Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля, препоръчайте ми Standalone offline GPS за България, Гърция, Турция и Италия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля, препоръчайте ми Standalone offline GPS за България, Гърция, Турция и Италия

    Здравейте,
    Моля да ми препоръчате Standalone Offline GPS за кола с актуализации. Ще се ползва в България, Гърция, Турция и Италия. Искам да е добър – миналата година със Sygic в Гърция по островите уж с последните карти, но не правеше разлика между главен и второстепенен път и просто не беше истина. Другият му номер беше, като дам от София до ръкавите на Халкидики и да ме прекарва през центъра на Солун, а не по околовръстния, независимо дали е най-кратък, най-бърз и най най. И да, бяха последните възможни карти за Sygic.
    Омръзна ми с телефона – искам си отделно устройство –Гармин, Престижио или нещо подобно.

    Моля за помощ, за да не изпадам в описаните по-горе ситуации.
    Последно редактирано от vazmuten; 13-06-14, 10:00.

  • #2
    От: Моля, препоръчайте ми Standalone offline GPS за България, Гърция, Турция и Италия

    Всъщност въпросите Ви са два:
    1. Марка на апарата
    - ако е Гармин - други карти освен тези на Гармин не вървят
    - ако апарата е операционна система Windows - значи без особени усилия можете да ползвате и АйГоу карти, освен тези, с които идва самия апарат. Производителят на апарата не е от такова голямо значение. Все пак - принципа за мен в случая е - По добре известно зло, отколкото неизвестно такова. За апаратите е важно да се знае, че колкото е по-нов като модел, на теория поне, толкова хардуера му ще е по-съобразен с нарастващите изисквания на картите и приложенията за тях. Изберете си 2-3 марки и почетете за недостатъците и предимствата на апаратите им по ревюта, форуми и т.н. И минаваме към картите...
    2. Точността на навигирането зависи не само от софтуера на приемника, алгоритъма на смятане на маршрутите, но и от самите карти. Дали правилно са дадени в картата категориите на пътищата - това може да се установи единствено на място.
    С Гармин имам следния проблем: зная маршрута и съм минавал по него /картата е на Европа/. Апарата, обаче твърди, че най-бързия маршрут е през друго населено място /вероятно заради категорията на пътищата и/или алгоритъма на изчисляване/. По този маршрут трябва да стигна примерно в 13,30. Давам му междинна точка, която изменя маршрута по начин, който няма алтернатива и е "моя" маршрут. Апарата смята новия маршрут и изчислява, че ще стигна в 13,15, което е с 15 минути по-бързо! А нали уж режима е "Най-бързо"....
    За другите устройства нямам големи наблюдения с воденето и смятането на маршрутите. Карти съм слагал, но не мога да твърдя, че и при тях няма такива "верни" изчисления. Вероятно има.
    Много зависи и какъв бюджет имате.
    Ако е ограничен - моят съвет е да си купите апарат под Windows. Карти се намират /основно на АйГоу/, добри са, но имайте предвид, че съвършената карта още не е създадена.
    Ако имате по-голям бюджет - купете си Гармин с доживотен абонамент на картите за България и Европа. Навигационният софтуер въпреки всичко е бърз и прилично коректен. Легален сте, няма да се чудите от кой торент какво да свалите и още маса други дребни подробности, които обикновено изнервят ситуацията.
    Картата на България ОФРМ е добра и се обновява бързо и своевременно.
    Коригира се благодарение на забележките на колегите относно приоритетите на пътищата, нововъведенията и т. н. и може да се каже, че е възможно най-актуална. При картите на Европа всяко изменение в пътната мрежа намира отражение в новата карта след 6-9 месеца. Но това е долу горе срока на обновяване и за всички останали карти.
    Последно редактирано от ISG; 13-06-14, 13:09.
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • #3
      От: Моля, препоръчайте ми Standalone offline GPS за България, Гърция, Турция и Италия

      Благодаря за изчерпателния отговор. Забравил съм да посоча бюджет - не повече от 500 лв.
      От Гармин кое да избера:
      - nüvi® 2455LMT EU от Гармин.БГ
      - nüvi® 2460LM EU от Технополис

      А от Престижио, кое е с актуализации и с маршрути ?

      Коментар


      • #4
        От: Моля, препоръчайте ми Standalone offline GPS за България, Гърция, Турция и Италия

        За Гармин - ясно, каквото и устройство да вземеш имаш избор на карти освен CN Europe, който ти включва Гърция и Турция, и на местният производител Auto Drive Hellas и Basarsoft TR. Може да са ти качени в уреда и да си избираш по коя да караш в зависимост от това по коя ти харесва маршрута.
        Престижиото е хубава марка като качество, там въпроса е с кой софтуер ще се ползва, Igo Primo или друго, карти също има подробни и от различни производители, но винаги ще има какво още да се иска от рутирането, то там няма угодия, всеки човек си вижда най-хубавия маршрут по различен начин. Ако не ти харесва маршрута, хващаш на там на където си си намислил и тя ти го преизчислява- къф е проблема, или му даваш междинна точка там от където искаш да минеш и пак ти го преизчислява от там. Има гармини втора употреба по 100-120лв има и нови на 150лв. Престижиото и то е в този ценови диапазон, но не се знае с къф софт ще го вземеш и ако трябва да си го правиш ти е занимавка , ако не си запознат как стават нещата.
        Последно редактирано от ISG; 13-06-14, 15:47.

        Коментар


        • #5
          От: Моля, препоръчайте ми Standalone offline GPS за България, Гърция, Турция и Италия

          Първоначално публикуван от vamfan Преглед на мнение
          ... Има гармини втора употреба по 100-120лв има и нови на 150лв. Престижиото и то е в този ценови диапазон, но не се знае с къф софт ще го вземеш и ако трябва да си го правиш ти е занимавка , ако не си запознат как стават нещата.
          Ами тези с избор на маршрут Гармини които ги писах доста по-скъпи излизат, явно тярбва да ги намеря по-евтини. А кое Престижио се препоръчва, ако е с iGO и къде и колко се плаща за актуализациите ?
          Последно редактирано от vazmuten; 13-06-14, 21:49.

          Коментар


          • #6
            От: Моля, препоръчайте ми Standalone offline GPS за България, Гърция, Турция и Италия

            Някакъв таблет с андроид няма ли да е по-добре ?
            Ако е до 4.1.2 ще му наслага всички известни навита барабар с гармина.

            Коментар


            • #7
              От: Моля, препоръчайте ми Standalone offline GPS за България, Гърция, Турция и Италия

              Първоначално публикуван от vazmuten Преглед на мнение
              Ами тези с избор на маршрут Гармини които ги писах доста по-скъпи излизат, явно тярбва да ги намеря по-евтини. А кое Престижио се препоръчва, ако е с iGO и къде и колко се плаща за актуализациите ?
              Оригинално устройство гармин може спокойно да намериш в olx.bg на цени от 90 до 120лв за 4,3 инчови. Има и нови гармин 42 от магазин на 150лв. Престижиото който и да вземеш са добри с IGO , карти си теглиш от торентите и си ги сменяш сам- ако имаш елементарни познания. Отностно таблет с инсталиран гармин - не е работа, има доста проблеми, бавно работи, закъснява , зацикля, абе не е като оригинално устройство гармин. Ти си решавай.

              Коментар


              • #8
                От: Моля, препоръчайте ми Standalone offline GPS за България, Гърция, Турция и Италия

                Ок, насочвам се към Гармин - коя е минималната нова смислена версия с доживотна актуализация, на която мога да вкарвам маршрути ?

                Коментар


                • #9
                  От: Моля, препоръчайте ми Standalone offline GPS за България, Гърция, Турция и Италия

                  Първоначално публикуван от vamfan Преглед на мнение
                  Оригинално устройство гармин може спокойно да намериш в olx.bg на цени от 90 до 120лв за 4,3 инчови. Има и нови гармин 42 от магазин на 150лв. Престижиото който и да вземеш са добри с IGO , карти си теглиш от торентите и си ги сменяш сам- ако имаш елементарни познания. Отностно таблет с инсталиран гармин - не е работа, има доста проблеми, бавно работи, закъснява , зацикля, абе не е като оригинално устройство гармин. Ти си решавай.
                  За кои таблети имаш това наблюдение ?
                  винце или андро

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля, препоръчайте ми Standalone offline GPS за България, Гърция, Турция и Италия

                    Не се шашкай толкова. Купи си нов gps от Нета или Prestigiо за 90-100 лв., инсталирай му I go, има всякакви настройки и картите са доста добри, редовно имат ъпдейт. Ако не ти се занимава, има и Prestigiо с евро карти, но не знам как са цените.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля, препоръчайте ми Standalone offline GPS за България, Гърция, Турция и Италия

                      Взех си Garmin 2455LM + OFRM с вечни актуализации, добавих му Auto Drive Hellas 3.20Т и POI за България и съм доволен

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля, препоръчайте ми Standalone offline GPS за България, Гърция, Турция и Италия

                        Garmin на WIN Ce - въобще не го броя за навигация, голяма мъка, бави, накъсва, шашка се. На андроид също има много писано тук http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=149654
                        Мое лично мнение за андроид- IGO primo, навигон или сиджик. Не е задължително в този ред но първо винаги е Igo Primo. Говоря за в България, иначе за белия сват и томтом и другите-нямат ядове. Имам фирма , която се занимава с внос и дистрибуция на таблети и говоря от преки впечатления при разговори с клиентите, а повярвайте ми те не са никак малко. Естествено всеки си има свое мнение и никой не го задължавам да приеме моето.
                        Колегата се е сдобил вече с гарминче- честито и безаварийно

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля, препоръчайте ми Standalone offline GPS за България, Гърция, Турция и Италия

                          Писах, защото имам последния гармин на 4.1.2 и никога не съм имал проблеми, а си върви перфектно.
                          Слагах го и на приятел с тази версия на самсунг таб някакъв си и си работи перфе.
                          Иначе много от хората не четат на кой работи добре и все проблеми имат .. то си е написано в ипмарта в темата къде и на какво работи без грешки.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X