Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ и идеи за дипломна работа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ и идеи за дипломна работа

    Здравейте. Реших да пиша в този форум за съвети и идеи във връзка с дипломната работа и изборът, който направих за нея. Реших да изработя карта на цялата Софийска Света гора, като за основа имам руски военни топографски карти, които са Пълково 1942. Идеята ми е да нанеса всички манастири действащи и недействащи, оброчища и други културно-исторически паметници, за които успея да събера данни. Но седи един проблем. Мисля да използвам Arcgis. Но първо трябва да геореферирам картните листове. Но оттук натам как да премина от Пълково 1942 към WGS84 например? Идеята за картата е да бъде хартиен носител, стенна, повече с онагледяваща насоченост. Но има ли някакъв вариант, да събера всички картни листове като един, да геореферирам и използвам WGS84, да запазя tiff формата и той да бъде използван в GPS приемник? И съответно, специално за преминаването от една в др к. система какви са последователните действия?

    Благодаря предварително и се извинявам, ако пиша с неточности, но съм студент неспециалист и все още много неща не са ми ясни.

  • #2
    От: Помощ и идеи за дипломна работа

    Това Пълково не е ли Пулково?

    Коментар


    • #3
      От: Помощ и идеи за дипломна работа

      Да, Пулково е Преподавателите го произнасят Пълково и поради тази причина така ми е останало в главата

      Коментар


      • #4
        От: Помощ и идеи за дипломна работа

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Това Пълково не е ли Пулково?
        Да Пулково.
        Lemur прочети прочети тази тема цък
        LZ1ZAH

        Коментар


        • #5
          От: Помощ и идеи за дипломна работа

          По какво е дипломаната работа?
          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

          Коментар


          • #6
            От: Помощ и идеи за дипломна работа

            ГИС и Картография уча. Общо взето можем сами да си избираме дипломните, стига да бъдат интересни, актуални и одобрени, разбира се. Мен не ме върнаха с тази идея. Значи им се е видяло прилично

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X