Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на гуми

    Трябват ми нови предни и задни гуми за кално-снежния сезон, но не ми се дават повече от 400-450 лв, най-важния момент е че карам 15км асфалт всеки делничен ден. Спрял съм се на следните варианти:
    1. http://www.motoshop1.com/product_inf...roducts_id=572 взимам само задни, карам старите предни
    2. http://www.makeya.com/view_product.p...2703&cat_id=77 задни и предни http://www.vromos.com/product_show.php?ProductID=204
    3. http://www.vromos.com/product_show.php?ProductID=204 предни и задни, ще ми излезе 100-тина лв по-малко от вариант 2 и ще правя само една поръчка.
    Какво е вашето мнение?
    Последно редактирано от kvv; 12-09-12, 11:00.

  • #2
    От: Избор на гуми

    Китайчето на сняг не държи, но докато завали, ти пак ще си ги изтъркал, тей че 2 или трети вариант.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #3
      От: Избор на гуми

      Замислял ли си се да сложиш http://www.makeya.com/view_product.p...1-9&cat_id=802 ?

      Коментар


      • #4
        От: Избор на гуми

        Itp HD или Razr2 това са гумите над който да се спреш.Китайските имитации няма какво да ги коментирам но свършват 3 пъти по-бързо.Наближава сезона на калища и снегове затова не си прави експерименти.HD-to e много корава гума,проблема е че и чисто нови да са може да бият но за задни не те бърка.Razr2 е по-мека гума и на сухо държи повече но на мокра трева и подобен терен малко издишат.Но все пак избора си е твой...
        SUZUKI QuadSport - First on 4 Wheels !!!

        Коментар


        • #5
          От: Избор на гуми

          Гледах и максиса 2-ката но точно защото е мека ще замине за нула време на асфалта. Ако беше само за гората нямаше хич да го мисля. Знам че разликата в перформанса на марковите и евтините китайски гуми е голяма, но голяма е и разликата в цената. Карал ли е някой RAZR M-932 тя е на добра цена и все пак е максис? H-D на ITP го дават за каменисти пътеки/пустини което би трябвало са значи че ще издържи повече на асфалт, а на сняг съм я карал и държи много. Май избора ще е между 1 и 3.
          Последно редактирано от kvv; 13-09-12, 10:51.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на гуми

            RazR M-932 ги хвърлям за няма и 3 месеца.Китайските копия на RazR2 също за толкова,в момента съм с RazR2 и ги търкалям над година и са на 50 % като карам почти всяка седмица минимум по 100 км.HD-то определено ще изкара и повече затова направи си сметката ако вземеш 2-ка или HD за времето да ги изтъркаш колко чифта китайски ще смениш...?Като сложиш куриери и монтаж и демонтаж сметката е ясна май...
            SUZUKI QuadSport - First on 4 Wheels !!!

            Коментар


            • #7
              От: Избор на гуми

              Аз лично имам чувството, че ХД-то го изтърквам по бързо С разр2-ката карам от доста време и съм си доволен.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на гуми

                Как не съм се светнал досега, че Razr2 изкарва по 5200км и са на 50%, значи поне до към 7500км ще се карат. Взимай си китайчетата и си свиркай. Аз лично карам с razr1 и китаец няма да сложа, но зависи от бюджета ти. Raz2 за отпред е по добре да сложиш - държат и имат повече ресурс. HD и асфалт са две несъвместими неща, виж на камъни и хлъзгава кал е друга работа.
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на гуми

                  Кире имам некви изтърканяци във всеки случай са доста над 50% от ресурса който имат, даже май ще имаш избор от HD и Razr2, армаган са така че по добър избор нема, телефона ми го знаеш.
                  Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на гуми

                    Здрасти колега и аз се бях впуснал доскоро в приключение какви гуми да взема.Така за RAZR M-932 тази гуми е добра ако я караш на мек терен , но за асфалт ще замине за нула време! Разр2 е гумата ако имаш пари и големи претенции.Китайските гуми са един супер вариант ако не си претенциозен и не се кланяш на марките познавам хора с такива гуми който карат 2-ра година при положение , че се кара и на асфалт!За ITP-то нямам информация.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на гуми

                      Вече съм с Razr 2, благодарности на Пламен. Първите ми впечатления са за доста повече сцепление в сравнение със старите дънлопи, също и доста корава гума все пак 6 пласта са си 6 пласта, имам чувството че е непукаема утре като покарам по-сериозно ще имам повече впечатления. В чуждите форуми четох сравнение между Razr(m-932) и Razr2 основното е че според всички Razr2 е по-добра ако искате сцепление, особено странично, някои хора не я харесват именно за това и предпочитат 1-цата, с която се дрифти доста по-лесно. Мненията ITP vs MAXXIS са 50:50. Основните ми резерви спрямо китайските са именно материала, а той е по-важен дори и от шарката.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на гуми

                        Преди да сложа Razr 2 бях с китайски отзад и си ги пазя за по дрифт каране. Иначе Razr 2 е high performance гума отвсякъде и е съвместима с доста терени. Относно пукането, настъпиш ли някакво шило, фитила не ти мърда. ITP не бих взел, много бързо свършват, пък и HD вярно с асфалта не се разбира. За отпред бих си взел китайски, там шарката е важна. Кажи как са се държали в тая кал днеска...
                        R 727cc BB KIT
                        ZJ V8
                        WK2 V6

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на гуми

                          Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                          Преди да сложа Razr 2 бях с китайски отзад и си ги пазя за по дрифт каране. Иначе Razr 2 е high performance гума отвсякъде и е съвместима с доста терени. Относно пукането, настъпиш ли някакво шило, фитила не ти мърда. ITP не бих взел, много бързо свършват, пък и HD вярно с асфалта не се разбира. За отпред бих си взел китайски, там шарката е важна. Кажи как са се държали в тая кал днеска...
                          Добре че ги сложих, въпреки че не са нови държат доста, без проблем тръгват на много голям наклон и кал, държат много и настрани, което по принцип не ме кефи много, но в тази кал ме спаси на 2-3 пъти от доста кофти ситуации, на страничен наклон.
                          Ти къде се изгуби? Чакахме те на камбаните.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на гуми

                            Razr1 е много добра гума ама до онзиденшните условия, демек е за сухо и дава доста тракшън, сега е време за по агресивните HD или Razr2. HD e добро но е малко по тежка и доста по-крива гума все едно джантите са на зарчета, става за по твърд терен(каменист) както и държи малко повече на сухо време за разлика от Разр2 която пък си е гума копач и доста по мека от ИТП-то което дава малко комфорт на по мек терен, те това е според мен, изтъркал съм бая и от двата вида но Разр2 ми е по на сърце. Реплика не бих си турил нема толкова шит гуми, за возене стават ама за каране не.
                            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на гуми

                              За Razr2 единствения терен по който малко отстъпва пред HD-то е по билата.В Стара планина например при нас /Бузлуджа,Шипка,Узана/тревата е като килим по 10-15 см. и малко роса да има си става приключение с Razr2.Не знам но поради Х-та шарка на HD-то точно там стъпва по-добре.За останалите терени грижи нямам.Има решение и на това но се съкращава сравнително живота на гумата което според мене е безсмислено освен ако не е за състезание.
                              SUZUKI QuadSport - First on 4 Wheels !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X