Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Навигация с лаптоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Навигация с лаптоп

    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
    Ми то софтуеъра и безплатната карта са ти ги дали още в първите постове. Ако чакаш за навигациона карта без пари едва ли ще дочакаш...
    Софтуера от първите постове http://www8.garmin.com/support/downl...ils.jsp?id=575 е upgrade и не тръгва ако нямаш инсталирана предходна версия. А аз я нямам.
    Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
    Discovery 2.5 TD5 2000 EX
    Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

    Коментар


    • #17
      До: Навигация с лаптоп

      Ами на един два клика от там е и пълната версия http://www8.garmin.com/support/colle...t=999-99999-10

      Ето и кратки инструкции http://www.gpsinformation.org/penrod/nroute/nroute.html

      Втория линк, където има и линк за теглене, е точно третия който изкарва google след като знаеш името на програмата...
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #18
        До: Навигация с лаптоп

        А откъде да си дръпнеш версия на Mapsource, върху която после да може да се инсталират upgrade версиите пише ето тук


        П.П. Това, ако нямаш оригинална от CD, вървящо с гармински GPS
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          До: Навигация с лаптоп

          Има Флаш ХДД-та за лаптопи, на тях вибрациите не им оказват влияние, лошото е че най големите са 4 ГБ ...
          Най-добрия реглаж на преден и заден мост

          Коментар


          • #20
            До: Навигация с лаптоп

            Първоначално публикуван от Barbaron Преглед на мнение
            Софтуера от първите постове http://www8.garmin.com/support/downl...ils.jsp?id=575 е upgrade и не тръгва ако нямаш инсталирана предходна версия. А аз я нямам.
            извинявам се, но предположих, че щом имаш GPS, то имаш и Mapsource. Без Mapsource не можеш да ползваш и картата, която съм посочил. А пък и nRoute-то също иска Mapsource:
            However, you must already have a MapSource product running on your computer for nRoute to work. In fact MapSource users who have used real time tracking in previous versions, (before 6.7) are now instructed to use nRoute.
            П.П.
            разбира се, ако GPS-a е гармински.

            Коментар


            • #21
              До: Навигация с лаптоп

              Благодаря на всички които писаха по темата.
              Не още нямам GPS. В понеделник ще пробвам с единприемник през блу туут. Иначе си свалих мапсорса и картите на България и Гърция и вече навъртях 380 км (виртуално) до хотела.
              Имам едно питане?
              Ако съм с някое нуви или стреет пилот по подобен начин ще ми изглежда картата?
              Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
              Discovery 2.5 TD5 2000 EX
              Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

              Коментар


              • #22
                До: Навигация с лаптоп

                Тъй като в момента и аз замислям покупката на един малък лаптоп (9-10 инча) за навигация в джипката, моля дайте съвет какъв да е точно, със сигурност трябва да е с SSD, но си мисля и дали ства вариант без HDD или SSD, а само с SDHC карта и да запиша windowsa на нея, спрял съм се на Asus 900 A или за същите пари 10 инча Delux,който също е с интелско дъно и Atom процесор,но с по добри параметри
                Discovery I, 300 TDI

                Коментар


                • #23
                  До: Навигация с лаптоп

                  Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                  Тъй като в момента и аз замислям покупката на един малък лаптоп (9-10 инча) за навигация в джипката, моля дайте съвет какъв да е точно, със сигурност трябва да е с SSD, но си мисля и дали ства вариант без HDD или SSD, а само с SDHC карта и да запиша windowsa на нея, спрял съм се на Asus 900 A или за същите пари 10 инча Delux,който също е с интелско дъно и Atom процесор,но с по добри параметри
                  Обади се, ще ти измисля нещо на хубава цена .
                  Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                  Коментар


                  • #24
                    До: Навигация с лаптоп

                    Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                    Тъй като в момента и аз замислям покупката на един малък лаптоп (9-10 инча) за навигация в джипката, моля дайте съвет какъв да е точно, със сигурност трябва да е с SSD, но си мисля и дали ства вариант без HDD или SSD, а само с SDHC карта и да запиша windowsa на нея, спрял съм се на Asus 900 A или за същите пари 10 инча Delux,който също е с интелско дъно и Atom процесор,но с по добри параметри
                    Привет,
                    относно лаптопа и навигацията, вече имам доста по пресни впечaтления .
                    Това което бих те посъветвал е, ако го ползваш с nRoute на Garmin не е хич удобно (поне за мен). Няколко пъти изпуснах отбивка, гласовите наставления не се чуват добре (особенно в по бръмчаща кола). С Autorouta е е доста по добре ама няма подробна карта на България(поне 2007).
                    За сега мобилните навигатори водят по точки срещу лаптопа и GPS. Но ако имаш навигатор , тогава нещата мисля, че ще са ти ралзични. Ти само си караш, а той следейки къде сте на картата избира маршрута . И не забрявай да попиташ първия срещнат циганин за посоката, те дават и пътна информация (от къде е най пряко и дали е хубав пътя) .

                    За лаптопа, с SSD определено. Това съм го писъл по горе. А марката според мен е asus 901 с 20Gb SSD(лични впечатления). Но трябва много да внимаваш, защото на пазара има 901 без блутут. По точно блутута е вграден на wireless картата която трябва да е n-стандарта (не се използва още, ама нейсе) има обаче модел който по спецификацията на asus се води 901 GO.
                    Той е с по старата карта (води се даже по добра), НО НЯМА БЛУТУТ!
                    Поискай от търговеца да ти пусне нетбука и влез в BIOS там ако има за включване и изключване на wireless и Bluetooth (две отделни позиции) значи всичко би трябвало да е наред. Другото което е, че моделите с блутут обикновенно са запечатани с една малка лепенка (eepc) отдолу на капака. Иначе на външен вид и като комплектация са напълно еднакви. Може би кутията на модела с блутут има три квадратчета отстрани за цветове(бял, черен и някакво червено), докато тази без блутута има само две (бял и чевен).
                    Иначе модела кара минимум по 3,5 часа а на икономичен режим минава 5-6 часа с едно зареждане на батарията(това е пробвано, говоря от личен опит).

                    Това е за сега.


                    п.п. Ако ти трябва по вече инфо специално за комбинацията asus 901 + GPS, на лични.
                    LZ1VWW

                    Коментар


                    • #25
                      До: Навигация с лаптоп

                      Първоначално публикуван от vesowarworld Преглед на мнение
                      Привет,
                      относно лаптопа и навигацията, вече имам доста по пресни впечaтления .
                      Това което бих те посъветвал е, ако го ползваш с nRoute на Garmin не е хич удобно (поне за мен). Няколко пъти изпуснах отбивка, гласовите наставления не се чуват добре (особенно в по бръмчаща кола). С Autorouta е е доста по добре ама няма подробна карта на България(поне 2007).
                      За сега мобилните навигатори водят по точки срещу лаптопа и GPS. Но ако имаш навигатор , тогава нещата мисля, че ще са ти ралзични. Ти само си караш, а той следейки къде сте на картата избира маршрута . И не забрявай да попиташ първия срещнат циганин за посоката, те дават и пътна информация (от къде е най пряко и дали е хубав пътя) .

                      За лаптопа, с SSD определено. Това съм го писъл по горе. А марката според мен е asus 901 с 20Gb SSD(лични впечатления). Но трябва много да внимаваш, защото на пазара има 901 без блутут. По точно блутута е вграден на wireless картата която трябва да е n-стандарта (не се използва още, ама нейсе) има обаче модел който по спецификацията на asus се води 901 GO.
                      Той е с по старата карта (води се даже по добра), НО НЯМА БЛУТУТ!
                      Поискай от търговеца да ти пусне нетбука и влез в BIOS там ако има за включване и изключване на wireless и Bluetooth (две отделни позиции) значи всичко би трябвало да е наред. Другото което е, че моделите с блутут обикновенно са запечатани с една малка лепенка (eepc) отдолу на капака. Иначе на външен вид и като комплектация са напълно еднакви. Може би кутията на модела с блутут има три квадратчета отстрани за цветове(бял, черен и някакво червено), докато тази без блутута има само две (бял и чевен).
                      Иначе модела кара минимум по 3,5 часа а на икономичен режим минава 5-6 часа с едно зареждане на батарията(това е пробвано, говоря от личен опит).

                      Това е за сега.


                      п.п. Ако ти трябва по вече инфо специално за комбинацията asus 901 + GPS, на лични.
                      Колега, вместо да се излагаш по добре си замълчи като не си наясно .
                      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                      Коментар


                      • #26
                        До: Навигация с лаптоп

                        Къде според теб е сгрешил vesowarworld, в частта за навигирането или за дисковете?
                        Discovery I, 300 TDI

                        Коментар


                        • #27
                          До: Навигация с лаптоп

                          Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                          Къде според теб е сгрешил vesowarworld, в частта за навигирането или за дисковете?
                          Във частта с навигирането, явно не е чувал за Garmin mobile PC .
                          Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                          Коментар


                          • #28
                            До: Навигация с лаптоп

                            Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                            Във частта с навигирането, явно не е чувал за Garmin mobile PC .
                            Прав си колега, тогава не ми остана много време да тествам и да чета .

                            п.п. Това с циганина остава. Благодарение на такъв наистина разбрахме, че препоръчвания маршрут е труден за преминаване .
                            LZ1VWW

                            Коментар


                            • #29
                              До: Навигация с лаптоп

                              Първоначално публикуван от vesowarworld Преглед на мнение
                              Прав си колега, тогава не ми остана много време да тествам и да чета .
                              Има много теми в нета но не се ли увериш на практика кое как работи няма да ти стане ясно . Варианти има много и единия от тях е Garmin Mobile PC . За лаптоп за мен това е най доброто решение за българия .
                              IGO 8 е другия вариант дори по добър вариант но предвид това че картите за България са по бедни от OFRM го нареждам на 2ро място .
                              Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                              Коментар


                              • #30
                                От: До: Навигация с лаптоп

                                Видях SSD дисковете които е показал vesowarworld. Те са много малки като обем памет а цените им с страшни. В момента в белгийският сайт http://www.kapaza.be/fr/informatique...s-77044406.htm един от Grimbergen продава SSD_та 120Gb с обмен 6 Gb в секунда, по 75 евро за парче. Обаждах му се по телефона и говорих с него, та той ми каза да не се притеснявам скоро нямало да свършат, имал голямо количество. Проблема е, че са SATA а аз в камиона лашкам един стар комп за който да не ми е жал ако се строши и той не е съвместим с тези дискове.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X