Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви GPS-и и радиостанции?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какви GPS-и и радиостанции?

    За преносимо радио ползвам това долу,не съм го бил и топил много,4 години си работи.

    http://www.standardhorizon.com/index...85&ProdID=1791

    Има опция да се свърши с външна антена както и със слушалки като показаното по-горе.

    Стационарното радио не е много скъпо и е верно,че антената му ще е по-скъпа от него / последната която купувах беше 300 и малко ма 6 метра морска,за идея само /,но не е хиляди пари.Кьм нея с У връзка трябва да проверя дали може да включваш преносимото,че на доста места работим със сплитьри по антените.
    Малка преносима аварийна или как искаш я наречи антенка беше 60 или 80 долара,4 педи е с десетина и горница метра кабел.

    Няма да разтягам темата,че ги искаш нови с фактур от магазина и то тамошен пък и бюджета за това което аз харесвам леко не е достатъчен.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      От: Какви GPS-и и радиостанции?

      Прочее, тия радиостанции къде ще се ползват?
      Въпроса ми е относо СБ-тата. Защо точно СБ?

      Всяка преносима станция става мобилна с подходящото захранване, трубка и антена. Показаната антена на горна снимка е неприложима за разрешените обхвати. Не си спомням за изискване за клас 1 за ползване на мобилна станция.

      СБ без усилвател - незаконен, между другото, е като пуйка без кисело зеле. Преносим СБ - още по-зле..

      Давай повече инфо относно целта на ползване, и ареала, в който ще се ползват тия средства за комуникация.

      80% от радиолюбителите в Бг използват бау-мяу, и с някакви антени се постига комуникация из цялата страна - само през Р2 - там слушам и говоря. Воксун и антена на Краси на покрива на колата - без проблеми и на Q4-Q5.


      Всъщност, прочетох горен пост, който съм пропуснал - ама не бива да се изпуска и възможността да се ползва ЕхоЛинк - естестено, за лицензирани потребители.

      С ехолинка съм си говорил с любители в Биробиджан, в щатите, и с доста места из Русията, ама не навсякъде...

      Прецизирай изискванията.
      Последно редактирано от Veni1; 09-10-19, 19:56.

      Коментар


      • #18
        От: Какви GPS-и и радиостанции?

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Прочее, тия радиостанции къде ще се ползват?
        Въпроса ми е относо СБ-тата. Защо точно СБ?

        Всяка преносима станция става мобилна с подходящото захранване, трубка и антена. Показаната антена на горна снимка е неприложима за разрешените обхвати. Не си спомням за изискване за клас 1 за ползване на мобилна станция.

        СБ без усилвател - незаконен, между другото, е като пуйка без кисело зеле. Преносим СБ - още по-зле..

        Давай повече инфо относно целта на ползване, и ареала, в който ще се ползват тия средства за комуникация.

        80% от радиолюбителите в Бг използват бау-мяу, и с някакви антени се постига комуникация из цялата страна - само през Р2 - там слушам и говоря. Воксун и антена на Краси на покрива на колата - без проблеми и на Q4-Q5.


        Всъщност, прочетох горен пост, който съм пропуснал - ама не бива да се изпуска и възможността да се ползва ЕхоЛинк - естестено, за лицензирани потребители.

        С ехолинка съм си говорил с любители в Биробиджан, в щатите, и с доста места из Русията, ама не навсякъде...

        Прецизирай изискванията.
        Има една налична. Идеята е да се вземе втора и да могат да си комуникират двете в две коли на 10км. една от друга примерно. Не се търсят някакви сериозни резултати и обхвати. Не съм запознат с възможностите им.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #19
          От: Какви GPS-и и радиостанции?

          Ъъъ
          Това с километрите е според зависи.
          Като цяло на пмр - кОр.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Какви GPS-и и радиостанции?

            Я да взема да ти звънна?

            Коментар


            • #21
              От: Какви GPS-и и радиостанции?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Ъъъ
              Това с километрите е според зависи.
              Като цяло на пмр - кОр.
              ПМР са ясни. Вени пита за СВ-то.
              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Я да взема да ти звънна?
              Благодарности на Вени за съветите! Беше ми изключително полезен и ме ориентира в обстановката.
              Последно редактирано от Иван Жоров; 09-10-19, 20:30.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #22
                От: Какви GPS-и и радиостанции?

                То и на св пак е кОр
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Какви GPS-и и радиостанции?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Ъъъ
                  Това с километрите е според зависи.
                  Като цяло на пмр - кОр.
                  На поляна става,в планината и 500 метра много могат да им дойдат та да,кОр и от мене

                  Идеята май е да го може станцията пък вече на какъв терен ще е друга бира.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какви GPS-и и радиостанции?

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    На поляна става,в планината и 500 метра много могат да им дойдат та да,кОр и от мене

                    Идеята май е да го може станцията пък вече на какъв терен ще е друга бира.
                    Значи сега трябва да питаме какво е идеята, пък ще даваме акъл после
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какви GPS-и и радиостанции?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Значи сега трябва да питаме какво е идеята, пък ще даваме акъл после
                      И пак няма да стане - потърси по тукашните форуми какво ползват,половината са с морски станции,половината поне нямат лицензи и я карат ниско по тревата,слушат 4 канала на Баха 1000 и всеки си избрал канал / кой легално кой не / да чува гонещата.....ако говорим за несериозни отбори с някакъв бюджет.
                      Без да обиждам идеята ма стойката за навигацията е 300 долара само и ако трябва да се прави наистина профи отиват едни пари които не са за тая тема.
                      До колкото аз разбирам ще я кара както 80% от тукашните,а там точни идеи никой няма - станции от Ибей,резервни антени,преносими от Амазон,Айпади в калъфи и стойки за тях с някакви апове........няма рецепта кое е правилно и кое не,за законно не говорим въобще.

                      Ти един интернет магазин разрови и ще видиш,че повечето неща за морски станции примерно,ние морските пък ползваме Отворен Микрофон слушалки за мотористи,че няма как и да карам и копчета да натискам при маневра пък ми е мерак да ме чуват какво искам.

                      Каша,тук трябва някой който е купувал от БГто и се е парил вече,че знаеш ли в кой магазин какво продават ново с фактура пък тия като гледам не скачат в темата.

                      Следя с интерес,аз съм с морски станции,сателитен телефон Иридиум,2 Пада,телефона,слушалките за мотор и ако много го закъсам Текст от Гармин Инрич.........и не се състезавам с никой,друсани полянка с комбито.


                      кратко тъпо видео на Английски,хвърлят 4 ватово то СВ и монтират 128 канална станция с 25 вата,колко са прави не ги знам ма математиката им излиза

                      https://m.youtube.com/watch?v=1t01_lVbxqk
                      Последно редактирано от BENZBOSS; 09-10-19, 21:45.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какви GPS-и и радиостанции?

                        https://www.ruggedradios.com/blog/vh...uhf-explained/

                        Магазинче,имат цели комплекти с все цените за тях,за идея само
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какви GPS-и и радиостанции?

                          За стации мога да препоръчaм Zonton 999G .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X