Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От данни от скицата, до колчетата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От данни от скицата, до колчетата

    Извинявам се предварително,не знам дали е за тук моят въпрос,но понеже тук пишат капацитети по кадастъра и са навътре в нещата,искам да попитам---Възможно ли е по данните от скицата която имам ,да определя горе-долу местоположението на имота,примерно с гугъл земя,или с личният ми джи пи ес,не търся точност до метър,просто за обща представа,имотите са ми наследствени и имам желание да се ориентирам с джипиеса поне горе долу къде се намират,не търся точност,ако ми трябва такава-знам-фирма да ми набие колчета,но аз се интересувам за обща култура,просто баща ми почина,а той движеше тия въпроси,а мен ми е интересно къде са тези земи???Става въпрос за землището на село Кунино,общ Роман- Врачанско,аз местностите ги знам но границите-Не??????...........Ако въпроса не е на правилното място,моля модераторите да го преместят,или изтрият!!!!!

  • #2
    От: От данни от скицата, до колчетата

    От скицата виждаш номера на имота, както и формата му, размера, съседните (доколкото се виждат). След това отваряш ТОВА, наслагваш отметки вдясно на всичко, което те интересува (по-точно не слагаш отметки на това, което не те интересува ), и постепенно приближаваш до мястото - предполагам горе-долу знаеш къде се намират имотите (а и в скицата пише в землището на кое селище са). Възможно е да има други имоти с подобни номера - затова се ориентираш по съседните номера, големините. Когато най-накрая намериш имота си, цъкваш на бутона X.Y - тогава като щракнеш на някоя точка се появява прозорче с координати - за теб са интересни най-долните (WGS84) - имай предвид, че обикновено са поне с един порядък на точност повече, отколкото ти позволява GPS, Mapsource и т.н. масово имототите са с четириъгълна форма и тогава е достатъчно определянето на 4-те ъгъла. При по-сложна форма - повече точки. Имай предвид, че на повечето места в GoogleEarth има някакво отместване - от порядъка на някой метър - това не е повод за караници със съседите ; но пък на други места точността е не само задоволителна, а удивителна.
    Ако има някакви неясноти, казвай да помагаме.
    P.S. Не съм специалист по кадастър !

    Коментар


    • #3
      От: От данни от скицата, до колчетата

      Точността на Гуугъл няма как да бъде "удивителна", не се подвеждай.
      По този начин определени границите могат да ти служат само за съъъъвсеееем грубо локализиране на имота и в никакъв случай за спор с някой или дори и кръчмарски бас.
      Георги Тонев

      Коментар


      • #4
        От: От данни от скицата, до колчетата

        Първоначално публикуван от gr_kanev Преглед на мнение
        От скицата виждаш номера на имота................
        P.S. Не съм специалист по кадастър !
        Благодаря сърдечно за изчерпателният отговор!!!!То понякога неспециалистите,обясняват по добре,щото се избягва професионалната терминология,която не винаги е ясна на масовият потребител,а и няма нужда,..все пак хората за това учат!!!

        Точността на Гуугъл няма как да бъде "удивителна", не се подвеждай.
        По този начин определени границите могат да ти служат само за съъъъвсеееем грубо локализиране на имота и в никакъв случай за спор с някой или дори и кръчмарски бас.
        Аз търся грубо локализиране,просто да заведа сина и да му покажа -тук имаме земя,просто за инфо,нямам никакво желание да влизам с спорове със съседите,то и без това в момента ги обработва кооперация и точните граници не са толкова важни!!! ......Още веднъж....Благодаря за отзивчивоста !!!!! Ако нещо не се справя ще питам пак!!!!

        Коментар


        • #5
          От: От данни от скицата, до колчетата

          Вижте тук:
          Трасиране на имоти с Garmin
          http://blog.garmin.bg/%d1%82%d1%80%d...%d1%81-garmin/
          Успех!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X