Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам да си купя GPS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Искам да си купя GPS

    Здравейте, от скоро сум член на форума. Често влизам но до сега не съм писал ништо. Много ми харесва форума и ми е много полезен научих доста интересни и полезни нешта. Благодаря за това на създателите му. Сега имам едно питане насочено към всички които могат да ми помогнат. Могат да ми донесът GPS от вън. Някой от следните модели:

    Magellan GPS 300
    Magellan eXplorist-100
    Magellan GPS 2000

    Garmin eTrex - GPS
    Garmin GPSMAP 76S
    GARMIN GEKO 301 GPS

    Какъъв да взема?
    Благодаря ви предварително.

  • #2
    Купи си Magellan eXplorist 600

    От тези, които си изброил някои са много архивни.
    Предлагам ти да погледнеш актуалните модели отново.
    Ако все пак държиш на твоя списък - твърдо GPS MAP 76S

    Ако имаш въпроси питай смело, за това сме тук.

    Успех...
    "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
    http://ftp.domainbg.com/tuono

    Коментар


    • #3
      Първо благодаря за бързия отговор.
      Ново питане. Има ли начин чрез някаква GPS антена или чрез GPS да използвам лаптопа си за навигация. И има ли софтуер които да отваря *.gdb файлове и ако има коя е?
      Благодаря.

      Коментар


      • #4
        MapSource е официалната програма на Garmin. Тя работи с *.gbd файловете.
        Всеки GPS, дори от най-евтините на пазара можеш да го закачиш към лаптопа и да стане навигация. Има си стандартен протокол за връзка NMEA, валиден за всички марки приемници.
        Продават се и само приемници-мишки за използване в комбинация с лаптоп.

        Забравих да ти кажа, че Map 76S е добре да го видиш някъде на живо, да няма после изненади от размера - "джапанка номер 40" или там някъде. Голям е заради плаваемостта. Ако го изпуснеш от лодката във водата няма да потъне.
        "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
        http://ftp.domainbg.com/tuono

        Коментар


        • #5
          Какво е по добре мишка-GPS + лаптоп или GPS самостоятелно?

          Коментар


          • #6
            Сам можеш да прецениш.
            Ако си купиш GPS имаш и двете възможности.
            "Мишката" е с доста ограничено приложение.
            "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
            http://ftp.domainbg.com/tuono

            Коментар


            • #7
              Избор

              Съзнавам, че като участник, който не се е появявал във форума доста време, май не съм много прав, но откъде ги изкопахте тези Magellan 2000 iиMagellan 300. Това са разработки отпреди 10 и повече години. Да не говорим, че май са спрени от производство преди 5 години. Направо не вярвам на очите си, че още се предлагат някъде. МНОооооооГО некоректно от страна на търговците. Особено 2000.

              СЕРИОЗНО: В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СЕ НАБУТВАЙ С НЯКОЙ ОТ ДВАТА МОДЕЛА ОСВЕН АКО НЕ СИ РЕШИЛ ДА ПРАВИШ КОЛЕКЦИЯ ОТ РЕТРО ПРИЕМНИЦИ.

              Виж eXplorista - е хай клас, но от 400 нагоре.

              И друго важно - Закупените в САЩ приемници Magellan не се обслужват гаранционно в ЕВРОПА. Не е за вярване, но май клоновете в САЩ и Европа много се дразнят един от друг.

              Успех
              Човек е умен за дълго, но глупав за цял живот.

              Коментар


              • #8
                Николай, понеже виждам, че си на "ти" с ГПС-тата, кажи ми какво може да се е случило на моя Алан Мап 500 - от Разград до Смолян горкия все търси сателити и въпреки, че беше намерил няколко не изкара картата,а ми пишеше че има лош ГПС сигнал. Така и не можах да го накарам да заработи. А не знам и къде наблизо имат сервиз /още е гаранционен/.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Doc
                  Николай, понеже виждам, че си на "ти" с ГПС-тата, кажи ми какво може да се е случило на моя Алан Мап 500 - от Разград до Смолян горкия все търси сателити и въпреки, че беше намерил няколко не изкара картата,а ми пишеше че има лош ГПС сигнал. Така и не можах да го накарам да заработи. А не знам и къде наблизо имат сервиз /още е гаранционен/.
                  Благодаря за доброто мнение. Наясно съм до нивото на потребител, нищо повече. За ALAN 500 се обърни към ALAN GPS или Tuono. Участват активно във форума и са много компетентни и отзивчиви.
                  Човек е умен за дълго, но глупав за цял живот.

                  Коментар


                  • #10
                    Alan Map 500 бързо се свързва със сателитите и държи стабилна връзка. Провери си всички настройки. Ако си в режиж Simulation (пише го под сателитите) и Земята да обиколиш няма да захапе карта.
                    Другия вариант е режимите "навигация" и "курсор" при картата. Ако си на втория режим, картата може и да не я видиш, зависи какво си правил с джойстика.
                    Едно е 100% сигурно - абсурд е да не хванеш сателити, ако всичко е наред със настройките.
                    Питай конкретни неща и може да открием причината.
                    "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                    http://ftp.domainbg.com/tuono

                    Коментар


                    • #11
                      MAP500

                      ...координатите са тук ако имаш нужда от помощ: www.gps-bg.com

                      Коментар


                      • #12
                        А бе той взе, че проработи, но извън джипа. Мисля си да не би защото беше на един ... разстояние от МР3-ката? Досега не беше правил така, а музиката скоро я сложих.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X