Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Охлаждащата перка не спира да върти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Охлаждащата перка не спира да върти

    Здравейте,от доста време имам проблем,но не се бях замислял да го отстраня.Става така,че когато дам на контакт(дори когато двигателят е студен)перката започва да се върти и да охлажда.Преди перката се включваше,когато датчика за температура покаже 2 черти.АТВ-то е Shineray XY250STXE.Моля някой,който има представа от какво е да сподели.Черпя с бира и кафе
    Симеон Симеонов - 0878666200
    Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
    Suzuki - A way of life

  • #2
    От: Охлаждащата перка не спира да върти

    Търси по жиците, може някоя да се е протрила. Или датчика.

    Коментар


    • #3
      От: Охлаждащата перка не спира да върти

      Стефан като чуе за бира...

      Сериозно-няма какво друго да е освен датчика. Как се пробва-намираш къде се намира датчика(най-вероятно по радиатора), разкачаш куплунга и ако вентилатора спре-сменяй датчика. Ако не спре-значи отнякъде отива захранване(най-вероятно+) към вентилатора. Търсиш къде може да са се допрели два кабела.
      Но най-вероятно е от датчика.

      Пиши какво е излязло.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        Re: Охлаждащата перка не спира да върти

        Ако все пак си сигурен че има датчик, аз имам един башан който перката си му духа постоянно.
        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
        http://www.facebook.com/JeepBG
        LZ1GGC

        Коментар


        • #5
          От: Охлаждащата перка не спира да върти

          Сигурен съм,че има датчик,защото все пак ми и отчита температурата а пък и преди не беше така.
          А АТВ-то е с въздушно охлаждане(няма радиатор),но пък предполагам датчика е някъде по двигателя.
          Симеон Симеонов - 0878666200
          Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
          Suzuki - A way of life

          Коментар


          • #6
            От: Охлаждащата перка не спира да върти

            И като няма радиатор, на какво духа перката???

            даммм, разгледах му снимките, директно си духа на цилиндъра вентилаторчето. Нека си духа в този случай, не ти и трябва да го спираш.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #7
              От: Охлаждащата перка не спира да върти

              Да,лятото му е добре така,но пък сега зимата трудно загрява или явно не го карам така,че да загрее
              Симеон Симеонов - 0878666200
              Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
              Suzuki - A way of life

              Коментар


              • #8
                От: Охлаждащата перка не спира да върти

                Другият по-лесен вариянт е едно копченце и да си го включвам като позагрее двигателя.
                Симеон Симеонов - 0878666200
                Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
                Suzuki - A way of life

                Коментар


                • #9
                  От: Охлаждащата перка не спира да върти

                  Не е добър вариант...
                  Като се затиниш някъде, и започнеш да буксуваш няма да ти дойде наум за ключето... И белята е готова. Колкото и да не съм привърженик на автоматиката, тази е елементарна, и се е доказала, че работи. Само намери къде е датчика, и пробвай както ти казах по-горе дали работи. Щом е спирал и се е пускал вентилатора-значи има някъде нещо което да го управлява. Може би е под някой капак, или щит... Не се притеснявай да разглобиш и да огледаш... Ремонтите искат пипане, а не писане
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Охлаждащата перка не спира да върти

                    В тази насока мога да ти дам един жокер . Датчикът ти се намира точно до скоростния лост и е в двигателя. Като го погледнеш няма как да го объркаш, защото там има само един кабел (няма какво да разглобяваш по двигателя, за да го видиш). С буксичка е, издърпай я и виж тогава дали продължава да върти перката. Може да е влязла вода там и да прави връзка или другият вариант е да е заминал датчикът (случваше ми се често, докато не си сложих допълнителна ламарина да предпазва). Малко е относително, но можеш да го провериш с ръка дали е за смяна. Докато е завит в двигателя не трябва да се мърда свободно на ръка, не да се развива, а да се клати чопа, където се закача буксичката.
                    Не го обясних много като хората, ама като го погледнеш ще ме разбереш !
                    Провери го това и пиши какво е станало !


                    Намерих една снимка, която ще те ориентира по-лесно. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-1.jpg
Прегледи:1
Размер:151.3 КБ
ID:5338677
                    Последно редактирано от Aleks.Zh; 22-01-12, 21:34. Причина: добавяне на снимка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Охлаждащата перка не спира да върти

                      Дори не беше нужно да го погледна за да те разбера.Имах някакви подозрения,че това е датчика,но не бях сигурен.И така,издърпах буксичката и перката продължава да се върти.Чопа си стои стабилно,не мога да го раклатя въобще на където и да е.Напръсках буксичката със контактен спреи и сложих грес да не влиза вода и го "наместих" хубаво,резултата -същото.Явно датчика е здал багажа.


                      Симеон Симеонов - 0878666200
                      Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
                      Suzuki - A way of life

                      Коментар


                      • #12
                        От: Охлаждащата перка не спира да върти

                        Ами щом си изкарал буксичката и е продължило да върти няма да е от датчика, защото той замасява (демек като изкараш буксата не трябва да върти и на екрана трябва да показва, че двигателя е студен). Щом си я напръскал, значи е чиста и според мен трябва да търсиш проблема някъде преди тази букса. Проследи кабела къде отива и проверявай буксите нагоре и гледай някъде кабела да не е протрит или нещо такова и да замасява по рамата. Преди 2 седмици някъде имах точно обратния проблем на твоя - вентилатора не се включваше, а индикацията на екрана показваше, че е загрял и че трябва да върти. Тогава почнах ей така на слуки да си пъхам ръката около буксите и я оцелих. Намираше се при при многото кабели зад фара, от към страната на скоростния лост, по-назаде. Ако искаш мога да кача ориентировачна снимка горе-долу къде беше.
                        Пробвай и това, ако не вече остава релето (ама не му знам принципа на действие),което решава дали да пусне перката или не. Като се включва перката се чува едно "цъкане" и представлява черна кутийка.
                        Успех !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Охлаждащата перка не спира да върти

                          Мерси на всички за помоща,утре ще се опитам да разбера от какво е.Spouk,ако качиш и снимка,цена няма да имаш
                          Симеон Симеонов - 0878666200
                          Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
                          Suzuki - A way of life

                          Коментар


                          • #14
                            От: Охлаждащата перка не спира да върти

                            Ами мисля че оцелих правилната снимка. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-11.jpg
Прегледи:1
Размер:190.6 КБ
ID:5338764 Това е буксата, за която ти говорех (като я откачиш спира да се върти перката). Точно до нея се вижда една черна кутийка, която не съм сигурен, но мисля че това е релето - огледай и него за начина му на свързване.
                            Ако има нещо питай !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Охлаждащата перка не спира да върти

                              Проблема е решен.Ново реле и всичко си е по старо му.
                              Симеон Симеонов - 0878666200
                              Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
                              Suzuki - A way of life

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X