Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камери по пътя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

    Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
    Американската освен няколко поправки не е променяна от последните 200г...и се спазва...та въпроса ми е и какво ще правиш със заснетия материал ??? Не става за доказателствен материал и това е залегнало засега в закон освен ако не е специално разузнавателно средство

    май се ражда още един Анархист

    напрегнат си...релаксирай и се радвай на пролетта, я кво хубаво слънчице грее излез на пикник, послушай птичките как пеят снимай обувките си /имаш право на това , държавата ти е гласувала доверие, но все пак те е ограничила в избора ти за да не станеш случаен или нарочен свидетел на грехопадението на представителите и/ ...или снимай природата, тя поне е прекрасна стига да не хванеш в кадър легнал депутат с някоя малка "кака" някъде в далечината че още по зле
    Ми сигурно съм анархист, като живеем в пъпа на анархията, може би е нормално.....
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

    Коментар


    • #92
      До: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

      Аз лично нямам против да заснемем камерите и да ги нанесем на картата. Аз така или иначе си заснемам постовете на КАТ и си ги пазя в моите архиви с уейпонтове. А съм си наумил и да ги пускам в http://poi.todorov.biz/. Чудя се само в какъв датум трябва да се пускат точките в този сайт ... !?

      Коментар


      • #93
        До: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

        Datum: WGS 84
        Format: Degrees (XX.XXXXXX)

        Коментар


        • #94
          До: Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

          Първоначално публикуван от Barbaron Преглед на мнение
          Според мен една от причината за тежките катастрофи по пътищата са точно катаджиите. Накой от Вас видял ли е пътен полицай да е в полза на движението (с редките случаи в някои Софийски кръстовища и то и там със забележки). Масова практика е взимането на пари, за да не ти съставят акт. Седят на места където са сигурни, че ще гушнат някой лев, а не на такива да обезопасяват и облекчават трафика. Дейността им не е превантивна а „пост фактум“ - само регистрират нещата. Човек се плаши и „крие“ от тях. Вместо да разчита на съдействието им. Аз лично съм се обръщал към постовите на караулката след Требич, за да им съобщя за тежко ПТП останките от което застрашават минаващите коли. Резултата беше - Е знаем!
          Може и да знаете, но скоро научих един любопитен факт: В Япония антирадарите не са забранени. Но, службите на реда монтират фалшиви мобилни радари, на които периодично променят местата. Който иска да намалява, който не иска-не. После законът си тежи на мястото. Знаете колко са стриктни японците.
          Приятели не се печелят - губят се завинаги.
          УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
          Времето е ценно, само ако не бързаш.
          0889623098

          Коментар


          • #95
            До: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

            Не виждам нищо лошо да знаем къде са камерите. Но мисля, че трябва да са много, особено на опасните места. Ако на големите кръстовища просто седи една патрулка, ще бъдем по стриктни. Вярвам в превантивни решения, глоби и наказания едва ли ще стреснат всички. В Австралия съм виждал няколко километра преди, поставена табела: "Проверка за алкохол" всеки има възможност да спре или да се смени с друг , но важното е че няма да продължи пиян, дори и ненаказан.
            Повръща ми се от скрити камери и куки зад храсти и ъгличакащи джобните за жените си
            VARADERO SD2

            Коментар


            • #96
              До: Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

              Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
              Може и да знаете, но скоро научих един любопитен факт: В Япония антирадарите не са забранени. Но, службите на реда монтират фалшиви мобилни радари, на които периодично променят местата. Който иска да намалява, който не иска-не. После законът си тежи на мястото. Знаете колко са стриктни японците.
              Това е! +1
              VARADERO SD2

              Коментар


              • #97
                До: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                Здравейте колеги, проведох един интересен разговор със Събин по въпроса за камерите по БГ пътищата ??? Готов е да ги качи в картата за да могат навигацийте ни да ни предупреждават за тях така както го има в Гарминската карта. Знаем че м/у градовете все още няма трайно монтирани такива но в голямите градове на БГ вече ги има и си работят безупречно добре Молбата ми е към всички Вас с навигаций записващи тракове да отбелязвате къде сте видяли и сте сигурни на 100% за такива камери за да може по тези координати Събин да ги качи в картите, които в крайна сметка са за нас всички...
                Всички знаем какво става по стълбовете вече в София...аз поне знам за над 20 такива камери...вярвам че с общи усилия може да се преборим с това за да имаме едно много по спокойно каране и да не ставаме спонсори на полицията
                Искрено се надявам че ще приемете присърце това и Събин в скоро време ще има свойте данни
                Не мога да разбера, защо всички се нахвърляте на идеята 4х4? България е вече в ЕС, колкото и банално да звучи това, но го разберете и взимайте пример от държавите, които имат повече от 9 месеца история в този съюз. Във всички напреднали европейски държави има камери, това го знаети и вие. Тези камери се монтират на места с повишена концентрация на смърт в следствие на ПТП-та, на места където колите затрудняват нормалната работа на градският транспорт, на светофари, по магистралите и на редица други места и те се поставят за да вразумят шофьорите и да намалят скороста, и да спазват правилата за движение по пътищата. В напредналите европейски държави полицията съдейства като дава данни за тези камери и с тяхна помощ Вие имате информация на вашия GPS и намаляте скороста ,и започвате да спазвате правилата. Аз лизно във Великобритания шофирам спокойно благодарение на GPS-а си и информацията за тези камери и когато той ме предупреди , че карам с превишена скорост или, че има камера намалям и не виждам нищо лошо в това!

                Коментар


                • #98
                  До: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                  От събирането на такава информация лошо няма. Колкото повече точки се съберат толкова по-добре. Така хората които ще ползват тази информация ще намаляват на много места, мислейки си че има камери. А то няма. Но ефекта като цяло ще е положителен. Даже ако някое ченге пише във форума, нека нарочно опише всички коварни места, на които трябва да се намалява.

                  А относно камерите в София - има камери от Орлов мост до Булбанк. Всичко останало са МОБИЛНИ камери в автомобили. Така че карайте разумно. "Военните ни дебнат"
                  [url=http://www.peterhr.hit.bg/cars/vectraext/vectraext0.htm][img]http://images12.snimka.bg/001664421.jpg[/img][/url]

                  Коментар


                  • #99
                    До: Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                    [quote=D-MAX;145182]Тъпся видео записваща система за автомобил(подобна или по-евтина от тази в щатските автомобили) за да мога да записвам РЕАЛНО кой кво прави на пътя!quote]
                    Такива системи има отдавна, дори и ние като фирма ги продаваме и монтираме от поне 5-6 години.Няма нищо незаконно.Съдържат камера +мобилен DVR /обикновено 1-канален + audio/, на акумулаторни батерии + зарядно от автомобила.Друг е въпросът, че според нашето законодателство подобни записи нямат доказателствена стойност в съда.Но все пак някаква стойност имат.Слагат ги по патрулки, СОТ автомобили и някои - на фирмите за междуградски и др. превози.Това не е "специално разузнавателно средство".

                    Коментар


                    • До: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                      Мисля, че вече има и камера на Раковска и Сливница, посока от Сточна гара към Лъвов мост. Снима колите в гръб, т.е. който мине на червено гори.. Преди месец ми направи впечатлене за тая странна кутия на поставена на стълб.

                      Коментар


                      • До: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                        Имам камера в микробуса. Записва на SD карта - над 1 час VGA. За града е идеална. Като се напълни и няма нищо интересно, я трия и започва наново. Ама не я ползвам постоянно, защото няма файда от нея, освен да си пускаме по форума кой какво е видял. Обаче всеки ежедневно вижда какво ли не по пътищата, та чак да се впечатли...

                        Коментар


                        • До: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                          Положението по пътищата отдавна клони към наказателен отряд с тежки и "бронирани" машини да поскачкат за 1 седмица няколко десетки хиляди автомобила, неправилно паркирали и рисково каращи и прочее...

                          Коментар


                          • До: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                            Странни мнения чета в тази тема. Видеозаписите не били доказателствен материал. Щом някой е стигнал до това прозрение лесно би се сетил че няма сила която да го накара да иде в стаичката с видеото в КАТ.Поне тази сила не е описана в законите. Дават се примери с камери засичащи превишена скорост. Решението тук е радар-детектор. Само че страничният ефект от използването на радар-детектора е доста възпитателен. При всеки над-прагов интензитет в десетте гигахерца...ти си най бавната кола на пътя. Което пък ражда неподозирани радиоспециалисти в редиците на КАТ...който минава често около Гривица с радар-детектор знае за какво става дума . Останалите ограничения заснети с камери не мога да квалифицирам като "малоумно въведени". Не ме интерсува къде има камери по светофарите - аз на червено не минавам. Кое от двете е неправилно изпреварване в забранена зона? На претоварена шкода-копърка движеща се с 25 км/ч или на автомобил движещ се със 125 км/ч? Защо не монтират камера на Лъвов мост - да гледа към най- лявата лента от страната на Женския пазар? Никой не иска тя да е работеща.Дори и една кутия от камера - там ще има превантивен ефект.Класификации на уменията на водачите на МПС на регионален принцип са меко казано несериозни...Реално погледнато съвкупността от средни инженерни познания и пътна олигофрения лесно би създала техническо средство срещу камерите. Катализатор за създаването му ще са действията в стил "ние ги снимаме, па те ако са гламави ще дойдат да им пишем акт" Всички във веригата са доволни, ръководство, доставчик, положителни сводки, "превантивна" дейност. Последен пример за това са камерите свързани с радар във Астрите. Как предупреждават че си в зона за заснимане?

                            Коментар


                            • До: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                              Първоначално публикуван от simeon Преглед на мнение
                              При всеки над-прагов интензитет в десетте гигахерца...ти си най бавната кола на пътя. Което пък ражда неподозирани радиоспециалисти в редиците на КАТ...който минава често около Гривица с радар-детектор знае за какво става дума .
                              поясни какво се случва ??? щото и около Враца са се отворили куките ??? Спират ме без да е писнала 12 бандова Кобра и се хилят доволни...били на антирадарна незнам ква си честота...специално създадена от радиоспециалисти в КАТ за такива с антирадари (така наричат радар-детектора)??? интересно как Кобрата си се обажда навсякъде другаде !!!

                              а си има едни специални абсолютно прозрачни фолиа за номера, фолираш го с цел запазване от обелване и си готов....снимат и после нема номерче...размазано до неузнаваемост виж сайта на Кобра
                              http://www.jammerstore.com/anti_photo.htm

                              проблема е решен с еднократна сума от 30$-60$ в зависимост от номера ти и после им пожелай приятно снимане на папраците
                              Последно редактирано от 4x4; 04-10-07, 07:07.
                              S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                              или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                              пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                              Коментар


                              • До: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                                Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                                поясни какво се случва ??? щото и около Враца са се отворили куките ??? Спират ме без да е писнала 12 бандова Кобра и се хилят доволни...били на антирадарна незнам ква си честота...специално създадена от радиоспециалисти в КАТ за такива с антирадари (така наричат радар-детектора)??? интересно как Кобрата си се обажда навсякъде другаде !!!
                                оо, това във Враца не е от скоро.... още преди 3-4г. ме лепнаха така, без да изписка Кобрата и се хилиха....... но постигнаха ефекта..... завчера минах от там, нямаше ги никъде, но всички караха с 50 през цяла Враца.........




                                ехх.......... кога ли ще почнем да спазваме знаците по навик, а не от страх
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X