Обява

Свий
Няма добавени обяви.

X, Y координати/Трансформиране от 1970

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

    Аз бих искал да попитам, (предполагам , че не му е тук мястото но мисля, че би било полезно да го има в тази тема) знае ли някой приложение за Андроид на което да мога да си отварям KMZ/KML направен на GOOGLE EART без да е необходимо да съм вързан с интернет и без да е нужно да се качва някаква готова карта.

    Коментар


    • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

      Аз бих споделил приложение за Андроид смартфони,което може да работи със система SK-42 и дава прилични координати по X и Y, като за телефон 20 метра по Y мисля,че са допустима грешка.
      Geodesist
      Garmin nuvi 765T

      Коментар


      • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

        Здравейте колеги ,
        На каква точност реално мога да разчитам с това :
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161129_160115.jpg
Прегледи:1
Размер:78.5 КБ
ID:5736851
        А това е на същата точка от другото
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161129_160134.jpg
Прегледи:1
Размер:56.5 КБ
ID:5736852
        Първото е с външен модул антена , комуникация по "синзъб",
        Второто е ясно .
        Става въпрос за намиране на точки .
        Идва човек от оторизирана фирма , определя точка с точност до 1см.
        Забивам колчето . До тук всичко наред .
        Идва комшията по нива и си прави каквото иска .
        Защо го забелязах ? Влизам с машината да ора . Границите са успоредни .
        В един момент не ми излизат 3 машини . Излиза на кама.

        До колко ,мога да проверя колко е "влязъл " неправомерно .
        Щото всяка година да давам само за точки , на едно и също място по 160 лв без добавената стойност ....

        Коментар


        • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

          С такъв утед приеми между 5 и 15 метра точност.
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

            кой от двата ?
            Единия дава до 2 метра
            Другия гарантира 0,2 метра. Интересното е , че при повече от 12 км/ч блокира.
            Изписва грешка от типа "Недостатъчна точност при позициониране".

            М/У другото грешката никога не е била по голяма от два метра със Етрекса .
            Тия 5-15 метра мога да ги направя със саръка.

            Тук говорим за надеждност, точност до метър . И си го намирам .

            В смисъл темата беше дали е до 20 см или до 40 см .
            Тия 5 метра и ли квото там - забрави ги .

            Не съм лош човек - поне в повечето време .....изнерви ме с пренебрежението си .
            Нищо лично - пий една ракия от мен и лека нощ .
            Последно редактирано от Rachido4x4; 11-12-16, 21:15.

            Коментар


            • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

              Колегата Недокланов ти е отговорил съвсем коректно.
              Демонстрираш лоши обноски и губиш шанса някой, който има теоритична подготовка и практически опит с инструменти различни от дрънкалки за по 500лв да обогати нулевите ти познания в материята.
              Успех.
              Георги Тонев

              Коментар


              • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                Не смятам за лоши обноски да питам за да попълня дупки в незнанието си .
                Това , че кликата на знаещите съоръжени с GPS за 30к и повече финикийски знаци - решават , че ниско бюджетните GPS , ама тотално не са в тая галактика ...Ми нямате шанс!
                И няма да си намерят без тях къде живеят?

                Питах правилно - отговориха ми надменно и без никакво разяснение .
                Очаквате добър тон?
                Ми КОЛЕГИ ,това е форум. Който може - помага . Идеята е да е безскрупулно и безвъздмездно. Поне аз така го приемам.
                Ако не ви изнася- кажете си ценоразписа . Аз сега давам 20 +ДДС за точка .Дайте цена!
                Ако не ми изнася - няма да сте вие - и не СТЕ само вие !

                Въпроса ми беше ПРОСТ и КОНКРЕТЕН .
                Това , че за вас е било хапче за изкарване на пачки - ми ваш проблем .

                Питането все още е в час .
                Не се влияя от хора с подтиснато самочувствие .ю

                Аз и сега си имам с допотопния 10 годишен дръгел точност до два метра .
                Да не казвам , че с телефона набих точка на 30см от оня за 30 000 .
                Последно редактирано от Rachido4x4; 11-12-16, 22:42.

                Коментар


                • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                  Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                  Не смятам за лоши обноски да питам за да попълня дупки в незнанието си .
                  Това , че кликата на знаещите съоръжени с GPS за 30к и повече финикийски знаци - решават , че ниско бюджетните GPS , ама тотално не са в тая галактика ...Ми нямате шанс!
                  И няма да си намерят без тях къде живеят?

                  Питах правилно - отговориха ми надменно и без никакво разяснение .
                  Очаквате добър тон?
                  Ми КОЛЕГИ ,това е форум. Който може - помага . Идеята е да е безскрупулно и безвъздмездно. Поне аз така го приемам.
                  Ако не ви изнася- кажете си ценоразписа . Аз сега давам 20 +ДДС за точка .Дайте цена!
                  Ако не ми изнася - няма да сте вие - и не СТЕ само вие !

                  Въпроса ми беше ПРОСТ и КОНКРЕТЕН .
                  Това , че за вас е било хапче за изкарване на пачки - ми ваш проблем .

                  Питането все още е в час .
                  Не се влияя от хора с подтиснато самочувствие .
                  Емоционално... но дотам.
                  Няма какво повече да си кажем.
                  Отново пожелавам успех в начинанието по прецизно позициониране.
                  Георги Тонев

                  Коментар


                  • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                    Е благодаря колеги .
                    Както вие го разбирате - добра слука.

                    Коментар


                    • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                      Не знам как разбра , че съм отговорил надменно и пренебрежително.
                      Отговорих, кратко и ясно.
                      Аз мога да дойда и хвърля камъче, на 3 милинетра от физическото положение на точка отнгрницата на твоя имот, но това не означаеа, че всеки път ще го хвърлян там.
                      Какво точно искаш да знаеш, да те науча на всичко което аз знам ли?
                      Нямам толкова търпение да пиша по форуми.
                      Казвам ти , без корекции в теално време, получавани от референтна точка, никой не може да тингантир точност повче от 5 метра.
                      Това не означава, че при определени условия, твоите уреди не псотигат точност , по- малак от метър.
                      Опитай се да слушаш камво ти говорят, а не мисли, че сме алчни , кожодери, които искаме да забогатеем на твой гръб.
                      Аз лично смятам, че 20 лева на точка са много.
                      Много други неща смятам, но никой не ме пита.
                      Сега да се върнем на точността.
                      Знаеш ли колко е грешката при трансформирането на координатите?
                      Знаеш ли колко пъти са били трансформирно данните , преди да стигнат до теб?
                      Знаеш ли, че преди не много време, в България между 12 и 2 на по обед, дори високоточните, геодезически уреди не даваха повече от 10 метеа точност?
                      Сега се наспи, погаси огъня и пак питай, какво искаш да научиш?
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                        Така ,
                        Със етрекса и модула на телефона намирам точка до метър .
                        Да - вярно , че стоя по 10 мин най-малко на едно място .
                        Как се получава при мен - НЕ ЗНАМ .
                        По скоро питането ми беше за тоя "Коригиращ" DGPS FIX.
                        Това както казах е с външна антена и модул който комуникира с таблет , телефон , лаптоп или каквото си изберете .
                        Предназначен е за пръскачи и "до 20см точност" - според търговеца и надписите по кутията .
                        Няма да го ползвам за "точкуване" .
                        Така или иначе следващия понеделник пак ще идва човека със скъпия GPS , и ще видим този път на колко сантиметра от моето колче ще излезе точката.
                        И аз смятам , че 20 са много ама ...

                        Лека вечер на всички.

                        Коментар


                        • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                          Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                          Не смятам за лоши обноски да питам за да попълня дупки в незнанието си .
                          Това , че кликата на знаещите съоръжени с GPS за 30к и повече финикийски знаци - решават , че ниско бюджетните GPS , ама тотално не са в тая галактика ...Ми нямате шанс!
                          Аз и сега си имам с допотопния 10 годишен дръгел точност до два метра .
                          Да не казвам , че с телефона набих точка на 30см от оня за 30 000 .
                          Не е проблем да питаш, ако не знаеш. Но е проблем да не слушаш какво ти казват тези, дето са учили минимум 5 години за да знаят.
                          Наистина ли си мислиш, че фирмите произвеждат устройства за 30 000, ей така, от нямане какво да правят? И че всички геодезисти са балъци да дават грешни пари за тоя дето духа, щото са играли 5 години белот вместо да учат?

                          Коментар


                          • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                            Аз до колкото разбирам , човека има някакъв уред и ползва телефона , като контролер. Така може и да постигне точности около 1 метър, но за повече му трябват корекции в реално време от референтна, наземна станция.

                            Но щом си е взел за 100 лева уред , който според него му върши работа , не знам какъв му е проблема. Нека си върши рабората
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                              И това няма да му помогне. Като начало му трябва по-прецизна електроника. После и компютър, който да обработва данните. А за по-прецизна антена ще приказваме, когато докара относителната грешка под 10 см на разстояние около 10 км до най-близката триангулачна точка, където вече ще се сблъска или с развитието на полигони или с някои напредничави глави от употребата на GPS-a за трасиране и ще завърши с истината, че козата си иска пръч, а за усвояване на геодезията си трябват години учене, а после и капиталовложения в техника за прилагане на наученото.
                              После (ако е стигнал дотук) ще получи просветление, че специализацията на труда е следствие на еволюцията и е по-евтино да потърсиш специалист за повечето въпроси в живота.
                              Последно редактирано от ezhko; 12-12-16, 20:14.

                              Коментар


                              • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                                В интерес на истината , не е нужно да учи чак толкова много. Вече има доста добре изградени виртуални мрежи в България. Има всякакви разработени системи , с които работата е лесна и без да знаеш принципа им на действие. Минаваш едно курс-че , включено в цената и се научаваш , да въвежда координати и да следваш стрелката до реалното им положение. Подозирам ,че за неговите цели , дори не му трябва да си прави трансформационни параметри, ше ползва глобалните за България, които продават с уреда и ще си свирка. Единствения проблем е , че само наема на мрежата е 1200-2000 на година. За цената на системата няма да говоря. А може пък да иска да е самостоятелен и да си вземе две системи с радиомодем и да не плаща абонамент.
                                Знам ли ?
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X