Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Shineray и Zongshen 150-250cc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

    Аз го играх твоя филм преди известно време истината е,че ако решиш да го счупиш се чупи лесно.Китайските АТВ-та не стават за издевателста,моите ги правех по-здрави и веднага започвах с тестове нарочно да го счупя.Не можеш да го направиш като Японското,толкова здраво,успех ще следя развитието.
    На мен най-много ми харесва ниския разход,сега съм замислил да купя едно да го оставя на пчелина да разкарват кошери с него,за тази цел ще е екстра.

    Коментар


    • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

      Къде точно се чупеше въпреки че си го направил по-здраво? След като го довърша не мисля че ще отстъпва с нещо на японско атв. По-здравоне знам дали ще е но за целите за които ще го ползвам ще е надеждно и ще ми върши работа. Или поне се нядявам. Другото е че не ми кофства много пари и нищо не губя.

      Коментар


      • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

        Всичко е слабо,дори да презавариш заварките на рамата ще се скъса тръбата където няма заварка.Самите материали са много калпави,мотора е много калпав всичко е боклук.Много зависи за какво ще го ползваш,ако го ползваш за возене и леки разходки става,нежно трябва да го ползваш,все пак е направен за деца.

        Коментар


        • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

          Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
          Всичко е слабо,дори да презавариш заварките на рамата ще се скъса тръбата където няма заварка.Самите материали са много калпави,мотора е много калпав всичко е боклук.Много зависи за какво ще го ползваш,ако го ползваш за возене и леки разходки става,нежно трябва да го ползваш,все пак е направен за деца.
          Абсолютно всички заварки съм ги презаварил с Аргона. Тръбите са от 3мм дебелина и не мисля че е нужно повече. Късат се да но не защото е слаба тръбата а защото не са измислени заводските разпорки за да се доукрепи рамата. Вече втора седмица само заварям по тая рамка и подсилвам и никой не може да ме убеди че след тази интервенция няма да е здрава. Нито е сложно нито скъпо. Не искам да влизам в спорове затова ще ви докажа че съм прав като го завърша. Изчетох доста постове в които се плюе за щяло и нещяло и повечето са безпочвени. Аз до сега не видях един реален и истински проект със ъпгрейднато китайско АТВ. Всеки казва аз това направих аз онова аз всичко смених но реално аз не съм видял нито едно такова направено истински. Затова ще ви докажа колко не сте прави. Пак казвам че не твърдя че ще направя машинката хипер мега здрава и неразрушима но със сигурност ще е надеждна за целите за които я искам. Относно двигателя няма да коментирам защото наистина не съм запознат. Ще го покарам пък ще видим в процес на експлоатация как ще се държи. Като не слуша ще му присадя друг. Имам времето, мястото, инструментите, средствата и желанието да го направя това АТВ като хората и никой не може да ме спре.

          Коментар


          • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

            Не си ме разбрал правилно,аз също не искам да влизам в спорове.
            Тази работа я правих същата преди няколко години,но не се сещам дали съм описал и снимал цялата процедура.Няма значение.
            Ще следя с интерес какво се случва.
            Много скоро отново ще си купя такова АТВ,целите за които ще ми трябва няма да подобрявам нищо,само ще се кара.

            Коментар


            • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

              пуста работа само чужди коли та не ми остава време за машинката.
              Днес само това успях да направя.



              Утре съм запланувал целият ден да работя по атв-то пък да видим. Ако всичко е по план трябва до вечерта да съм занесъл рамката на прахово боядисване и вече да сглобявам финално. Зимата ще дойде и ми се кара а не съм готов. След като го завърша трябва да си преправя ремаркето че да събирам бръмбара вътре.

              Коментар


              • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                Миналия месец си купих струг и нямам търпение да се похваля с първият си детайл. Първият и първата лагерна сглобка. Изнерви ме фабричният шарнир на кормилният прът и го направих с лагер който да мога да си го сменям евентоално



                Днес успях също да набия и новите лагери на задната ос и да я сглобя и нея



                Ето изадницата с новите унибали монтирана пробно преди да се боядиса окончателно


                Нещо такова ще е



                Коментар


                • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                  Първоначално публикуван от slavianko Преглед на мнение
                  Изчетох доста постове в които се плюе за щяло и нещяло и повечето са безпочвени. Аз до сега не видях един реален и истински проект със ъпгрейднато китайско АТВ. Всеки казва аз това направих аз онова аз всичко смених но реално аз не съм видял нито едно такова направено истински. Затова ще ви докажа колко не сте прави. Пак казвам че не твърдя че ще направя машинката хипер мега здрава и неразрушима но със сигурност ще е надеждна за целите за които я искам. Относно двигателя няма да коментирам защото наистина не съм запознат. Ще го покарам пък ще видим в процес на експлоатация как ще се държи. Като не слуша ще му присадя друг. Имам времето, мястото, инструментите, средствата и желанието да го направя това АТВ като хората и никой не може да ме спре.
                  Има и корави китайски АТВта и с малко труд стават веднъж, а са без пари. Аз също не съм съгласен да се плюе по китайците и да се разнасят някакви легенди за японските и канадски машини, при положение , че и те си имат куп слаби места...а цеите са им в пъти !

                  Коментар


                  • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                    Да се похваля с новата придобивка. Като ще е гарга да е рошава.



                    Имам и един въпрос към хората с повече опит. Каква верига да купя и от къде? Искам нещо по качественно. Стъпката на веригата ми е 428. Четох че ставала верига от MZ 251 но оригинална Чешка. Някой знае ли от къде да поръчам такава?

                    Коментар


                    • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                      MZ са източногермански машини и чехите нямат пръст в сглобката,ползват си техни вериги,стъпката е 15,8888.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                        MZ са източногермански машини и чехите нямат пръст в сглобката,ползват си техни вериги,стъпката е 15,8888.
                        Те и Бошовите помпи не са Чешки но ги правят там. Това в крагъ на майтапа колега. Четох някъде по форумите че ползват такива вериги за нашите китайки но не знам колко е достоверна информацията и затова се допитвам и до вас тук. Дайте съвет тогава за тея вериги че китайските изобщо не стават

                        Коментар


                        • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          MZ са източногермански машини и чехите нямат пръст в сглобката,ползват си техни вериги,стъпката е 15,8888.
                          Те и Бошовите помпи не са Чешки но ги правят там. Това в крагъ на майтапа колега. Четох някъде по форумите че ползват такива вериги за нашите китайки но не знам колко е достоверна информацията и затова се допитвам и до вас тук. Дайте съвет тогава за тея вериги че китайските изобщо не стават

                          Коментар


                          • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                            Какво става бе хора? Всички ли си карате машините с китайските вериги? Утре ми идва рамката готова и почвам да сглобявам финално а не ми се иска със тая калпава верига да карам. Щях да питам също от къде да купя задна забчатка с повече зъби но като гледам как никой няма идея за веригата се отказах от въпроса

                            Коментар


                            • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                              Принципно ЧЗ са производител на що годе читави вериги, ако искаш да е Чешка. Отиваш в местния моторджийски магазин и купуваш ЧЗ с такава стъмка, каквато ти трябва. Успех!
                              Кольо Динев

                              Коментар


                              • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                                Купувал съм вериги от представителство за агро техника на клаас,продаваха ги на метър немски и наистина качествени.
                                Трагичното не е смъртта, а животът, който
                                хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                                Чарлз Буковски

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X