Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно смяната на оригинално гърне!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно смяната на оригинално гърне!

    Здравейте!
    Прочетох няколко теми по този въпрос само че в тях се говореше предимно за цялата генерация ако се сменя или за карбораторни машини. Моят въпрос е дали ако сменя орегиналното гърне с отворени и както съм решил да са две вместо едно ще прецакам ли центровката на машина и трябва ли да ходя после да ми я правят спрямо гърнетата който съм сложил. Забравих да спомена че става въпрос за Ямаха Раптор 700. До колкото си спомням в една от темите ставаше въпрос че центровката се прави само при карборатор а инжекцйонна сам се настроивал понеже бил с компютър и той сам правел настройката. Но аз не съм наясно с тези неща и не смея да пипъм без да знам какво правя идеята ми е да вади по хубав звук защото с този заглушител направо ми е мъка не става въпрос да ми пръска главата просто по мъжки звук да вади като за 700кубиков дзвер метафорично казано. Благодаря на всички и се извинявам ако не съм се уточнил за нещо правилно.

  • #2
    От: Въпрос относно смяната на оригинално гърне!

    Без да претендирам че разбирам от АТВ или мотоциклети, мисля че това няма да доведе до нищо добро за машинката.Щом е направена така значи така трябва да е, ако са специални афтърмаркет за нея може, както при автомобилите.Ако са свободни съчинения по-добре недей,

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос относно смяната на оригинално гърне!

      Няма проблем точно на този модел гърнето да се издъни без да се промени работата ва двг и без някакви лоши последствия за дълговечността на двг.
      Мой приятел кара така от години, бумти на кухо и няма грижи.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос относно смяната на оригинално гърне!

        Аз на моето като му махнах тапата и започна да гасне И за да ми е мирна главицата съм сменил гърнето, филтъра + контролер

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос относно смяната на оригинално гърне!

          Ако е със карбОратор и смениш орЕгиналното гърне ще обеднее мотора и първо ще изгори клапани а инжекциона ще газне след 10-20сек на празен ход.

          Инжекцията не се само-настройва, само конпенсира температура, надморска височина, октаново число и работни параметри, зависи от от системата.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос относно смяната на оригинално гърне!

            Старото атеве което карах беше с цяла спортна генерация но така си го бях взел и работеше по уникален начин.
            Гърмеше хвърляше огън и нямаше никакъв проблем с центровката явно си го бяха направили както трябва а й беше карборатор.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос относно смяната на оригинално гърне!

              Преди карах YFZ 450 2004, взех е с оригиналния затворен ауспух, буквално работеше по тихо и от симсон. Първото което беше е да изкормя искрогасителя (тапата). Мислех си, че се променя само звука, но не е така променя и вървенето. След време сложих K&N филтър с HMF гърне, започна да върви и бръмчи още по добре, карах е 4г без да съм имал никакви ядове. Отворената генерация повишава високите обороти, но в ниските става по гадно. Сега карам LTR 450 2008 инжекция, но пък го взех с филтър, генерация и пауъркомандър, не знам дали са му правени настройки нито разбирам от тях, само знам, че върви страшно във високите обороти, а в ниските е кочан.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос относно смяната на оригинално гърне!

                Първоначално публикуван от карлос Преглед на мнение
                Старото атеве което карах беше с цяла спортна генерация но така си го бях взел и работеше по уникален начин.
                Гърмеше хвърляше огън и нямаше никакъв проблем с центровката явно си го бяха направили както трябва а й беше карборатор.
                С това последното изречение каза: Имам куче с права козина, но с къдрави косми.. Няма как да хвърля огън през ауспуха и да твърдиш, че центровката му е наред..
                Non scholae sed vitae discimus.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос относно смяната на оригинално гърне!

                  Първоначално публикуван от Преслав Василев - preskata Преглед на мнение
                  С това последното изречение каза: Имам куче с права козина, но с къдрави косми.. Няма как да хвърля огън през ауспуха и да твърдиш, че центровката му е наред..
                  И аз си мислех в началото че има проблем понеже знам че когато треска огън отзад нещо с центровката не е наред. И понеже мога да кажа че си гледам добре машините я закарах при човек който се занимава с карборатори да го види как е и дали базика центровката.След като отидох да го взема човека каза че е обслужил изцяло карборатора и проблем с центровката няма.Не дочаках и час да не го пробвам и устанах очуден, пак си гърмеше и хвърляше огън затова реших че всичко е наред. Но не изключих вероятноста да не си е свършил работата като хората все пак всички знаем що за майстори има.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос относно смяната на оригинално гърне!

                    Аз не знаех, че моркова ми е бил счупен (цял живот си пука и пали), но сега като знам - ще го водя на доктор "да го центрова".
                    [SIGPIC][/SIGPIC]

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос относно смяната на оригинално гърне!

                      Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
                      Аз не знаех, че моркова ми е бил счупен (цял живот си пука и пали), но сега като знам - ще го водя на доктор "да го центрова".
                      Те морковите са счупени още на чертожната маса/дисплей/ или в главите на инДжИнерите, па да не ти пиша как излизат от завода, ти не им бери грижа, по добре намери някой да ти го базика /таковата, центравката де/...
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос относно смяната на оригинално гърне!

                        Колеги още един съвет ако може. Изпадна ми една двойна генерация от кавазаки кфх 700 ще има ли проблем раптора с нея след като е свалена от 700кубикова машина питъм за да знам дали да я купя. Благодаря предварително!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X