Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регулиране на предница

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регулиране на предница

    Здравейте,
    Скоро си купих АТВ , Shineray YMC 200st 2. В много лошо състояние. Единственото здраво нещо беше стопа. Казвам беше защо сина ми реши да се качи от отзад и сега и той не е здрав. Моето хоби е да поправям счупени машини. Та на въпроса. При скорости по високи от 40км/ч машината дърпа в зависимост от релефа на асфалта наляво или надясно. Направих Следния опит. Закрепих на всяка джанта(гума) по един алуминиев профил и натоварих атв-то с 75-80 кг. Регулирах предницата с camber negative (/ \) 1градус и toe-out (отворена). Натискам предницата надолу и тя се затваря, а като я повдигам се отваря. Това нормално ли е за атв-то? Пробвах поне пет настроики на camber и toe но има същия ефект. Забелязах също че при наклон по време на движение надясно машината тръгва наляво. Ако може някой да сподели опит или информация. Благодаря.

  • #2
    От: Регулиране на предница

    Здравей, имах почти същия проблем с моето АТВ, Raptor 660, тъй като бях начинаещ и незнаех как и кое да регулирам започнах от най- логичното- настройване на око, тък като оф-роуд машините не им е нужно( поне според мен) стенд до мм.
    Нагласих гумите с помоща на един мастар за дърпане на мазилка.
    Пробвай лесно е слагаш да опре на задните и на предните гуми и нагласяш. Всичко беше точно ,но пак дърпаше наляво.
    Накрая се оказа, че десния амортисьор беше повдигнат повече от левия(те са настройващи) и това му било проблема.
    А според мен ако ти дърпа настрани на деравности е нормално това не е лека кола да върви гладко.
    Това е от мен успех.

    Коментар


    • #3
      От: Регулиране на предница

      Здравейте ! Изравняването ,на налягането в гумите, е фактор, за стабилноста на пътя . Две по две, гумите триабва да са, еднакво напомпани (задна със задна ) (предна с предна ). Според мен ,за проба дали е от налягането в гумите, ги напомпи и четирите на 1 атмосвера, с точност до 0,009, и пробвай маторетката . Ако не се оправи виж задната ос , дали има големи луфтове (отклонения) ,при връзката и с задната рама.

      Коментар


      • #4
        От: Регулиране на предница

        Ето регулиране на предница:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:296326_131730510255493_100002556348005_175453_6978242_n.jpg
Прегледи:1
Размер:51.3 КБ
ID:5299810
        VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

        Коментар


        • #5
          От: Регулиране на предница

          Оказа се че задната ос не беше перпендикулярна на оста на движение на мотора. Оправих я. Но по-добър резултат получих като смених гумите и джантите с 145/70/13 от рено 5 . Разбира се те не са за черни пътища , но за асфалт са добри. АТВ то стана по икономично. Като цяло съм разочарован от китаеца защото е заварявал кое както му дойде. никаква симетрия в шасито (не че е блъскано) просто е криво от завода. Двигателя твърдо окачен и мотора вибрира целия. Мисля да го сложа на тампони на зима.

          Коментар


          • #6
            От: Регулиране на предница

            Доколкото разбрахме когато правеха предницата на моето /обаждахме се на човек, който разбирал много/ трябва да е отворена с 1.
            Дано не пиша глупости! )
            VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

            Коментар


            • #7
              Привет ето обяснение по въпроса !!!Само че е в англииски мерни еденици един конвертор и си ги смяташ http://www.atvnation.com/modules/AMS/article.php?storyid=264



              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:toe-out.jpg
Прегледи:1
Размер:104.6 КБ
ID:5300496
              ето още едно ръководство
              Поздрави !!!
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-09-11, 09:27.

              Коментар


              • #8
                От: Регулиране на предница

                Колега, дай самия пдф, че скрийншота е много некачествен! Второто упътване имам предвид.
                VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                Коментар


                • #9
                  От: Регулиране на предница

                  Проблема при моята машина е че като натисна муцуната на атевето към земята предницата се отваря , а катоя надигна се затваря. При вашите така ли е?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Регулиране на предница

                    На моите човека каза, че няма разлика.
                    VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                    Коментар


                    • #11
                      От: Регулиране на предница

                      Погледнете си мануалите за определените машини, отворете на страниците със ходовата част и там трябва да пише, дали трябва да са събрани или да е разкрачено. В повечето случай са събрани Ако нямате мануали, отворете отдела със систематизираната информация и там има за повечето модели мануали. Дано съм бил полезен

                      Коментар


                      • #12
                        От: Регулиране на предница

                        Аз мисля, че в повечето случаи предницата е отворена, не събрана!
                        VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                        Коментар


                        • #13
                          От: Регулиране на предница

                          Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
                          Аз мисля, че в повечето случаи предницата е отворена, не събрана!
                          При отворена предница машината си ходи на където тя си иска, чуството е уникално.

                          Д.Попов

                          Коментар


                          • #14
                            От: Регулиране на предница

                            Отворена с 1мм
                            Така поне ги прави човек, който от доста време се занимава с атв-та. Но пак казвам, че не съм много сигурен какво говоря, та нека някой дето разбира да каже!
                            VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X