Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Навигация на Honda CR-V II (2006г)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Навигация на Honda CR-V II (2006г)

    Здравейте, скоро се сдобих с Honda CR-V II (2006г), но при покупката в колата го нямаше диска за навигация. Сега се разрових в нета и намерих това: http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4507696 , записах го на един DVD+R DL Verbatim с ImgBurn, но тъй като не бях работил с тази програма и не заех как да направя промяната на Booktype (сега не знам от това ли е) сложих диска в кола, но той не тръгна излиза само жълт текст. Колата е с тази навигация: http://i.ytimg.com/vi/QNYiuiwoMJ4/maxresdefault.jpg . Ако някой е имал подобен проблем или може да помогне ще се радвам да пишe.

  • #2
    От: Навигация на Honda CR-V II (2006г)

    Колега, доколкото аз му разбирам на ImgBurn в Tools-Settings-Write /page 1/, ако e чекнато Auto Change Book Type и следващите квадратчета не са чекнати до DVD-RAM включително, значи ще ви го запише точно в търсения от Вас формат DVD-ROM. Ако сте го записали на най-ниската възможна скорост - не би трябвало да имате проблем.
    По принцип - не винаги става от първия път, така че си направете поне 2 диска и опитайте и с двата.
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • #3
      От: Навигация на Honda CR-V II (2006г)

      Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
      Колега, доколкото аз му разбирам на ImgBurn в Tools-Settings-Write /page 1/, ако e чекнато Auto Change Book Type и следващите квадратчета не са чекнати до DVD-RAM включително, значи ще ви го запише точно в търсения от Вас формат DVD-ROM. Ако сте го записали на най-ниската възможна скорост - не би трябвало да имате проблем.
      По принцип - не винаги става от първия път, така че си направете поне 2 диска и опитайте и с двата.
      Еми при мен е така: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imgburn.jpg
Прегледи:2
Размер:140.5 КБ
ID:5621186 , днеска ще взема още един диск и ще пробвам

      Коментар


      • #4
        От: Навигация на Honda CR-V II (2006г)

        Ми при мен е така: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imgburn.jpg
Прегледи:2
Размер:140.5 КБ
ID:5621191

        Коментар


        • #5
          От: Навигация на Honda CR-V II (2006г)

          Махнете отметката от DVD+R Finalise.... и мисля, че няма да има проблем.
          Освен това какъв жълт надпис излиза на навигацията след като сложихте първият записан диск?
          Nothing comes from nothing...

          Коментар


          • #6
            От: Навигация на Honda CR-V II (2006г)

            Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
            Махнете отметката от DVD+R Finalise.... и мисля, че няма да има проблем.
            Освен това какъв жълт надпис излиза на навигацията след като сложихте първият записан диск?
            Виж този клип: https://www.youtube.com/watch?v=QNYiuiwoMJ4 , след като сложи диска се появява един текст и като почне да натиска копчетата изчезва и се появява картата, а при мен не каквото и да натискам

            Коментар


            • #7
              От: Навигация на Honda CR-V II (2006г)

              Иначе одеве взех DVD+R DL Maxell (знам че Verbatim са по хубави но нямаше в магазина) и искам да сменя този booktype и не става.

              Коментар


              • #8
                От: Навигация на Honda CR-V II (2006г)

                Така, разрових се малко из програмата - има и друг начин.
                На основният екран на програмата, след като си и казал, че ще записваш имидж на диска, най-долу в дясно има едно бутонче, което е Change Booktype /изглежда като малка разтворена книжка отдясно на Copies.
                Change booktype работи изцяло, само когато има диск сложен във записвачката. Моят DVD диск в момента е TDK. Излиза ти подменюто с производители на дискове. Избираш си производител и отваряш първото падащо меню (Change for). За всеки производител има опции и то различни. Тъй като е малко вероятно да има точно твоя производител /няма нито Максуел, нито Вербатим/ тръгваш производител по производител и пробваш всяка една опция от падащото меню.
                Ако ти излезе надпис различен от Unknown (failed) Reason Invalid Command бла бла, вече ти става активно второто падащо меню (New settings) и от него си избираш DVD-ROM.
                След това потвърждаваш и съответно записваш в необходимия ти формат на най-бавната възможна скорост.
                Nothing comes from nothing...

                Коментар


                • #9
                  От: Навигация на Honda CR-V II (2006г)

                  Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                  Така, разрових се малко из програмата - има и друг начин.
                  На основният екран на програмата, след като си и казал, че ще записваш имидж на диска, най-долу в дясно има едно бутонче, което е Change Booktype /изглежда като малка разтворена книжка отдясно на Copies.
                  Change booktype работи изцяло, само когато има диск сложен във записвачката. Моят DVD диск в момента е TDK. Излиза ти подменюто с производители на дискове. Избираш си производител и отваряш първото падащо меню (Change for). За всеки производител има опции и то различни. Тъй като е малко вероятно да има точно твоя производител /няма нито Максуел, нито Вербатим/ тръгваш производител по производител и пробваш всяка една опция от падащото меню.
                  Ако ти излезе надпис различен от Unknown (failed) Reason Invalid Command бла бла, вече ти става активно второто падащо меню (New settings) и от него си избираш DVD-ROM.
                  След това потвърждаваш и съответно записваш в необходимия ти формат на най-бавната възможна скорост.
                  Здравей и много ти благодаря за отзивчивостта която прояви , но днеска открих следното инсталирах ImgBurn на настолен компютър със записвачка LG и като влезнах за смяна на прословутия Booktype и отидох на LG и вече можеше да се променя да му дам Change и т.н. така, че днеска отивам за диск и ще кажа какъв е бил резултата

                  Коментар


                  • #10
                    От: Навигация на Honda CR-V II (2006г)

                    Днес отново греда ... записах както трябва диска смених book type и пак нества и вече нз какво да го правя

                    Коментар


                    • #11
                      От: Навигация на Honda CR-V II (2006г)

                      Странно - какъв е типа на записвачката?
                      Nothing comes from nothing...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Навигация на Honda CR-V II (2006г)

                        Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                        Странно - какъв е типа на записвачката?
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3072.jpg
Прегледи:1
Размер:90.7 КБ
ID:5621590
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          Ама това не значи, че картата не е наред, а че устройството не намира сателити. То някога виждал ли си го в действие? Ако намериш оригинален диск, сложи го, за да провериш самото устройство дали работи.
                          Nothing comes from nothing...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Навигация на Honda CR-V II (2006г)

                            Дам това сега смятам да ми е следващата стъпка, защото това съобщение което съм качил ми го извади вчера като сложих диска и бая време чаках и нищо ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Навигация на Honda CR-V II (2006г)

                              Здравейте, навигацията е подкарах, като трябваше да се разглоби и да се почисти вътре оптиката, тръгна със диск който един пич ми го даде, той си го е записвал, изкопирах го уж едно към едно този диск и не стана отново, каже те ми с каква програма и по какъв начин да го изкопирам така, че да стане, записвачката има ли значение каква е ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X