Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камери по пътя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

    Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
    ...е ако имаше това в колата си за което говоря нямаше да те "изтръскат" нали...
    имам си всичко в колата, просто там камерите са толкова много, че ми омръзна да намалявам на всяка до 100кмч... но все пак говориме за почти празна магистрала далече от населени места... в Словения са ме спирали за 133кмч при знаци "ремонт, 60кмч" и ми казаха карай си със 100кмч като всички останали и никой няма да те закача...
    мисълта ми не е да се кара супербавно, а всеки да се съобразява с останалите - българите сме феномен в това отношение - от 3 поредни коли на едно и също място може да се засечат 3 различни скорости /типично/ 45, 75 и 120кмч - е как няма да стават катастрофи с жертви???


    доколкото си спомням, по бул. България ограничението е 70кмч...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

      ....а знаеш ли и как хич не съм съгласен да карам с темпото на някой вчера взел книжка и чудещ се още кое кво е в колата му....
      Колега не се дразни от новите шофьори/не забравяй че и ти си минал по този път/нали за да не дразнят такива като теб,те трябва да добият опит,което става само в реална обстановка.
      Последно редактирано от Yaro; 22-03-07, 12:29.

      Коментар


      • #18
        Я се чуй какво говориш)

        Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
        ако поспрат с някакъв нормативен акт тъпите стари коли който се саморазпадат...ако поспре да се пълни и София с лебедари от провинцията виждали по 2 светофара в живота си и то единия неработещ или такива хич не виждали /не ме карай да изреждам такива градове че ще се смаеш/...ако поспрът да дават книжки за кинти или агънца на банкети , ако възстановят старите изисквания за курсовете за шофьори и измислят на всеки 10г да има нов изпит...знаеш ли как ма мноо хубаво ще се оправи пътя

        но знаеш ли и колко народ ще е бесен от това

        е същите тия са в основата на автопроизшествията

        за пиянските качества на Българина дума да не става че там е взривоопасна тема
        Абе ти хубаво говориш за тъпите стари коли да ги спрат и за разните лебедари дето не са виждали сфетофари и т.н.-ама я кажи ти дали си роден в София и дали и твоите родители са кореняци софиянци-а?Я не се излагай и не говори глупости че ако погледнем Ню Йорк май имат повече сфетофари а,какво ще кажеш?И катастрофите не стават в повечето случай от старите коли ами от тези с новите коли дето си мислят че света е техен и са си взели книжките за по едно агне Чуваш ли са въобще какво говориш-а?Или караш постоянно на заяждане с всеки един от форума,преди време имаше една твоя тема и за едни радиостанций и пак се изказваш неподготвен въпреки съветите на хора които се занимават от години с тези неща.Лебедарите от провинцията ако ги няма знай че няма да има и такива тарикати дървени като тебе които си мислят че като карат бенц са богопомазани-щото най вече хора с возила от този калибър като твоя не спазват правилата и правят катастрофите или не е вярно и това ?

        Коментар


        • #19
          Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

          Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
          ...ако поспре да се пълни и София с лебедари от провинцията виждали по 2 светофара в живота си и то единия неработещ или такива хич не виждали /не ме карай да изреждам такива градове че ще се смаеш/
          То на софианците все "лебедарите" са ви виновни за всичко! И точно лебедарите минават на червено, минават с бесни скорости, изпреварват и засичат на тесни места, и т.н. А виж тези с S - klasse, и тем подобни, е те карат като ангелчета, като пример за обществото и т.н. Номера е, че както се каза и по-нагоре искате да карате "спокойно, и правилно" ненаказано, защото вече няма да има как с 10-так или 20 да минавате "е така". Ако всеки си кара както трябва, незнам кой защо се страхува от камерите???
          Don't hunt IF you can't kill
          първо 0883 после 333 накрая 448

          LZ1BGD

          Коментар


          • #20
            Re: Я се чуй какво говориш)

            Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
            Абе ти хубаво говориш за тъпите стари коли да ги спрат и за разните лебедари дето не са виждали сфетофари и т.н.-ама я кажи ти дали си роден в София и дали и твоите родители са кореняци софиянци-а?Я не се излагай и не говори глупости че ако погледнем Ню Йорк май имат повече сфетофари а,какво ще кажеш?И катастрофите не стават в повечето случай от старите коли ами от тези с новите коли дето си мислят че света е техен и са си взели книжките за по едно агне Чуваш ли са въобще какво говориш-а?Или караш постоянно на заяждане с всеки един от форума,преди време имаше една твоя тема и за едни радиостанций и пак се изказваш неподготвен въпреки съветите на хора които се занимават от години с тези неща.Лебедарите от провинцията ако ги няма знай че няма да има и такива тарикати дървени като тебе които си мислят че като карат бенц са богопомазани-щото най вече хора с возила от този калибър като твоя не спазват правилата и правят катастрофите или не е вярно и това ?
            +1
            Don't hunt IF you can't kill
            първо 0883 после 333 накрая 448

            LZ1BGD

            Коментар


            • #21
              Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

              Въпросът беше "да знаем ли или да незнаем каде са камерите". Какво лошо има да знаем - ще намалим, ще се стараем да бъдем по-внимателни, няма да бързаме да хванем "полужълточервеното"... Така изпълняваме и желанието на колегите, които никога, нищо не нарушават. А който казва, че прави 100 км. в София точно по правилника - чист популизъм! Каква беше приказката за "прекаления светец"?
              И... едва ли, сутрин, някой сяда зад волана с единствена цел "да нарушава правилника"
              Така че... давайте камерите!
              П.П. В Англия се продават устройства, показващи мястото на камерата, с автоматичен daunload за преместени и нови камери
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #22
                Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                ...ако поспре да се пълни и София с лебедари от провинцията виждали по 2 светофара в живота си и то единия неработещ или такива хич не виждали /не ме карай да изреждам такива градове че ще се смаеш/...
                Твърдо не съм съгласен с теб. Като изключа тези, на които номерата почват с РК всичките простотии в София се правят от "градските" гъзари.
                Хората които не са от София може да са по-бавнички.... да се лутат повечко за да нацелят някоя пряка, но повярвай ми, не са те убийците!!!

                А за задръстванията пак не са ни виновни новите шофъори и провинционалистите (е от време на време някоя дама може да те вбеси :-) ), а безмозъчните ни оправници! Защото в София се слагат само светофари, които правят още по-големи задръствания (за справка светофара на Сребърна и Луи Айер). Колко естакади, подлези, надлези си видял?
                LZ1JJJ

                Коментар


                • #23
                  Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                  А колко доблестни катаджии на проблемните места в час пик?
                  Тъй-тъй, те затова и твърдя че за бардакът са виновни единствено тия помияри. От иначе честната служба КАТ.
                  Буклукът си е буклук, каквото и да твърди за себе си в отчетите.

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                    Нека има камери,но като на запад със знаци за видеоконтрол,
                    Камерите не са направени да ни пречат а да ни помагат,така че като си спазваш всичко не виждам проблем.
                    MG RACING

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                      +1

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                        Камерите са сложени единствено за да може да се прибират повече пари и от без това обеднелия нашенец Щото по фунията с живите контрольор измекяри има течове Какво гледате какво било в Англия Словакия и Джингитаи вижте тука кви говна газиме нека има камери и микрофони ако ще и телевизори по светофарите но поне малко да приличат на кръстовища Да сте видяли някъде зелена вълна ......тръгни спри през 50 метра Вчера две кандидат рекетьорчета още със жълто на човките ме спират на околовръсното на отбивката за Младост 4 Маха ми лаинарчето на наи тесното място дето няма и асвалт а зад мен спира цялата колона щото няма минаване Дупките са като на ZOO-ROAD от Баха 1000 надоло няма и капаци на шахтите след 200 метрова асвалтирана права дето я правиха една година Та тоя сополанко в униформа даже не катаджииска ....... държавата му дала права да контролира хаоса Пита ме с миек говор защо съм без колан на пътя Отговорих му че там дето ме е спрял няма път нито маркировка нито канавка нито тои е катаджия и си тръгнах като пич Преди това го пратих да си вземе глобата от мангалката карачка дето прави кавали на сто метра от контролния им пост Били сме вече в ЕВРОПА верно сме били .......

                        НЕ МОЖЕ ДЪРЖАВАТА ДА ИЗИСКВА ПРАВИЛА И НОРМИ ОТ ПОДАНИЦИТЕ СИ БЕЗ ТЯ ДА Е СЪЗДАЛА НЕОБХОДИМИТЕ НОРМАЛНИ УСЛОВИЯ ЗА ТОВА

                        И ако това стажантче отиде само на 2 километра посока камбаните ще види тия дето мъдруват законите и са с по 500лв заплати какви къщи са си вдигнали от полувината глоби дето им отчита то.......горкото

                        Кво стана с шефа на КАТ дето си беше направил частна фирма в бараките някои знае ли Същите тия бараки дето се чака едно денонощие да си платиш еко такса Заобиколен от купища мърсотия помияри и кал до ушите

                        А и на камерите дето им трупат паричките някои ще им намери цаката като няма закони за едните а другите го докарват до просешка тояга заради тях Бедният човек е много страшен той няма какво да губи Кофтито е че българите сме офффче пръци и ги търпим
                        Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 23-03-07, 01:19.

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                          Аз книжка взех в Белгия и карах там в рамките на 7 години, преди да се върна в БГ.

                          Имам много ясно разбиране, за това какво е правилно каране и мога да ви кажа със сигурност, че камерите помагат за това. Патрулките на всеки ъгъл - не.

                          В Белгия за толкова години съм спиран само веднъж. Платил съм сигурно поне 20 глоби за паркиране и леко превишена скорост. 10км над позволеното - 100 евро и се покачва сумата непропорционално на скоростта.

                          Искам да ви кажа, че последните 3-4 години мисля имам само една глоба за превишена скорост там.

                          Защо ? Защото знам, че бягане няма. Камерите са навсякъде и по-добре да свикнеш с идеята, че колата се движи с 120км по магистралата, от колкото постоянно да се тресеш сега снимат ли ме или не. И така 99% от водачите по пътищата знаят къде с колко да карат, пускат пещеходците да пресечат с предимство и не правят 2-3-4-та лента в насрещното на светофарите.

                          В България съм си от две години що годе, и положението е трагично ! Спират ме по 5 пъти на ден. Спират сигурно и другите хора по 5 пъти на ден, но хауса е пълен по пътищата и тази система очевидно не работи. Абе ние сме си направо като във военно положение, полицай не на всеки километър а на всеки 200 метра !

                          До какъв извод води това ?

                          Пасивната превенция на нарушенията е далеч по-ефективна от това да вземат 2 милиона щабни полицаи дето да размахват палка напред назад и да се правят на всемогъщи.

                          Нека слагат камери и то на богато. Белкем му писне на тоя народ да се правят на маймуни по пътищата.

                          Пък другия момент е, че като има камери - глоби получават истинските нарушители, защото камерата не търси повод да се заяжда. Нека има глоби за тези, които минават на червено, карат със 120 по бул. Черни Връх. Пък няма какво да ми се правят на мен на интересни и да ме спират през 150 метра само защото им светя на ксенон и им изглеждам сигурно "дащен".
                          VW Touareg V10, 5000cc

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                            Съгласен съм с tutin, че пасивната превенция е далеч по-ефективна. Точно това правят камерите, освен да снимат нарушителите. Щото като знаеш, че те снимат, си имаш едно наум. А и навсякъде по жълтите павета има табели, че сте в зона с 24-часово видеонаблюдение. Не знам кой защо не ги е видял, та иска да го уведомяват с табели. Всеки е свободен да направи избор дали да мине през камерите, или да заобиколи отнякъде и да си кара "спокойно".
                            LZ1OAL

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                              Камери очевидно си трябват, всеки ден се зблъскваме с Безочливи водачи който не само са опасни карайки в насрещното, но и са причина за голяма част от задръстванията по кръстовищата!

                              За това че инфраструктурата е МНОГО зле също съм съгласен, но това не значи че трябва да се избием защото сме изнервени от задръстването.

                              Камерите естествено са нож с две остриета, те само документират, Хората са тези който решават има ли нарушение, дали да се наказва виновния и не на последно място кой е виновника, а хората са си хора

                              И естествено (мисля дори че е така по закон) ТРЯБВА да има табели и трябва да се знае че те снимат! Така че аз съм за да ги има камерите в картата на Събин.

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                                Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
                                Нека слагат камери и то на богато. Белкем му писне на тоя народ да се правят на маймуни по пътищата.

                                Пък другия момент е, че като има камери - глоби получават истинските нарушители, защото камерата не търси повод да се заяжда. Нека има глоби за тези, които минават на червено, карат със 120 по бул. Черни Връх. Пък няма какво да ми се правят на мен на интересни и да ме спират през 150 метра само защото им светя на ксенон и им изглеждам сигурно "дащен".

                                + 1
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X