Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камери по пътя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Камери по пътя?

    Чувствам се задължен да обясня на хората, които са повярвали, че да ги снима КАТ е незаконно.
    Чл. 32, ал.2 гласи:"Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи."
    Именно поради този член, на всички места с камери е монтирана табела, с която те предупреждават, че се извършва видеоконтрол. Т.е. няма нищо незаконно.
    Мобилните камери в колите на КАТ пък, влизат в частта "в предвидените от закона случаи". Обяснявам: Министърът на вътрешните работи може да се разпореди подобна техника да бъде използвана, и то извън смисъла на СРС (специализирано разузнавателно средство). Аз лично, не съм чул подобна снимка да падне в съда. Друг е обаче случая с депутатина, който бе заснет от оператор на Нова. Ако се беше заял, ето това щеше да падне в съда. Просто се вдигна много шум и според мен е бил посъветван, във връзка с предстоящите избори, да не пищи много.
    Та в заключение, знаейки или незнаейки къде са камерите, карайте така, щото да стигнете където сте тръгнали и помнете, че на пътя има и други шофьори, пешеходци, велосипедисти и прочее. Давайте път на зебрата и се оглеждайте дваджи Нощта е дълга, живота е кратък и т.н.
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

    Коментар


    • До: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

      Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
      поясни какво се случва ???
      Застават на места, където има смущения в "X" банда. Така изгарят "спортистите по радиозасичане" минали от там два три пъти и решили, че е смущение. Това с непищенето при засичане има два варианта. Или не са те засекли, или някой спец е мръднал носещата честота настрани...не знам как е нормативно, не знам и как се доказва това но си мисля че е грубо нарушение на националния честотен план. Щом не си видял нападали самолети наоколо - значи остава да ти е пробутал чужди "резултати". Стига с тези фолиота и целофани. Вържи камерата към телевизора и гледай какво прави дистанционното...

      Коментар


      • До: Камери по пътя?

        Нали знаете че господата от КАТ винаги имат право но ако знаеш малко закона и правилника немогат и актче да ти пишат и започват да се ядосват куките гадни просто няма за какво да се хванат.

        Коментар


        • До: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

          Първоначално публикуван от simeon Преглед на мнение
          ... Стига с тези фолиота и целофани. Вържи камерата към телевизора и гледай какво прави дистанционното...
          да знам какво прави..."мига визуално" е и ? давай натам....какво искаш да кажеш с това ? да си вържем постоянно работещи над номерата дистанционни ли?

          поясни се...ако има начин - казвай го ?
          S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
          или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
          пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

          Коментар


          • До: Камери по пътя?

            Писал съм го и преди. Рамка от мощни инфрачервени светодиоди около номера. Последните новости са задействане на рамката само по сигнал на радар-детектора.

            Коментар


            • До: Камери по пътя?

              това е една много добра идея, нагърбваш ли се да я реализираш ? (без автоматиката за радара, ще преживея консумацията някак : )

              и една случка от Стара Загора - бях с кола на приятел, с радар-детектор, там обикновено висят и уж внимавам, в момента, в който писна, тоя беше пред мен със слънчогледа - бяха почти захлупили радара върху предния капак на "Астра"-та - сигналът му почти изчезва и те гепи на 5-10 метра, когато не можеш да реагираш ...

              същото пътуване, на тунела на "Тракия" - винаги намалявам преди завоя вътре до 80, щото в 80% от времето чакат, въпреки това ме спират, "защо не спазвате ограничението", спазвам го, даже пилот съм пуснал (истина), навира се до кръста през прозореца и почва да оглежда, да ама не, детектора и собственикът не знае къде е : )))))
              "елате, да ви съставим акт", аз вече не си знам адреналина (куките ми действат феноменално) - казвам му да не ми пробутва чужди показания, тоя ми тегли една учтива и ми пожела приятен път;
              всичко това - според мен, заради синкавите фарове и тарикатския номер на колата ...
              е не са ли за разстрел
              Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

              Коментар


              • До: Камери по пътя?

                Това е война между бързите, нахалните, простите, наглите, бавните и др. - всеки срещу всеки. Всички заедно обаче воюват срещу алчните. Нямам желание да въоръжавам никого. Мисля обаче да си сложа боен фар - сочещ назад. Някаква странна мода е това - да се движиш бързо и да заслепиш предния - той да се размига и да обие...Отплеснах се в случая е интересно решението на задачите от инженерна гледна точка. То с ПФ 12 всеки може да си боядиса номера....

                Коментар


                • До: Камери по пътя?

                  Първоначално публикуван от simeon Преглед на мнение
                  Това е война между бързите, нахалните, простите, наглите, бавните и др. - всеки срещу всеки.
                  Много точно определение на проблема. Според мен, не е въпрос на марка автомобил, а интелект и възпитание. Виждал съм идиоти и с Audi и с Lada. Ако забелязвате, напоследък катастрофите стават след употреба на алкохол, без значение на автомобила. Може би, по-скоро иде реч за самосъзнание или такива статистически зависимости като възраст, професия, интелект, месечен доход и т.н.
                  LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                  Коментар


                  • До: Камери по пътя?

                    относно камерите по центъра на софия мога да ви кажа следното:
                    тези камери са към СДВР където има контролен център и компютри с руски софтуер, които чрез сложен математически алгоритъм изваждат в цифров вид буквите и цифрите при попадане на регистрациония номера на автомобила ви в обсега на камерата.
                    Така се води статистика, кой автомобил кога и къде е преминал с дата и час.
                    Това се използва главно, ако дадена кола е обявена за открадната или неподчинение, като се вкарва в определен списък (може само част от номера и цвят) щом някоя от камерите "забележи" отогваряща на описанието кола алармира дежурния !

                    софтуера -> http://autotrassir.dssl.ru/products/indexprog.php

                    има начини обаче да се излъже въпросния софтуер!
                    - като се постави фото шилд върху номерата -> https://www.phantomplate.com/shop/pr...l.asp?prod=E01

                    това съм го изпробвал лично и работи! недостатъка е че се вижда и ако се загледш прави впечатление и лесно може да ти го откраднат.

                    - като профучиш със скорост над 150 км тогава също не може да се разпознае номера, но това трудно може да стане в градски условия

                    - и последно като си поставиш инфрачервени стопове - тоест ако се загледате внимателно под стационарните камери има едни черни кутики.
                    Това са инфрачервени прожектори те не се виждат с невъоръжено око.
                    Но ако вземете една камера и е насочите към тези на КАТ ще видите колко силно светят и освтяват светлоотразителния номер.
                    По този начин колкото и замърсен да е или тъмно камерата го вижда прекрасно.
                    ..помислете си сега какво би видяла една камера, ако има монтирани два такива прожектора... примерно на задното стъкло или на стоповете - НИЩО да не кажа и половината от автомобила.
                    Няма закон за България, който да забранява да си монтираш инфрачервени стопове

                    п.с.
                    добавям клипче как работи въпросния софтуер
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от DOBERMANN®; 12-11-07, 03:42.

                    Коментар


                    • До: Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      24 не съм чел форума и веднага се появи нуждата от модерация. И така специално към колегата 4х4:

                      Много ви моля да се отнасяте с необходимото уважение и респект към всеки един участник тук без значение дали е с УАЗ, космическа совалка, колело или пеша. Подмятания и заяждания на основата на пари или каквито и да са материални ценности няма да толерирам и в тази връзка ви отправям официално предупреждение. ВСИЧКИ ТУК СА РАВНИ, С РАВНИ ПРАВА И ОБРЪЩЕНИЕТО КЪМ ВСЕКИ ПООТДЕЛНО Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА Е С УВАЖЕНИЕ!

                      Колкото до идеята на 4х4 за вкарване на данните за местоположение на камерите в GPS-ите аз лично не виждам нищо лошо. Данните са си данни и тяхната интерпретация и използване са персонална грижа и отговорност на всеки поотделно. Данни за камерите и тяхното разположение има в почти страни в Европа и те се актуализират постоянно. Според мен ще е достатъчно някой да открие една тема в която всеки да допълва с данни от него. Туоно също е отправил добър съвет относно публикуването и на данни за опасни места а няма нищо лошо и да се публикуват данни за какво ли не. Специално се агажирам да открия тази тема в съответния раздел и моля всеки да публикува всичко което мисли за важно там. Така с течение на времето картата на Събин ще става все по-пълна и актуална...
                      Имам желание да знам местонахождението на камерите.Не за да се съобразявам със скоростта на движение.Ще ме извините,но съдеки по НИК-а ми съм малко деформиран.

                      Ако ми се случи да участвам в ПТП или каквото и да било,в следствие на което има реална опасност за живота и здравето ми,предпочитам да избягам до най-близката камера,пък там каквото сабя покаже,важното е да не съм първи.

                      А то ще има колеги-шофьори,за които инфото ще бъде само да не ги снимат в нарушение на ЗДП.

                      В тази връзка смятам в най-скоро време да кача координатите на 3 камери,които ги знам къде са,в раздел във форума,подходящ за случая.
                      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                      Коментар


                      • До: Камери по пътя?

                        Това качих днес.Записал съм координатите на няколко камери,като една съм записал че е с радар.
                        Прикачени файлове
                        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                        Коментар


                        • До: Камери по пътя?

                          Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                          Това качих днес.Записал съм координатите на няколко камери,като една съм записал че е с радар.
                          Ето и координатите на мобилна камера на КАТ
                          N42 38.798 E23 20.090

                          Коментар


                          • До: Камери по пътя?

                            Първоначално публикуван от rapid_1 Преглед на мнение
                            ...координатите на мобилна камера...
                            kak?

                            Коментар


                            • До: Камери по пътя?

                              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                              kak?
                              Какво как? Поясни.

                              Коментар


                              • До: Камери по пътя?

                                Всичко хубаво но къде в БГ може да се намери този PhotoShield?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X