Обява

Свий
Няма добавени обяви.

X, Y координати/Трансформиране от 1970

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

    Координатите са в UTM зона 35, система WGS84. Точно до Русе са. Първото число е север, второто е изток, тоест, дадени са в геодезическа система, Х и У са разменени.
    Може да ги въведеш в OziExplorer или да ги конвертираш в B и L със BGSTrans.
    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

    Коментар


    • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

      Това между Бели брег и Kобиляк ли е? Въпросът ми е към veselinov_st .
      Последно редактирано от dialex; 22-02-15, 17:46.

      Коментар


      • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

        Да там някъде е. Това са примерни координати. Не змам какво представлява имота.
        Как да го наглася за Гармин?

        Коментар


        • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

          Това, което писах горе, важи и за тези координати. Точно по същата система са, WGS84, UTM zone 35.
          Между с. Кобиляк и с. Бели брег
          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

          Коментар


          • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

            Здравейте, моля някой да помогне - не мога да покажа къде точно е местото, не бях ходил с години, не мога да го позная вече...
            Може ли да се покаже на google maps/earth - намира се западно от Виница, до Варна
            Имам скица към протокол за трасиране, пише , кадастрален район 510, координатна система 1970 и дадени координати
            X(m) Y(m)
            4690407.91 9644456.71
            4690441.58 9644463.36
            4690434.47 9644487.72
            4690413.86 9644477.99
            4690416.10 9644468.40
            4690406.56 9644461.70

            много благодаря

            Коментар


            • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

              Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
              WGS84 UTM 35 East 352474.354 North 4718106.643
              WGS84 Geo L 25°12'05.992" B 42°36'04.610"
              Здравейте отново! Имам проблем защото преинсталирах windows и ми изчезнаха настройките на BGS Trance 1.0.
              Имам нива в гр. Павел Баня =) К5. Има изградена кадастрална карта и когато взема цифровите кординати на моята нива от kais.cadastre.bg и ги конвертирам за google maps -Нещо се обърква. Излизат ми грешни кординати. Прикачам ви 3 снимки. 1-вата е на имота с кординатите на едната му точка. Втората е на настройките които съм направил и накрая е резултата.
              Кои настройки бъркам?

              Благодаря за отделеното време!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cadastre.jpg
Прегледи:1
Размер:70.3 КБ
ID:5693098Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nastroiki.jpg
Прегледи:1
Размер:84.3 КБ
ID:5693097Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Rezultat.jpg
Прегледи:1
Размер:152.8 КБ
ID:5693096
              Последно редактирано от gamena666; 20-11-15, 12:18. Причина: прикачване на снимки

              Коментар


              • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                Входни параметри - координатната система трябва да е 1970, зона К5
                Изходната е ETRS89.


                PS. сега видях че изходните координати не са в система 1970. Трябва да провериш в каква система са, там откъдето ги взимаш.
                "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                Коментар


                • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                  Както колегата по-горе е писал , защо реши , че входящите координатите са в система ETRS89 ?
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                    Първоначално публикуван от gamena666 Преглед на мнение
                    Здравейте отново! Имам проблем защото преинсталирах windows и ми изчезнаха настройките на BGS Trance 1.0.
                    Имам нива в гр. Павел Баня =) К5. Има изградена кадастрална карта и когато взема цифровите кординати на моята нива от kais.cadastre.bg и ги конвертирам за google maps -Нещо се обърква. Излизат ми грешни кординати. Прикачам ви 3 снимки. 1-вата е на имота с кординатите на едната му точка. Втората е на настройките които съм направил и накрая е резултата.
                    Кои настройки бъркам?
                    Координатите които имаш са от КС 2005, а за тип на координатите избираш кадастрални. За да получиш координати във формата в който ги искаш (червените числа на картинката) трябва за изходни да избереш да са ГГГ.* Това което аз получих е B-42.5911748 L-25.2223233 и ако си дал правилни входящи координати то това е SW ъгъл на площта която си посочил в синьо.

                    Коментар


                    • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                      Изключително съм ви благодарен! Дано да има повече колеги като вас )))

                      Коментар


                      • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                        Отново въпрос с кординатите - Имам нива на която са посочени в скицата кординатните точки.
                        Те са съответно - т.1 - 77340
                        т.2 - 77338
                        т.3 - 70671Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160621_144951.jpg
Прегледи:1
Размер:47.0 КБ
ID:5719401
                        т.4 - 70675
                        Каква следва да бъде настройката на BGS Trance, за да ми излязат в часове ,минути и секунди като за Google maps ?

                        Коментар


                        • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                          Това не са координати , а номер на точка. Забележете, че са пордни
                          Поискайте да ви издада "ПАРТИДА" на имота , така ще имате списък с координати на всички чупки в имота си . След това ще помагаме пак

                          ПоспеПис :
                          Ако се занимаваш трайно със тези неща , се замисли да си наемеш човек , който да разбира , ще спечели повече
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                            Взех ги кординатите по партида:

                            Х У
                            т. 77338: 4650888.75 9408082.96
                            т. 70671: 4650864.16 9408060.65
                            т. 70675: 4650887.87 9408039.02
                            т. 77340: 4650910.21 9408059.29

                            Какви следва да са настройките на програмата BGS trance.

                            Коментар


                            • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                              Здравейте,

                              Преди няколко дни бях да пита кординати на един място който имам тук в град Гоце Делчев.
                              Те ми даде кординати:

                              Х: 4606420,61
                              У: 352913,59

                              Аз знам къде се намира, и съм търсил в Гоогле Мапс да имам горе долу идеа какви са гоогле кординати.

                              Съм пробвал няколко програми за трансформиране на кординати но никога не съм имал нищо близо, и няколко пъти резултати не се намира в БГ.
                              Какво искам да пита:

                              Какъв система е този кординати и как / какви програми да използвам / каква процедура.
                              Съм пробвал трансБГ и много други програми ама нищо не става.

                              Жена ми има няколко ливади там в Троян, и ние не знаем къде се намира, ако знам как да направи конверция ще ги намирам с ГПС.

                              Аз съм програмист, и след като разбере това как е ще направи уеб интерфейс за трансформиране на кординати.

                              Съжелявам за моя Български, аз не съм от БГ.

                              Благодаря.

                              Коментар


                              • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                                Координатите навярно са грешни. Х (севера) може и да е верен, но У (изтока) не е. Координатите, които са ти дали би трябвало да са или координатна система 2005 (WGS 84) или в 1970. При 2005 тези кординати са твърде далече от Гоце Делчев, а ако са 1970 не достигат цифри.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X