Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на GPS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Съвет за покупка на GPS

    Здравейте,

    Купих си NUVI 660 заедно с допълнителната карта за България на CD. Оказа се че много от улиците в Бургас, както и на други градове ги няма графично изобразени на картите. Единствено при движение указва коя улица или кръстовище следва. Обозначени са само по големите улици и булеварди. Съвсем не работи като системите които съм ползвал в US.
    Някой може ли да ми даде съвет от къде мога да си купя "истинска" карта с подробни графики и информации?

    Благодаря предварително!

    Коментар


    • #32
      До: Съвет за покупка на GPS

      Първоначално публикуван от d_broadcast Преглед на мнение
      Здравейте,

      Купих си NUVI 660 заедно с допълнителната карта за България на CD. Оказа се че много от улиците в Бургас, както и на други градове ги няма графично изобразени на картите. Единствено при движение указва коя улица или кръстовище следва. Обозначени са само по големите улици и булеварди. Съвсем не работи като системите които съм ползвал в US.
      Някой може ли да ми даде съвет от къде мога да си купя "истинска" карта с подробни графики и информации?

      Благодаря предварително!
      За съжаление все още нямаме завършена "истинска" добра карта.... Някак си Балканите до момента не са били приоритет на Garmin, Magellan и другите. На оригиналния пакет на Гармин - Ситинавигатор има само основни пътища и относително подробна (и малко остаряла) карта на София, Атина и Букурещ.
      Най-добрите заместващи варианти за България са картите на Събин и тази на Георги Йорданов... Но и те си страдат от проблеми. Имат вкарани около 40 града в България, а и те са понякога непълни, с неточности и недостатъчно инфо за нови корекции на пътните платна и сгради..
      По подобен начин стоят нещата и с Румъния и Гърция.. Заместващ относително добър рутиращ вариант на Гърция е Europe Greece v. 7.06 на Peter. Сърбия е мъка, РУсия е голяма мъка и така...
      Наистина добре работещи (по подобие на САЩ) е картата СИтинавигатор Европа NT и Метрогайд Европа - които са пълни и добре детайлизирани и за малките селища (обаче след Унгария нататък...)
      Но и там няма някои от екстрите, които предлагат в САЩ за безплатно ползване няколко месеца след вземането на машинката. Като например - трафик информацията, която в Европа (където я има) е само платена допълнителна услуга... В България все още хал хабер си нямаме за това, кога и кой ще пусне тази придобивка....
      А основните добавки, освен воденето по маршрута завой след завой са именно от наличието на трафик инфо, както и от POI точки.... И за тях все още нямаме добра и детайлизирана информация, нито място от където бихме могли да си вземаме готови такива.
      В заключение: Хубавото е, че ние се явяваме някак си "първопроходци" на системата и кой с каквото може помага да се доорганизират нещата.
      А това е интересно...
      Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

      Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

      Коментар


      • #33
        До: Съвет за покупка на GPS

        Промених си решението: TomTom GO 920T. Трябва да излезе на пазара скоро.

        Коментар


        • #34
          До: Съвет за покупка на GPS

          Първоначално публикуван от bob2000 Преглед на мнение
          Ами благодаря на всички, явно ще продължавам да се лутам.
          Може би малко късно ще се включа в темата, но ще споделя това което знам от личен опит. Имам "TomTom" с карта на цяла източна EU и отделни карти на Германия, Австрия, CH, Франция, Италия и Испания. Ако искаш да му дадеш примерно Виена - това го правиш на първата карта - с нея те извежда от Б-я - Сърбия и т.н.(но имай в предвид че не мн.прецизно и често пътя се губи и ти дава,че караш в полето), докато влезеш в Австрия. Там трябва да превключиш на др. карта и вече можеш да му дадеш адрес. Там вече работи перфектно, винаги те държи на точния път и намира адреси без проблем.
          Имам и Nuvi 660 с доп. качена карта на Б-я, която е горе долу добра(мн. по-добра от TomTom) с някой пропуски и неточности. Гърция я няма, освен пътя до Солун(много е точен), в Солун има няколко главни улици по които те води отлично и никога не те вкарва в затворени улици, има пътя до Атина и самата Атина(доста подробна) също много добри.
          Качени допълнителни карти на Гърция не работят.
          Сърбия въобще я няма - ако си на Калотина и му дадеш Ниш те връща през Румъния(прбвал съм го). Пътя който е в картата е мн. неточен и повечето време те държи в полето. Нататъка ги има главните пътища, но като влезнеш в EU разбираш за какво става въпрос - всичко е перфектно, показва ти задръствания и ремонти.
          Така че, каквото и да вземеш в EU ще работи добре, а другаде - ???
          http://www.nakladkibg.com
          накладки, спирачни дискове, съединители

          088 8613380

          Коментар


          • #35
            До: Съвет за покупка на GPS

            Колега това Мио ще върши ли работа за София

            Коментар


            • #36
              До: Съвет за покупка на GPS

              Или Navigon 7110?

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X