Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпа за полеви условия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помпа за полеви условия

    Здравейте ! Реших да си направя едно комплектче за поправка на гуми (за ремонт на спукани гуми). Като за начало намерих си шило и фитили, но стигнах до частта с помпенето. И тук ми идва въпроса . Вие каква помпа ползвате ?!? Аз съм се насочил към нещо от рода на патрончетата с CO2, като например от този комплект или нещо подобно на това . При първия вид не мога да разбера как става прехода на въздуха от бутилката към гумата, защото нещо не ми се връзва от снимката (резбите на маркучето не отговарят). Ефективни ли са тея бутилки и колко могат да напомпят една гума ?

    Кажете Вашето мнение и препоръки .

    Поздрави !!

  • #2
    До: Помпа за полеви условия

    Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
    Здравейте ! Реших да си направя едно комплектче за поправка на гуми (за ремонт на спукани гуми). Като за начало намерих си шило и фитили, но стигнах до частта с помпенето. И тук ми идва въпроса . Вие каква помпа ползвате ?!? Аз съм се насочил към нещо от рода на патрончетата с CO2, като например от този комплект или нещо подобно на това . При първия вид не мога да разбера как става прехода на въздуха от бутилката към гумата, защото нещо не ми се връзва от снимката (резбите на маркучето не отговарят). Ефективни ли са тея бутилки и колко могат да напомпят една гума ?

    Кажете Вашето мнение и препоръки .

    Поздрави !!
    Като за начало си купи един спрей за гуми (на OMV ги продават) или си вземи една такава ...



    Хем може да я носиш в раницата хем за 1 мин си готов с помпенето . Ако имаш изход за 12v на атв-то има едни компресори дето са със същите размери и те стават !
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    08седем9010З60
    MAKE RALLY NOT WAR
    Confidence in Motion

    Коментар


    • #3
      До: Помпа за полеви условия

      Аз лично използвам спрей от ОМВ бензиностанций го копувам,за да напомпя гумата след като съм сложил фитил(и).Препоръчвам ти този от ОМВ,който е към 20 лева,защото няма нужда да държиш натиснат бутон,за да може пяната да се впръска в гумата ами само завърташ отгоре и пяната автоматично си се впръсква. По този начин,ще ти бъде по-лесно да намериш къде е дупката,за да сложиш фитила,тъй като в същото време гумата ще се надува.

      А за тези патрончета с СО2 не съм запознат.Наскоро ги гледах и се замислих дали да си купя такива,но нямам представа дали са добри. Нека някой,който ги е ползвал да сподели.
      [SIZE=5][I][FONT=Palatino Linotype][B]Botevgrad Racing Team-[SIZE=1]some call it a hobby... we call it a way of life....[/SIZE][/B][/FONT][/I][/SIZE]

      Коментар


      • #4
        До: Помпа за полеви условия

        Първоначално публикуван от Николай Нинов Преглед на мнение
        Аз лично използвам спрей от ОМВ бензиностанций го копувам,за да напомпя гумата след като съм сложил фитил(и).Препоръчвам ти този от ОМВ,който е към 20 лева,защото няма нужда да държиш натиснат бутон,за да може пяната да се впръска в гумата ами само завърташ отгоре и пяната автоматично си се впръсква. По този начин,ще ти бъде по-лесно да намериш къде е дупката,за да сложиш фитила,тъй като в същото време гумата ще се надува.

        А за тези патрончета с СО2 не съм запознат.Наскоро ги гледах и се замислих дали да си купя такива,но нямам представа дали са добри. Нека някой,който ги е ползвал да сподели.
        Аз си го купих за 5лв . Нищо няма значение , но този вариянт също е добър !
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        08седем9010З60
        MAKE RALLY NOT WAR
        Confidence in Motion

        Коментар


        • #5
          До: Помпа за полеви условия

          Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
          Аз си го купих за 5лв . Нищо няма значение , но този вариянт също е добър !
          За 5лв.Откъде от ОМВ ли Да не си купил от другият модел,защото те продават 2 вида,доколкото знам.
          [SIZE=5][I][FONT=Palatino Linotype][B]Botevgrad Racing Team-[SIZE=1]some call it a hobby... we call it a way of life....[/SIZE][/B][/FONT][/I][/SIZE]

          Коментар


          • #6
            До: Помпа за полеви условия

            Първоначално публикуван от Николай Нинов Преглед на мнение
            За 5лв.Откъде от ОМВ ли Да не си купил от другият модел,защото те продават 2 вида,доколкото знам.
            Утре ще снимам и помпата и спрея да ги видим кое как Май наистина бяха 2 вида и помня , че единия беше някакъв супер компромисен варянт и беше много малък - просто не ставаше за атв-та

            П.п Да от ОМВ.
            Последно редактирано от Preslav Peychev; 17-05-10, 23:53.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            08седем9010З60
            MAKE RALLY NOT WAR
            Confidence in Motion

            Коментар


            • #7
              До: Помпа за полеви условия

              В Метро тия спреыве са по 5лв.и са добри,ама като си с вътрешна гума нищо не става.

              Коментар


              • #8
                До: Помпа за полеви условия

                Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
                Здравейте ! Реших да си направя едно комплектче за поправка на гуми (за ремонт на спукани гуми). Като за начало намерих си шило и фитили, но стигнах до частта с помпенето. И тук ми идва въпроса . Вие каква помпа ползвате ?!? Аз съм се насочил към нещо от рода на патрончетата с CO2, като например от този комплект или нещо подобно на това . При първия вид не мога да разбера как става прехода на въздуха от бутилката към гумата, защото нещо не ми се връзва от снимката (резбите на маркучето не отговарят). Ефективни ли са тея бутилки и колко могат да напомпят една гума ?

                Кажете Вашето мнение и препоръки .

                Поздрави !!
                Влез в някой хубав вело магазин и ще си намериш хубава и компактна помпа до 20лв, вело помпите са много компактни и леки, събират се в джоба, удряш 50-бързи помпи и задната гума е готова. CO2 патроните не са добър избор, излиза скъпо и неефективно, за да си сигурен в тях ти трябва един патрондаж, пак ще е по-скъпо, тежко и обемно от една малка помпичка. За една задна гума май отиваха 2 капсули, ако и на още някой от групата му потрябва, ако прехода е дълъг и пак спукаш гума, излиза че трябва да имаш цял чувал. Флаконите с пяна също са по обемисти и тежки, пак излиза по-скъпо и правят страшно мазало вътре в гумата.

                Коментар


                • #9
                  До: Помпа за полеви условия

                  С две думи да си карам по стария метод - фитили, шило и едно компресорче. Помпата пак е вариант, но малките за велосипеди няма да ми свършат особена работа или поне няма да е бързо и безболезнено. А тези флакони с пяна, както каза колегата правят гумата на нищо и според мен не са много практични.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помпа за полеви условия

                    Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
                    С две думи да си карам по стария метод - фитили, шило и едно компресорче. Помпата пак е вариант, но малките за велосипеди няма да ми свършат особена работа или поне няма да е бързо и безболезнено.
                    защо да не ти свършат ще ти отнеме +2,3 минути на гума, време ли ще гониш, но пък няма да ти заема никакво място

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помпа за полеви условия

                      Aми не съм съгласен че патрончетата не са ефикасни и много скъпи, един патрон=1лв. + 1бр. фишек=0,50лв или общо няма и 2лв. а една пяна от убавите на ОМВ-то беше 15-20лв. Та с патрончетата 1 за предна и два за задна гума, целия комплект ми се събира в единия джоб на колана без никви ядове проблема е друг винаги когато нося комплектчето почти никога не пукам гума, един път да не го взема и не ми мърдат поне две гуми с по на няколко места.

                      А забравих да спомена в гората спукани гуми правя само предни, задните не ги закачам докато не се прибера.
                      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помпа за полеви условия

                        то във всички случаи поправянето на спукана гума не е голям разход , голямото предимството на помпата за мен е че можеш да си я ползваш неограничено, няма как да ти свърши въздуха, също така е компактна/най-вече спрямо шпрея и компресорчетата/

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помпа за полеви условия

                          Аз съм си сложил компресорче в багажничето и не го мисля този проблем. Когато си купувах АТВ-то продавача ме посъветва ако не ме изкара някъде да опитам като поспадна гумите. Затова и го сложих, но вече няколко пъти се налага да помагам на други.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Помпа за полеви условия

                            А фитили и шило откъде мога да си закупя освен от този онлайн магазин-от Варна съм?
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #15
                              До: Помпа за полеви условия

                              Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                              Aми не съм съгласен че патрончетата не са ефикасни и много скъпи, един патрон=1лв. + 1бр. фишек=0,50лв или общо няма и 2лв. а една пяна от убавите на ОМВ-то беше 15-20лв. Та с патрончетата 1 за предна и два за задна гума, целия комплект ми се събира в единия джоб на колана без никви ядове проблема е друг винаги когато нося комплектчето почти никога не пукам гума, един път да не го взема и не ми мърдат поне две гуми с по на няколко места.

                              А забравих да спомена в гората спукани гуми правя само предни, задните не ги закачам докато не се прибера.
                              Къде са тия патрончета по 1 лв. че аз ги взимам на 5,50 лв. за патронче и явно се набутвам. Проверявах по оръжейните магазини ама онези там нямат резба за навиване в маркуча.
                              Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                              Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X