Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на таблет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Съвет за избор на таблет

    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
    Защо афтърмаркет навигациите са с външна антена ли?!Ами не знам,предполагам да се впечатляват папагалите.
    Значи хем не знаеш, хем имаш мнение че не трябва. Ма то мнението е като задника - всеки си го носи, няма лошо. Значи ако някога си купиш, изхвърли я предварително. Със сигурност няма да ти трябва, вЕрвай ми.

    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
    И аз без да задълбавам,погледнах навигациите Гармин,ами с антена не видях.
    Не знам гармин да правят навигация за вграждане в табло. Просветли ме ако бъркам. Все си мислех че вече си разбрал тънката разлика между стойка на таблото и вградено в табло, ама явно съм бил в грешка.

    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
    Ами нещо такова е с телефона,нещо го пази.Ама защо,ами защото е по-кекав.Не мислиш ли,че по-старата техника е по-дурако устойчива и по-дълго работеща?
    Пази го провидението, да. От новите и чеп за трици не става, тъй че си крепи асуса тдо пенсия, таман ще е придобил антикварна стойност до тогава.

    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
    Колко би издържал таблета?Ами нямам си на идея.
    А, именно! Не беше трудно, нали?

    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
    Ако го бях убил,щях да знам.Аз за риба ходя целогодишно.Утре замнавам пак за 3 дена,на палатка съм.Таблета редовно си остава в " трапезарията" вечер,а през нощта тя не се отоплява.Че доста нощи е изкарал при температури до -8℃,ами нищо му няма,работи си.
    Пак, тоя път за последно - експлоатацията на твоя и моя таблет и телефон няма нищо общо с тая на вграден в таблото за постоянно таблет.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: Съвет за избор на таблет

      1 Ами не ми е нужна и следователно няма да си купя.
      2 Ами разликата е в местоположението и и в цялостния облик на таблото.Просветли ме ако бъркам.
      3 При положение,че ме устройва,няма причина да не си кретам с него.
      4 Нима някога съм казвал колко ще издържи?Ти твърдиш,че дълго няма да живее,аз на изуст не мога да говоря.
      5 Че нямат,нямат,ама който е слагал само той може да твърди какво се случва.Всичко друго е догадки и предположения,не мислиш ли?
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #63
        От: Съвет за избор на таблет

        Леко отклонение, но в духа на раздела, и доколкото може да им се вярва на тия: http://spectrum.ieee.org/telecom/sec...-of-navigation
        GPS системи https://www.easytracking.bg/
        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

        Коментар


        • #64
          От: Съвет за избор на таблет

          - Автомобилен Гармин по спецификация държи на -20 - +55 градуса околна температура, и препоръчват ако няма да се ползва да се маха и съхранява на 25 градуса околна температура. С вътрешна антена, със стойка за стъкло или табло.
          - Оригинално продаван например за Skoda Гармин държи на -10 - +70 градуса, но не е вградена - на стойка на таблото под прозореца е, с вътрешна антена.
          - Навигация за вграждане в 2DIN KENWOOD (предполагаемо правена от гармин) държи на -10 - +60, и, о чудо, на пук на останалите им продукти, с външна антена.
          - Туристически Garmin Colorado 300 държи на -20 - +70, с вътрешна антена и вход за външна, показващ уверено 2м точност с външна антена, 4-6м точност с вътрешна при градски условия, и 3-4 при извънградски в равнина, 6-10 поставен на седалката между краката ми.
          - Асуса ти по спецификация държи на 0 - +35 градуса, с вътрешна антена и без вход за външна.

          Това от производителя. Усещаш ли "леката разлика"?

          Относно точка 2 - разликата не е само в местоположението и външния вид. От спецификациите по-горе те просветлих, за пореден път. И това е само малка част от цялата спецификация на подобен продукт. Който и друг продукт за вграждане да вземеш, все е с такива спецификации и външна антена.

          Относно догадките и предположенията - вместо да правя такива гледам спецификации и си правя изводите. Ако искам да имам вградена навигация просто ще си купя такава от магазина, предвидена за вграждане, ако искам сигурен резултат. Или ще си купя таблет предвиден за работа в такива условия и ще вградя него. Не е като да няма, ама струват едни други пари.
          Последно редактирано от sparkybg; 29-12-16, 22:52.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            От: Съвет за избор на таблет

            Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
            Леко отклонение, но в духа на раздела, и доколкото може да им се вярва на тия: http://spectrum.ieee.org/telecom/sec...-of-navigation
            На ieee може да се вярва доста. Даже и журналята да са допуснали някоя тъпа грешка, общото съдържание е ОК. 2 или 3 години съм бил абониран за това списание. Върви си към членския внос в ieee.

            И да, граждански GPS не е като да не може да се манипулира.
            Последно редактирано от sparkybg; 29-12-16, 22:54.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #66
              От: Съвет за избор на таблет

              Да ти кажа,тия спецификации са едно,реалността друго.И аз съм гледал специфкаците на колата си относно разхода,амааааа....
              Та щом на моя таблет му дават 0-35 градуса,защо е жив???Само не почвай пак с това: ама колко ще изкара.Никой не знае колко.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #67
                От: Съвет за избор на таблет

                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                Да ти кажа,тия спецификации са едно,реалността друго.
                Никой не дава занижени или повишени спецификации, ако са в негова вреда. И никой не се хаби да дава едни пари за конструиране и сертификация по определени стандарти, ако не му се налага.

                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                Та щом на моя таблет му дават 0-35 градуса,защо е жив???Само не почвай пак с това: ама колко ще изкара.Никой не знае колко.
                Електрониката на твоя таблет по време на производството си е минала през 150 градуса за 15-ина минути и през 230 за около минута. Ама производителя и е решил да си върже гащите че това са безопасните температури за експлоатация дългосрочно, за да си изкара поне гаранцията. Тия неща не се изсмукват от пръстите, ами се тестват и сертифицират.

                Тя и колата ти не се скапва при нормално каране доста над 10 години, ама при каране постоянно с газ до ламарината може и седмица да не изкара.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: Съвет за избор на таблет

                  Дайте мнение за този


                  http://www.prestigio.com/catalogue/T...d_WIZE_3407_4G

                  Чисто нов, неразпечатан с 24 месеца гаранция от рибаком + bluetooth колонка ми го дават за 100 лв.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Съвет за избор на таблет

                    Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                    Дайте мнение за този


                    http://www.prestigio.com/catalogue/T...d_WIZE_3407_4G

                    Чисто нов, неразпечатан с 24 месеца гаранция от рибаком + bluetooth колонка ми го дават за 100 лв.
                    Същия е като останалите, дето си изброил. В тоя ценови клас не очаквай драстични разлики. По-добре ако го има с 16GB вътрешна памет. Ама пак е 1024x600. Колконката е безсмислено за мен нещо.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Съвет за избор на таблет

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Конкретно от тия, или TecLast X80 Pro, или Onda V80 Plus, заради по-хубавия дисплей.

                      Иначе ако може да поемеш 10 инчов - имам CHUWI HiBookPro, което е със същия чипсет, по-големя батерия и страхотен дисплей. Друг вариант е CHUWI Hi10 Pro - малко по-ниска резолюция и по-малка батерия, но поддържа писалка, която мога да ти подаря, защото моя се оказа че не поддържа. И аз го купих за малкия (който вече не е много малък, ма не е и голям - на 10 е). Сега, дали ще го вземеш с клавиатура или ще ползваш универсална bluetooth такава си е твой избор. Закачен към клавиатурата си става малък лаптоп, но пък не може да се ползва защитен кожух. Ако пък ще се ползва защитен кожух, замия кожух има функцията да го крепи полуизправен и да се ползва с кавиатура.

                      Всичките за цената си трепят наред.
                      Спарки, още веднъж благодаря за добрия съвет. Днес дойде Онда-та и малкият много го хареса, а мама и тати са направо възхитени :-) Дори почнахме да се чудим, дали и родителското тяло да не се сдобие с китайче. Може и по-голямо, но ако решим - ще питам.

                      Изпратено от моят D5803 с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • #71
                        От: Съвет за избор на таблет

                        Благодари и на сребърната лисица, заради тая тема:
                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=213708

                        ...покрай която ми се отвориха и на мен очите за тия машинки.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Съвет за избор на таблет

                          Благодаря и на Silverfox, тогава! :-)

                          Изпратено от моят D5803 с помощта на Tapatalk

                          Коментар


                          • #73
                            От: Съвет за избор на таблет

                            От няколко дни и аз съм пред дилемата за избор на таблет. Налага се да се разделя с старото ми вярнослужещо леново заради несъвместимост на андроида. Естествено изискванията ми са малко по-особенни...
                            Android 6 (препоръчително)
                            2 sim карти (препоръчително)
                            7" - 8"
                            да става за разговори...
                            ще ми се да има и повече от 1GB RAM, но другите неща са ми по приоритетни...

                            Някакви идеи?!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Съвет за избор на таблет

                              Явно избора няма да е лесен

                              Коментар


                              • #75
                                От: Съвет за избор на таблет

                                Я и аз да се наредя
                                Като начало ЧНГ

                                Жената беше взела един таблет prestigio с сим карта която е с интернет, ама много куц се оказа, или не сме попаднали на бройка, това от вивакомците.
                                Няколко пъти ходи на ремонт, дисплея си правеше каквото иска, изчезва, появи се, в последно време (още е в гаранция) батерията нищо не държи.

                                Имаме и едно леново .... ъъ таб 7 май беше, и е доста по-добро от този, батерията си му кара по доста.

                                Всъщност идеята им е малките да ги ползват, едната на 3г другата на 5г, ама си цъкат разни игри и разни клипчета, не ни трябва нещо кой знае какво.
                                Пък тоя с интернет картата, ей така да има нещо за на път, евентуално за навигация или нещо такова.

                                Бюджета е скромен гледам да е под 200лв, така и така им се случва по някоя "тротоарна екзема" , т.е. изпускат ги от време на време, ама в къщи на ламината или килима не е много опасно. Абе все пак са в ръцете на малчугани и нямам намерение да залитам по нещо скъпо.

                                С марките съм доста зле, познати са ми lenovo, asus, aser ... т.е. по популярните, ама такива като prestigio, diva и разни други със странни имена - не особено и си нямам на идея към какво да се насоча.

                                По някой наши сайтове намирам разни дето дори марка не пише, в описанието е споменат какъв е процесора и т.н., но марка/модел - такова нещо няма ?!?!
                                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X