Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и коментари за моделите 2WD.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

    Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
    Loctite му е майката. С който и да намажеш върши работа. Проблемите с шарнирите обаче при мен продължават. Там ако се светна какво да правя, ще натрупам състояние... $$$
    Aми ти си си отговорил сам, разпробиваш и сменяш гайката с такава за шплент.

    И шплент след това дедо попе да не забравиш, пирони също вършат работа
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

    Коментар


    • #62
      До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

      Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
      Aми ти си си отговорил сам, разпробиваш и сменяш гайката с такава за шплент.

      И шплент след това дедо попе да не забравиш, пирони също вършат работа

      Това така и стана и заспа. Проблема е че много бързо се разбиват и вече стават консуматив от рода на маслото и филтрите. Горе долу на еднакви периоди ги сменям ~15h.
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #63
        До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

        Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
        Това така и стана и заспа. Проблема е че много бързо се разбиват и вече стават консуматив от рода на маслото и филтрите. Горе долу на еднакви периоди ги сменям ~15h.
        Ами шарнирите не стават ли от нещо друго, а и това да ги разбива на 15 часа както и да караш не е нормално явно има някакъв бъг
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • #64
          До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

          Гледах от Пежо 106 и от още някакъв мъник, но не съм търсил обстойно. Пробвахме да пълним стари, но и те толкова изкарват. Интересното е че кормилните накрайници и те са на същото дередже, само с по малък интензитет. Днес оправях и втулката на кормилото, като се оказа че и кормилния прът (алуминий) се е износил. Като цяло има нещо гнило в Австрия, относно кормилния механизъм и прочие в иначе отличната ходова част на моркова. То смърт без причина няма.
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #65
            До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

            Смени кормилните накрайници с унибали, а кормилния прът със стоманен предполгам има за КТМ, остава и некво решение за шарнирите и си ОК
            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

            Коментар


            • #66
              До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

              Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
              Това така и стана и заспа. Проблема е че много бързо се разбиват и вече стават консуматив от рода на маслото и филтрите. Горе долу на еднакви периоди ги сменям ~15h.
              Тук в Казанлък има един който ги пълни,и понеже не обича нестандартни,ги пълни така че да ни вижда рядко.Единственното предупреждение е че ще се движат трудно(едвам се монтират) но пък после все едно си с демпфер.7-ми месец не са мръднали,а тук съде скали!За съжаление накрайници не пълнел
              Eвгени Филчев
              Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

              Коментар


              • #67
                До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

                имам малко тъп въпрос :антим зел ли е оутлав и ако е зел да му е честито и да си го кара със здраве и да пусне някоя снимка .

                Коментар


                • #68
                  До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

                  ще повдигна малко завесата

                  Николай Гогов 0898676912

                  НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

                    Първоначално публикуван от АНТИМ Преглед на мнение
                    ще повдигна малко завесата

                    Адаш,това да не е POLARIS?Да не съм те чул да злословиш вече
                    Николай Миланов

                    "Fear. Fear attracts the fearful… the strong… the weak… the innocent… the corrupt. Fear. Fear is my ally."

                    Коментар


                    • #70
                      До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

                      като го покарам малко може и да продължа със сигорност съм го взел защото е с ктм двигател и ако го оставя ще му изхвърля цялото окачване отпред барабар с 4-рите амортесьора само тая глупост с маншоните отзад не съм решил с какво да я побългаря за да е по надеждна ама ще видим после ще преброя какво е останало от полариса
                      Николай Гогов 0898676912

                      НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

                      Коментар


                      • #71
                        До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

                        Незнам какво не ти харесва окачването?Аз съм много доволен...IRS rulez.
                        п.п. Ако изхвърляш "Жантите" ще дойда да ги прибера...да не ти заемат място
                        Николай Миланов

                        "Fear. Fear attracts the fearful… the strong… the weak… the innocent… the corrupt. Fear. Fear is my ally."

                        Коментар


                        • #72
                          До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

                          Много е красив Полариса.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

                            Първоначално публикуван от nism0 Преглед на мнение
                            Незнам какво не ти харесва окачването?Аз съм много доволен...IRS rulez.
                            п.п. Ако изхвърляш "Жантите" ще дойда да ги прибера...да не ти заемат място

                            имам предвид предните а-рамена който според повечето собственици на полатис оутлоу и предатора и според мой наблюдения е консуматив който се сменя с честотата на смяна на маслото ако се остави в оригинален вариянт
                            нека ако иска Евгени се изкаже по въпроса
                            Николай Гогов 0898676912

                            НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

                            Коментар


                            • #74
                              До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

                              При днешното каране се потвърди констатацията НИ за болтовете по ATV-то! Задните болтове които държат главините се бяха отвили и едната главина превъртя в оста. Преди известно време и на Миро му се случи същото, тогава не му повярвах и си мислех че не я е завил. Факт обаче че вече за втори път се случва. Изглежда че тази методика само с болтове не е надеждна, или поне ако не и се обърне внимание. Хубавото и е че само с няколко ключета може да направиш основен ремонт. Трябва обаче задължително да се отвият и завият отново основните болтове с някакво лепило за да не се развиват. Това се оказва ГОЛЯМ проблем на KTM-атв и трябва да му се обърне внимание!

                              Коментар


                              • #75
                                До: Въпроси и коментари за моделите 2WD.

                                Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
                                При днешното каране се потвърди констатацията НИ за болтовете по ATV-то! Задните болтове които държат главините се бяха отвили и едната главина превъртя в оста. Преди известно време и на Миро му се случи същото, тогава не му повярвах и си мислех че не я е завил. Факт обаче че вече за втори път се случва. Изглежда че тази методика само с болтове не е надеждна, или поне ако не и се обърне внимание. Хубавото и е че само с няколко ключета може да направиш основен ремонт. Трябва обаче задължително да се отвият и завият отново основните болтове с някакво лепило за да не се развиват. Това се оказва ГОЛЯМ проблем на KTM-атв и трябва да му се обърне внимание!
                                Не е болка за умиране явно при тоя клас пърпоретки си е нормално, и при мен се констатират липси след каране а в добрия случай са си на място само къде малко са се поразвили. Вибрацийте им идват малко в повечко ама си е нормално не е само при КТМ-а, при по големите няма тоя ряз, както и самото вървене е доста по-плавно от повечкото кила, а едноцилиндровите двигатели са с къде повечко обороти така че повечко фиксатор а къде се налага смяна, федер шайби, контра гайки и все такива дивотии а и ЛОКТАЙТ ама по нормални количества и модел, че последния път ходих на гумаджийница за Т.I.R.-ве чак на 11 атмосфери и доста зор ми развиха гайката на задната ос за главината, така че по умерено
                                Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X