Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM 525 XC - осветление

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KTM 525 XC - осветление

    Пускам темата зачената от mirodo и S_S1 за слабия фар на КТМ-а.

    Вариантите са 2, Халоген (ефтин) и Ксенон (скъп)

    1: http://www.pmxtec.com/Upgrade3.htm

    2: http://www.eagleeyelights.com/

    Отзивите за ксенона са много добри и тия дни ще си поръчам един комплект. Ако още некой иска,да свирка.

    Изглежда така:


    И резултата е този:

  • #2
    До: KTM 525 XC - осветление

    Аз преди се позаинтересовах за ксенона, но ми казаха че най вероятно немало да издържи на вибрациите (кое и защо - незнам), предполагам крушката. Гледам тези вече са с малък баласт, което е доста хубаво, остава да споделиш цената?
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #3
      До: KTM 525 XC - осветление

      На китайчето бях с ксенон LUXIMA с тънкия бласт,даже с би-ксенонова крушка и до последно нямаше никакъв проблем,а там вибрации и друскане има доста.

      Коментар


      • #4
        До: KTM 525 XC - осветление

        Да ви светна пичове .ксеноновата крушка няма жичка вътре както обикновенната така че вибрации на нея почти не и влияят, а електрониката е достатачно защитена от влага и механични сатресения така че остава само да е по качествен продукта и стрижите здраво, с КТМ -ма сте лесни че сте с 1 фар ама ние с двата
        Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

        Коментар


        • #5
          До: KTM 525 XC - осветление

          Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
          Аз преди се позаинтересовах за ксенона, но ми казаха че най вероятно немало да издържи на вибрациите (кое и защо - незнам), предполагам крушката. Гледам тези вече са с малък баласт, което е доста хубаво, остава да споделиш цената?
          Цената я има в сайта: $129.00 per kit

          Аз ще поръчвам до 2-3 дена, ако иска някой от вас да свирка, предполагам че до тука ще ми стъпи на ~ 200лв некъде.

          Коментар


          • #6
            До: KTM 525 XC - осветление

            Амииии като се сетя как влиза вода и кал през отдушника на фара, вътре постоянно си има един пръст вода, може би друг фар ама и там проблем като знам каква мощност позволява ще трябва и кит за по голяма такава, друг вариант са LED светлини, а бе с две думи карайте си на сляпо или с цаки за нощно виждане. А и като се сетя че докато се кара на фарове те или осветяват небето или на 2 метра пред тебе, виж ако терена ни беше нещо като тепсия, да ама не накъдето и да фанеш все е къдраво.
            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

            Коментар


            • #7
              До: KTM 525 XC - осветление

              с КТМ -ма сте лесни че сте с 1 фар ама ние с двата
              Кво да кажем ние с трите

              Коментар


              • #8
                До: KTM 525 XC - осветление

                Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                Амииии като се сетя как влиза вода и кал през отдушника на фара, вътре постоянно си има един пръст вода, може би друг фар ама и там проблем като знам каква мощност позволява ще трябва и кит за по голяма такава, друг вариант са LED светлини, а бе с две думи карайте си на сляпо или с цаки за нощно виждане. А и като се сетя че докато се кара на фарове те или осветяват небето или на 2 метра пред тебе, виж ако терена ни беше нещо като тепсия, да ама не накъдето и да фанеш все е къдраво.
                Турам КСЕНОН, та ако ще и да се разчуе.
                Връзвам го към дългите и само ако ако се стъмни го пущам. А на отдушника ще направа шнорхелче.
                Ще ме дрънкащ да карам зад тебе по преходите да ти сущим гърбо, ама я съм си злопаметен..

                Коментар


                • #9
                  До: KTM 525 XC - осветление

                  Виж ако ми направиш и на мен един шнорхел, мое и да турим ксенон ама не къв да е ами лиляв, и неони под нерф баровете, също така и диодни капачки на винтилите, а ша си направим и трети стоп на каскаta с допълнителна светлина за мъгла, а пък като отминат Коледните празници разтурям елхата и ПОЗНАЙ
                  Последно редактирано от Tpunep; 29-12-09, 19:18.
                  Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                  Коментар


                  • #10
                    До: KTM 525 XC - осветление

                    Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                    Турам КСЕНОН, та ако ще и да се разчуе.
                    ...
                    Ми то доста се разчу...
                    Стига бе, и вие ли се сбъркахте!? Тия празници Ви се отразяват много, ама много зле.

                    Коментар


                    • #11
                      До: KTM 525 XC - осветление

                      Преди като имах китаец му бях избарал една лупа от кола (от счупен ксенонов фар на ауди май беше). Една крушка със запалка и си светеше без никакъв проблем. Вибрации, кал, влага, вода. Няма изгаряне. След това го продадох и доколкото знам още си свети.
                      Тогава взех комплект запалки и крушки за кола(това става преди около 2-3 години). Едната на едното атв, другата на другото. Комплекта мисля, че беше някакъв тайвански...нямах особено доверие...още повече, че лупата не беше изолирана добре, но не спираше да свети.
                      Така излиза по-евтино, стига да ви паснат крушките (естествено ако нищо не пасва се препрявя стига да ви се занимава).
                      Сега Ходничката си свети добре(на нея нямам екстри), но другото атв все още си е със ксеноновата крушка...(2-3 години).
                      Имах някъде снимки, ще ги издиря и по-късно мога да ги пусна.

                      Коментар


                      • #12
                        До: KTM 525 XC - осветление

                        аз им викам оксиженисти
                        А от лтз-то не мога да се оплача от светлини и къси и дълги имам като ден чак авджиите ми завиждат
                        Ксенона е направен за лупа и ако е с обикновен рефлектор ефекта е много по-малък да не говорим за колите с оксижените

                        Ама така както го казваш за ктм-а ще има ефект
                        SUZUKI QuadSport - First on 4 Wheels !!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: KTM 525 XC - осветление

                          Аве хора вие па ксенони ще ми слагате .Ходи в близкия магазин земи си две запалки на бензин (хем ще я пълниш с бензина от атвто хем работа ще ти върши ). Махате фаровете , ръгате запалките на мястото им слагате една лупичка от онези на бижутерите, нагласяте фокуса и сте готови. Излиза само към 20 лв. С такива фарове от вчера карам , супер са

                          Коментар


                          • #14
                            До: KTM 525 XC - осветление

                            Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                            Турам КСЕНОН, та ако ще и да се разчуе.
                            Връзвам го към дългите и само ако ако се стъмни го пущам. А на отдушника ще направа шнорхелче.
                            Ще ме дрънкащ да карам зад тебе по преходите да ти сущим гърбо, ама я съм си злопаметен..
                            Ще изчакам да видя резултатите. Ако знаете какви чисти се прибрахме събота /02.01.2010/ и в г?за да ми беше заврен ксенона пак щеше да даде фира.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              До: KTM 525 XC - осветление

                              КТМ-а има предвидено захранване за допълнително осветление.
                              200W товия статор може да подаде около 80W за тази цел + включен фар.
                              Въпросните кабели са ACC1 и са към отделен 10А бушон:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ACC1.jpg
Прегледи:1
Размер:91.0 КБ
ID:5146078

                              Крайния ефект спокойно може да е този с 2 HID-а по 35W.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ACC1 wires have their own 10A fuse..jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5146079
                              Цената им за 4` варира между 38-200$ на бройка в щатите.
                              Това малко обезмисля поставянето на HID в самия фар.

                              Днес измих моя фар и го настойх на височина, осветлението стана ама съвсем прилично за ''прибиране'', чак почнах да се клатя за ксенона.
                              Последно редактирано от Jam; 07-01-10, 21:20. Причина: имаше..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X