      много интересна статийка
      между другото аз същто много го харесвам този ФОРЕ ТРЕКС
      даже бях решил точно такъв да си взема
      все пак обаче реших че така или иначе щте ми трябва навигяция и с карта за честите ми размотавания с колата из българия и чужбина а и не ми се търсят постоянно карти,все пак живея в харманли и картографията ми идва малко далеч
      а и много често няма време за много предварителни приготовления като тръгвам на някъде
      но форе трекса много ми харесва и все пак щте си взема може би един такъв
      между другото на обсъждането на ендуро шампионата като бяхме в узана стигнахме до извод че всеки трябва да носи гпс който да записва от къде е минал за да не може никой да претендира че някой е съкратил трасето а и ако някой се изгуби да може да каже къде е и аз предложих да закупим ФОРЕ ТРЕКСОВЕ по на едро от геотрейд и да ги предоставяме на участниците при участие в шампионата като наем някакъв за тях да си влиза в таксата за участие
      освен това решихме че щте е добре и да ги застраховаме срещту евентуално счупване
      момчетата от севлиево казаха че щте уредят и уредите и застраховката
      все пак добре е геотрейд да направи един жест и да помисли и за намаление по голямо или даже рекламно да предостави апарати мисля че няма да е лоша идея
      като свикне с тези уреди по състезанията всеки след това би се навил да си купи такова нещто а и щте бъде упомената фирмата като спонсор но това за сега са идеи които не е лошо да се вземат на сериозно

      Коментар


      • #4
        Определено модела е много много успешен и като гпс и като начин на работа и като здравина и изработка. и аз доста неще изчетох за него в нета, както и самия Tuono ми даде верни съвети и напътсвтия и ме спаси от покупката на модел който няма да пасна на мойте изисквания и вероятно щеше да е доста по скъп. Удебих се че това е модела който винаги ще е пред очите ми и винаги ще ме води във вярната посока. Има много добра изработка и чувствителност. Определено това е модела за хора които се занимават с естремни спортове. Малък, лек, удобен, здрав и лесен за обслужване и не на последно място доста прилична цена. Според мен с малко знания и карти които лека полека ще си набавиш и дообработиш сам, този модел по нищо не отстъпва на по-скъпите си събратя, а и както казва Димитър, хартиената карта си е хартиена, поне аз досега по-скоро съм се изнервял на гпс моделите с карта, защото колкото и да е голям дисплея реално е недостатъчен, да не говором за бавното придвижване на картата по екрана. Мисля че специално за нашите нужди (ендуро) това е чудесна машинка и мисля в най-скоро време да се обзаведа с такава.
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • #5
          по стечение на обстоятелствата форетрекса на туоно попадна у мен и сега го ползвах на бузлуджа емине
          така че вече и аз имам наблюдения а и як тест се получи

          като батерии реших да заложа на акомулаторни SANYO май бяха
          800милиампера

          монтирах го на пръчката на кормилото върху дунапренчето предпазващо от удари в кормилото-така то служи и като буфер на вибрациите
          закрепването става много лесно с лентата за закрепване на ръка

          форетрекса няма карта но може да хваща до 10 000 точки трак
          а на бузлуджа емине бе 6000 точки трака

          пробвах различни -зуум ове и май на 120м най добре се държеше пътя
          екрана е малък но се вижда сравнително добре дори и при по високи скорости към обяд на силното слънце малко по трудно взе да се вижда но като го дадеш по напред така че да го гледаш под по голям ъгъл няма проблем
          към края на дистанцията ми загасна на няколко пъти изглежда че батериите се бяха поизхабили -нямах време да ги сменям и като го пооставих малко щото и без тва маркировката на това място бе добра -по някое време го включих преди едно кръстовище и повече не изгасна

          като цяло много удобен евтин и надежден гпс с напълно достатъчни функции
          презареждането на екрана е леко бавно като за състезание но все пак 1 секунда не е много да се изчака

          много съм доволен и още веднъж благодаря на туоно че се нави да ми го продаде

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X